Albayrak: Verilmeyecek hesabım yok

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak, Çerkezköy’e ziyarette bulundu. Albayrak, “Benim bu dünyada da öbür dünyada da verilmeyecek hesabım yok. Alnımız ak, başımız dik.” diye konuştu.

Albayrak: Verilmeyecek hesabım yok

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy ziyareti kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ilk olarak CHP İlçe teşkilatını ziyaret etti. Burada Albayrak’ı Çerkezköy İlçe Bakanı Engin Camcı ve partililer karşıladı. Burada kısa bir konuşma yapan Camcı, “Yaklaşık 15 gün kaldı seçimlere, ekibimizde her gün sahadayız. Çerkezköy’ü karış karış geziyoruz, dolanıyoruz. Böyle güzel iki adaya sahip olduğumuz için kendimi şanslı hissediyorum. Çerkezköy’e çok değerli hizmetler kattılar birlikte. Bundan sonra da katacağınızdan şüphem yok. Kazanacağımızdan şüphem yok.” dedi.

“HİZMET YAPMADIKLARININ GÖSTERGESİDİR”

İki dönem AK Parti ile yönetilen Çerkezköy’de iktidar partisinin de AK Partili olmasına rağmen bir hizmet yapılmadığını iddia eden Albayrak, “5 sene çok çabuk geçti. Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı, Saray sanayi kenti. Türkiye’deki en büyük fabrikalardan bir tanesi de Çerkezköy’de. Böyle bir yerde başkanlık yapmak da ayrıca önemli. 2014’te bizim başkan olamayacağımızı düşündüler. Öncesinde ise Burada, Çerkezköy’de iktidar ve ilçe belediyesi aynı partidendi. Buradaki tüm sorunların çözülmesi gerekirdi. Yeni kurulan bir Büyükşehir Belediyesi olarak bu kadar çok proje yaptıysak, yapmak zorunda kaldıysak ve bir bu kadar da yapmamız gerekiyorsa bu, 17 yıldır iktidar partisi olan AK Parti’nin burada iki dönem kendi belediyeleri olmasına rağmen hizmet yapmadıklarının göstergesidir. Geldiğimiz gibi ilk olarak su baskınlarının önüne geçtik. Ama bu da yetmez dedik yapmaya da devam edeceğiz. 5 yılda yatırımlarımızın yüzde 95’i tamamlandı.” ifadelerini kullandı.

“BİZİM İŞİMİZ DEĞİL DEMEDİK”

Açıklamalarını sürdüren Albayrak, “Nüfusu her yıl 10 bin civarında artan Çerkezköy ilçemizde açacağımız kültür merkezi, örnek bir projedir. Burada her sene 5 bin dersliğe ihtiyaç var. Biz, 100’den fazla okulun boya, badana, ısınma işlerini hallettik. Bizim işimiz olmasa da yaptık bunları. 25 okulun içme suyu hattını yeniledik. AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı da ‘yapmasaydın’ diyor. Yapma peki de nasıl vicdanın el verecek? Camileri, cem evlerini temizledik. Diyanet İşlerinin işi biz yapmayız demedik.” şeklinde konuştu. 

“ŞİMDİ ÇEKSİNLER BAKALIM”

Kızılpınar’da yapılan çalışmalar sırasında yolların çamurlu halinin çekilip paylaşıldığını belirten ve Kızılpınar Mahallesine müthiş bir altyapı yatırımının yapıldığını belirten Albayrak, “2014’te Kızılpınar’da gezerken her yer çamur içerisindeydi. Vahap başkanla, biz burayı yapacağız dedik. Müthiş bir şey oldu orada. Yapılırken çamur fotoğrafını çekerek sosyal medyasında paylaşan muhalifler vardı. Şimdi çeksinler bakalım.” dedi.

“BENİM BU DÜNYADA DA ÖBÜR DÜNYADA DA VERİLMEYECEK HESABIM YOK”

Açıklamalarını sürdüren Albayrak, “Hesap verme dönemimiz başladı. Kitapçıklarımızı oluşturduk yaptıklarımız ve yeni 5 yılda yapacaklarımız yer alıyor. Bunlardan AK Parti’ye de bıraktım. Konuşurken bunlara bakarak konuşsunlar. 1 katrilyon 800 bin liralık yatırım yaptık büyükşehir olarak. Şanlıurfa Milletvekili ‘Bu dünyada AK Parti’ye oy verirsen öbür tarafta hesap sormazlar’ diyor.  Benim bu dünyada da öbür dünyada da verilmeyecek hesabım yok. Alnımız ak, başımız dik.” diye konuştu.

İYİ PARTİ’Yİ ZİYARET ETTİLER

Daha sonra, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, İlçe Başkanı Engin Camcı beraberindeki partililer ile birlikte İYİ Parti İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Burada konuşan İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin, “Sizlerin sabah namazında başlayan mesainin gece geç saatlere kadar sürdüğünü görüyoruz. Aynı şekilde Vahap başkanın da öz verisi ortada. Bunları gördükten sonra ittifaka kalben inandık. Saha çalışmalarında bizler daha sizi tanıtmadan teveccüh gösteriyorlar. Bunlar da haliyle ittifaka daha sağlam tutunmamızı sağlıyor.” dedi.
Çerkezköy’ün Tekirdağ’ın tüm ilçelerinde olduğunu gibi ittifakın en sağlam yaşandığı ilçelerden birisi olduğuna değinen Albayrak, seçimlerde de bunun meyvesini alacaklarını ifade etti.

MECLİSE GEÇTİ

Buradaki ziyaretini tamamlayan Albayrak, Çerkezköy Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin seçimden önceki son toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı öncesi meclis üyeliği görevinde bulunanlara plaket ve hediye takdim edildi.
Meclis maddelerinde Çerkezköy’ü ilgilendiren tek madde yer aldı. Çerkezköy ilçesi, İstasyon Mahallesi 1141 ada 3 parsel ve Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi tapuda tescilsiz alana ilişkin Çerkezköy Belediye meclisinin 05.02.2019 tarih ve 24 sayılı kararıyla kabul edilen 1/100 ölçekli uygulamalı İmar Planı değişikliğinin oylanmasının talebi oy birliği ile kabul edildi.
Kapkalı İlçesi, Mimarsinan Mahallesi, 562 ada 9 nolu parselde bulunan alanda éDepolamaé faliyeti yapılmak istenildiği belirtilerek, konunun 1/25000 ölçekli Tekirdağ İl Çevre Düzeni Planı 2.74 plan hükmü kapsamında görüşülmesi için imar ve bayındırlık komisyonuna sevk edildi.
Bahçeağıl köprüsü kapsamında Kapaklı İlçesi Bahçeağıl Mahallesi 220-222-227-229-238-239-240-241-242-243-244-245-246-248-249-250 ve 2337 nolu parselde kayıtlı taşınmazın yol güzergahında kalan kısımlarının kısmi kamulaştırılması işinin 2019 yılı yatırım ve kamulaştırma programına uygun alınması talebi plan ve bütçe komisyonuna sevk edildi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510