banner265

banner579

banner571

"Ben aldım, tanıttım, belediye başkanı yaptım"

DSP Çerkezköy Belediye Başkan adayı Metin Dönmez, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı eleştirdi. Dönmez, “AK Parti’nin adayı Süleyman Kozuva’yı 10 yaşından beri tanırım. Vahap Akay’ı da 5 yıldan beri tanıyorum. Çerkezköy zaten tanımazdı, ben aldım, tanıttım, belediye başkanı yaptım. Kibrine yenildi, şimdi kimseyi tanımıyor.” iddiasında bulundu.

Politika 22.02.2019, 17:07 22.02.2019, 17:20 Bakış Haber Merkezi
"Ben aldım, tanıttım, belediye başkanı yaptım"

Çerkezköy Bakış - Yemek Dünyasında basın mensupları ile bir araya gelen DSP Çerkezköy Belediye Başkan adayı Metin  Dönmez, burada meclis üyesi adaylarını tanıttı. Programa DSP Çerkezköy İlçe Başkanı Erol Ergin de katıldı.

“MECLİS ÜYELİĞİ HIRSIZLIĞI BİLE BAŞLADI”

Siyasette çok çirkin olayların döndüğünü iddia eden Dönmez, “Halka birlikte, halkın iktidarını Çerkezköy’e taşımak için yola çıkmış emekçi meclis üyesi adaylarımızın tanıtım toplantısına hoşgeldiniz. Herkes, emekle seçimi alma yolunda hızla ilerleyen Metin Dönmez ve çalışma arkadaşlarını merak ediyordu. Niye listeni eksik verdin sorusu vardı. Eksik verdim çünkü artık siyasette o kadar çirkin şeyler dönüyor ki meclis üyeliği hırsızlığı bile başladı. Bu nedenle bir takım meclis üyemi sakladım. Tamamladım, verdim. Hakkımda dedikodu çıkartılmış. Artık şaşırdılar, ruh hali bozulan bazı arkadaşlar nasıl halkı kandırırız yolunda yalan üstüne yalan söylüyorlar. Metin Dönmez sözde Demokratik Sol Parti’den, Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkan adayı ile beraber anlaşarak aday çıkmış. Sözde, son 10 gün kala istifa edecek, geri çekilecek ve oylar tekrar CHP’ye kayacak. Yalanın bu kadarına da pes. Bazı meclis üyesi arkadaşlarımız gerçekten inanmışlar, geri çekildiler. Algı operasyonu var. İnsanlarımız buna çabuk kanıyor. Biz de mecburen eksik verdik listelerimizi. Bu listenin içerisinde herhangi bir arkadaşım hakkında ‘gerçekten emekçi değil, gerçekten sosyal demokrat değil, seçime alacağına inanmıyor ama laf olsun diye gelmiş. Bunun dışında MHP’den AKP’den oy çalar’ diye gelmiş birisi varsa ben istifa ederim. Benim listem, yürekleriyle, emekleriyle, halkla beraber Çerkezköy’de iktidarı almak için yola çıktı. Kamuoyu  tartacaktır. Kimler parayla yola çıkmış, kimler yürekli insanlarla yola çıkmış bunun kararını halkımız verecektir.” dedi.

“BAĞIMSIZ ÇIK”

Belediye Başkanı Vahap Akay’ın partisinden utandığını iddia eden Dönmez, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Başkan Adayı, partisinden ve liderinden utanma yolunda hızla ilerliyor. Benim partimin kurucu lideri sayın rahmetli Bülent Ecevit, vatan aşkıyla, namusuyla bu ülkede başbakanlık yapmış bir liderdi. Bir başkan adayı düşünün aday olduğu partinin liderinin bir fotoğrafını hiçbir yere koyamıyor. Bir başkan adayı düşünün aday olduğu partinin amblemlerini dahi arabalarına koyamıyor. Sonrada ufak ufak, baskı sonunda koydu. Sen, partinden, liderinden utanıyorsan ortaya ‘herkesin başkanı’ diye çıkmışsın, biz de herkesin başkanıyız. Biz zümrenin başkanı olmayacağız ama istifa et partinden, bağımsız çık en azından daha dürüstçe hareket etmiş olursun.” ifadelerini kullandı.

SÜLEYMAN KOZUVA’NIN İKİ KATI DAHA HARCIYORSUN”

Vahap Akay’ın Süleyman Kozuva’dan daha fazla para harcadığını söyleyen Dönmez, “Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Başkan Adayı bir konuşma yapmış demiş ki ‘Bu seçim para baronlarıyla, gücünü milletten alan benim ve arkadaşlarımın arasında geçecek.’ Baktım, şaşırdım. Pes yani.  AK Parti’nin adayı Süleyman Kozuva’yı 10 yaşından beri tanırım. Vahap Akay’ı da 5 yıldan beri tanıyorum. Çerkezköy zaten tanımazdı, ben aldım, tanıttım, belediye başkanı yaptım. Kibrine yenildi, şimdi kimseyi tanımıyor. Süleyman Kozuva, ticarette ailesi ile birlikte müthiş başarılara imza atmış, Çerkezköy’de ticaret grafiğini yükseltmiş, yurt dışına kadar taşmış, havaalanları sahibi olan bir insan. Bir de arkasında iktidar gücü var. Harcar kardeşim, kazanmış harcamış kime ne. Sayın Vahap Akay kardeşim 2014’te biz seni Cumhuriyet Halk Partililer olarak inançla, emekle koşa koşa oraya belediye başkanı olarak koyduğumuzda bir tane eski minibüs, bir tane Anakara’dan gelen eski bir otobüs, bir iki seçim bürosu ve afişle seçim aldım. Şimdi bugün bakıyorum maşallah, Süleyman Kozuva’nın iki katı daha harcıyorsun. Otobüsler, minibüsler hepsi de sıfır. Nereden geliyor bu derenin suyu? Babanın dükkanı orada, 100 metrekare dükkan 25 yıldır aynı. Belediye Başkanı maaşı da 10 lira. Bu rant şimdi buraya mı akıyor? Madem gücünü milletten aldın, millete hesap ver.” diye konuştu.

“ADAM ÖLDÜ, YİNE EVİ YOKTU”

Açıklamalarını sürdüren Dönmez, “Birileri ‘sosyal demokratları bölüyor, Süleyman Kozuva’ya çalışıyor. Vahap Akay’a seçim kaybettirecek’ diyor. Birileri de ‘Vahap Akay para vermiş’ diyor. Ben şaşırdım bu kadar yalan duymamıştım. Bir korku aldı birilerini. Halk gelecek, rant gidecek, hizmet gelecek. O rantı gönderip hizmeti getirecek olan ekip burada. Her taraf kapatılmış, bütün yollar tutulmuş, seçim ofisi bulamadım. 20 gündür Çerkezköy’ü geziyorum 20 den fazla boş dükkan buldum ama hepsi şunu dedi ‘abi kapatıldı bunlar’ ama camlar açık. Bu ne ağabey ya. Seçim bürosu olmasın, önemli değil. Benim evim burada, toplanır çıkarız. Sayın Bülent Ecevit, yollara çıktığında otobüsleri mi vardı, evleri mi vardı. Adam öldü, yine evi yoktu. Ama memlekette solu iktidar yaptı. Bunun için para değil, yürek ve dürüstlük gerekiyor o da bizde fazlasıyla var.” dedi.

“BEN DAHA İYİSİNİ YAPACAĞIM”

Daha iyisini yapmak için yola çıktığını belirten Dönmez, “Geçmiş dönemden bugüne kadar hizmet etmiş bütün belediye başkanlarına teşekkür ediyorum. Son belediye başkanımız Vahap Akay dahil. Tabi artık son oldu, o gidecek biz geleceğiz. Herkes belediye başkanlığını niye ister. Bulunduğun, yaşadığın alanlarda insanlara hizmet etmenin en olumlu yollarından bir tanesidir. Ben de bu amaçla yola çıktım. Bazıları o koltuğa gelince amacını unutuyor. Para, makam onu bozuyor. Ondan sonra da bu halk ona gereken cevabı veriyor. Ben daha iyisini yapacağım. Geçmiş dönem hazırladığım projelerden bir kısmını Çerkezköy’e Ali Ertem yaptı, bir kısmını da Büyükşehir Belediye Başkanıyla beraber Vahap Akay yaptı. Ama hala o projelerimden yapılamayan eksikler var. Bir kere onları yapacağım. Yapılan işlerin de devamını getireceğim. 2008 yılında belediye başkan aday adayıyken bir proje kitapçığı hazırlamıştım. Noter onaylıdır.  Fuar merkezi en büyük hayalimdi. Sanayici ile ticaret odasını buluşturmak. Burası bir sanayi kenti, bundan yeterince faydalanamıyoruz. Dünya’ya tanıtmak için burada bir fuar merkezi kurmalıyız. Bundan esnafta kazanır, sanayici de kazanır. Amfi Tiyatro ile ilgili projem var. Yıkmadan, restore ederek daha kullanışlı 12 ay kullanılabilen bir hale getirmek benim projemdi hala atıl duruyor. Yazık, günah. Atatürk Caddesi’nin belirli saatlerde trafiğe kapatılması, gündüz açılmasıda projelerim arasında.” dedi.

“BİRÇOK ESNAF İSTİFA ETTİ BU YÜZDEN”

Tek- Yön projesinden dolayı birçok esnafın istifa ettiğini belirten Dönmez, “Tek – Yön projesini halka soracağım, özellikle esnafa soracağım. Memnun olduklarını sanmıyorum. Birçok esnaf istifa etti bu yüzden. Güzellik kayboldu. Bunlar yanlış projeler. Vahap Bey, ‘Ben yaptım oldu’ zihniyetinde bir adam.  Bu kafayla yönetim olmaz.” şeklinde konuştu.

“NE YAPILMASI GEREKİYORSA ÇERKEZKÖYLÜLERE SORACAĞIZ”

Ne yapılacaksa vatandaşa soracaklarını belirten Dönmez, “En büyük, sözünü verebileceğim net projem şu: Çerkezköy’e ne yapılması gerekiyorsa Çerkezköylülere soracağız. Dürüstçe, namusumuzla, ranta bulaşmadan Çerkezköy’ü daha yaşanılabilir bir hale getirmek için emeğimizi ortaya koyacağız.” ifadelerini kullandı.

“ASANSÖRÜ BELEDİYE MEYDANINDA SERGİLEYECEĞİM”

Son olarak belediyede bulunan ve son günlerde gündeme gelen ‘asansör’ konusuna da değinen Dönmez, “1 Nisan’da değil şimdi basın mensupları ile beraber görmek istiyorum o asansörü. Belediyeyi aldığımız zaman o asansörü balyozla kırdırıp, belediye meydanında sergileyeceğim.” dedi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (13)
Mehmet 2 yıl önce
Arkadaş ne asansörmüş ne Başkanmış ne tek yönmüş ayıp utanın anlattıklarınızdan anladığım şimdiye kadar ki Belediyenin bütün projelerini sizin dahi yane buluşlarınızdan yapmışlar kimse kendi bi proje üretememiş ne mevcut nede önceki belediye başkanları bence siz söylenenler gibi gerçekten kurulmuş bi saat gibi birileri tarafından ücreti mukabilinde konuşuyorsunuz şunu belirteyim daha koltuk sevdası için gönül verdim dediğiniz ilçe başkanlığını yürüttüğünüz partiyi bi kalemde silip DSP ci oldunuz acaba size DSP de kapıyı kapatsa neci olucaksınız bu millet sizin kandırabilmeyi düşündüğünüz kadar saf değil bilinçli bi toplum da yaşıyoruz gözle görülür bi şekilde hizmetler var eksikler de vardır ama illa siZin dediğiniz gibi değildir
:))))) 2 yıl önce
Murat isimli toll 2 park ve örnek sokak derken hiç yüzün kızarmadımı? Bu yazıyı okuyanların h......r demiş olabbileceklerini hiç düşünmedin mi? Adamı sevme tamam oy da veeme ama insanlığından bu kadar kolay vazgeçmek, yalan konuşabilmek küfürleri kabullenebilmek nedir? Hiç mi onur sahibi olmadın ya?
Murat 2 yıl önce
İki parktan ve örnek sokaktan başka ne yapmış. Koskoca 5 yılda. Biz göremiyozda.
Bilge vatandaş 2 yıl önce
Hadi ordan ayyaş herif
apocan 2 yıl önce
Allah aşkına neyin kafasını yaşıyorsun, herkes kimin ne olduğunu biliyor
Mehmet 2 yıl önce
Sen nasıl. Birisisin böle mettiinnnnnnn...
Ali 2 yıl önce
Ya kardesim bu metin dönmez esasında metin 360 döner olmasi lazimmis senden bir halt olmaz vahap beyin elinden tutup sen ovmedinmi şimdi yo kozuva böyleymiş öve öve bitiremedin madem kozuva bu kadar başarılı ve zengin iş adamiymista ne işi var belediye başkanlığında sende savcı sayan gibi akp de kendine yer edinmek istiyorsun halk enayi değil
Hasan Akdoğan 2 yıl önce
Eğer gerçekten ben aldım belediye başkanı yaptım demisse haysiyet yoksunu insan musfettesi biriymiş metin.. tabii dediyse
Hasan 2 yıl önce
Dsp genel başkan yardımcısı bile çıkıp iktidardan çok ilgi görüyoruz dedi dün. Tv ler haberler diğer partileri görmezken, dsp habire haber oluyor. Niye? Çünkü akp nin işine geliyor rakiplerinin oylarını bölüyorsunuz. Başka bir fonksiyonunuz yok.
erdal öztürk 2 yıl önce
ilçe başkanının ismi orhan ergin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Namaz Vakti 22 Ocak 2021
İmsak 06:53
Güneş 08:22
Öğle 13:26
İkindi 15:58
Akşam 18:21
Yatsı 19:45
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 19 41
2. Fenerbahçe 19 39
3. Galatasaray 19 36
4. Gaziantep FK 19 34
5. Alanyaspor 19 31
6. Hatayspor 19 31
7. Trabzonspor 19 30
8. Karagümrük 19 27
9. Malatyaspor 19 27
10. Göztepe 19 25
11. Antalyaspor 19 25
12. Sivasspor 19 24
13. Rizespor 19 24
14. Başakşehir 19 23
15. Konyaspor 19 22
16. Kasımpaşa 19 22
17. Kayserispor 19 19
18. Gençlerbirliği 19 19
19. Ankaragücü 19 18
20. Erzurumspor 20 17
21. Denizlispor 19 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 17 31
6. Tuzlaspor 17 30
7. Ankara Keçiörengücü 17 28
8. Altınordu 17 28
9. Bursaspor 17 27
10. Bandırmaspor 17 24
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 17 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 17 9
18. Eskişehirspor 17 3
Takımlar O P
1. M. United 19 40
2. Man City 18 38
3. Leicester City 19 38
4. Liverpool 19 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. West Ham 19 32
8. Chelsea 19 29
9. Southampton 18 29
10. Arsenal 19 27
11. Aston Villa 16 26
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Newcastle 18 19
16. Burnley 18 19
17. Brighton 19 17
18. Fulham 18 12
19. West Bromwich 19 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 17 44
2. Real Madrid 18 37
3. Barcelona 18 34
4. Villarreal 19 33
5. Sevilla 18 33
6. Real Sociedad 19 30
7. Granada 19 28
8. Real Betis 19 26
9. Cádiz 19 24
10. Getafe 18 23
11. Celta de Vigo 19 23
12. Levante 18 22
13. Athletic Bilbao 18 21
14. Valencia 19 20
15. Eibar 19 19
16. Real Valladolid 19 19
17. Deportivo Alaves 19 18
18. Elche 17 17
19. Osasuna 19 16
20. Huesca 19 12
10°
parçalı az bulutlu
banner573
banner575
banner576
banner577