Bakanlıktan Aygun’un önergesine cevap geldi

CHP Tekirdağ Milletvekili ve Ziraat Yüksek Mühendisi Dr. İlhami Özcan Aygun’un Çerkezköy ve Kapaklı arasında yapılması planlanan termik santral ile ilgili soru önergesine Enerji Bakanı Fatih Dönmez’den yanıt geldi.

Bakanlıktan Aygun’un önergesine cevap geldi

Çerkezköy Bakış - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun’un soru önergesini cevapladı

TERMİK SANTRALİN SON DURUMUNU SORMUŞTU

banner287
CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun tarafından TBMM Başkanlığı’na verilen soru önergesinde, Çerkezköy ve Kapaklı arasındaki Pınarça Mevki’nde kurulması planlanan daha sonra ise AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri tarafından iptali açıklanan termik santralinin akıbetinin son durumunu sormuştu.

AYGUN’A CEVAP GELDİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından verilen yanıtta; “Söz konusu maden sahası ile ilgili gerçekleştirilen teknik etütlerin ön fizibilite değerlendirmeleri neticesinde; sahanın teknik ve ekonomik açıdan yatırıma açılması uygun bulunmadığından çevresel etki değerlendirme çalışmalarına yönelik hazırlanan ÇED başvuru dosyası çekilmiş ve proje süreci sonlandırılmıştır.” açıklaması yapıldı. Aygun, bu yanıtla ilgili yaptığı açıklamada; “Demek ki maden sahasındaki kömür kalitesi ekonomik açıdan da yatırıma uygun bulunmamış. Anlaşılan siyasi değil firmanın ekonomik kaygıları ile proje sonlandırılmış.” değerlendirmesini yaptı.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510