banner265

banner579

banner306

banner578

“Benim pasaportuma el konulmadı”

Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakının CHP’li Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, son mahalle buluşmasını Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde yaptı. Akay, burada yaptığı konuşmada “15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi neredeydin” diye soran Cumhur İttifakının AK Partili Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva’ya isim vermeden yüklendi. Akay, “Ben hayatımın hiçbir döneminde, hiçbir anında para kazanmak için hain FETÖ’nün tezgahında el pençe durmadım. Ben, parama para katmak için sofralarında oturup, derneklerine kayıt olmadım. Gazetelerini okumadım. Benim mal varlığıma el konmadı. Benim pasaportuma da el konmadı. Bir anlat dinleyelim.” diyerek cevap verdi.

Politika 29.03.2019, 23:48 30.03.2019, 10:16
“Benim pasaportuma el konulmadı”

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakının CHP’li Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, köşem mevkiinde vatandaşlarla bir araya geldi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı mahalle buluşmasında Akay, kendisini yalnız bırakmayanlara teşekkür etti. Akay, “Bu soğuk havada yağmur demeden, soğuk dinlemeden bu meydanlarda bizi yalnız bırakmayan tüm hemşerilerime kucak dolusu sevgilerimi, saygılarımı, muhabbetlerimi gönderiyorum. Gazi Osman Paşa’dan başladık Bağlık’a, Bağlık’tan Veliköy’e, Fatih’e, Fevzi Paşa’ya, İstasyon’a, Yıldırım Beyazıt’a, Cumhuriyet’e, oradan Kızılpınar’a. Meydanlarda buluştuk. Bu akşam Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallemizdeyiz. Büyüye büyüye, birike birike bu meydanlara geldik. Ben 9 mahallede Çerkezköy’ün 5 yılını anlattım, gelecek hedeflerini anlattım. 3 buçuk aydır evlerde, sokaklarda, caddelerde Çerkezköy’ü paylaştım. Bu akşam başka bir şeyler anlatayım istiyorum başka bir şeyler. Biraz kendimden bahsedeyim, biraz kendimi anlatayım. Gurur duyduğum esnaf bir babanın, esnaf ruhlu, içi içine sığmayan bir çocuğuyum. İstasyon’da kısa pantolonlu yıllarımdan sonra Cumhuriyet İlkokulu’nda, ortaokulu Çerkezköy Ortaokulu’nda, sonra İstanbul’da yatılı Kabataş Lisesi’nde okudum. Sonra Ankara Bilkent Üniversitesi’nde devam eden eğitim hayatım. Üniversitede bulduğum eşim. Aynı zamanda 1999 yılında siyaset ile tanıştığım üniversite yıllarım. Sonra 2003 yılından itibaren parti görevlerim, Gençlik kolları çalışmalarım, yöneticilik yıllarım, İlçe başkanlığı zamanlarım. Sonra 2013 Ağustos ayında kurduğum bir cümle ile devam etti. Özcan Sokak’ta kurduğum o cümlede dedim ki ‘Bir memleket sevdası, bir Çerkezköy sevdası diyerek yola çıkıyoruz’ demiştim. Yani o günkü sözümüz bugünkü sloganımız oldu. 41 yaşındayım, hayatımın yarısında siyaset olduğunu yeni fark ettim. Bana bu siyaset yolunda emek veren abilerim var. Rahmetli olanlar var, onları rahmet ve minnetle anıyorum. Hayatta olanlar var, hepsine sevgilerimi ve saygılarımı gönderiyorum.” dedi.

“BU MİLLETİN OYLARINI ERZAK PAKETLERİYLE ALAMAZSIN”

Başkan Akay, erzak paketi ve çorap dağıttığını iddia ettiği Cumhur İttifakının AK Partili Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva’ya yüklendi. Akay, “Yani 60 günlük, emek vermeden, alın teri dökmeden, paraşütle inen günü birlik siyasetçilerden değilim ben. Siyaseti hobi zannedip ‘Keşke daha önce siyasete girseydim’ diyenlerden de değilim ben. Benim siyasetimin merkezinde insan var insan. Ben siyasetin emek ve birikim işi olduğuna inanlardanım. Yani emek ve birikimin yoksa siyasette ticaret zannetmeye başlarsın. Emek olmayınca, birikim olmayınca siyasetin merkezine insanı değil parayı koymaya başlarsın. Ve etrafında sürekli para ve menfaatin konuşulduğu bir çevren vardır o zaman. Hal böyle olunca para ile herkesi ve her şeyi satın alabileceğini zannedersin. Sadece paranın konuşulduğu, erzak paketlerinin, market çeklerinin oy karşılığı diyerek sıkılmadan dağıtıldığı, milletin sıraya dizilerek oy karşılığı yardım sözleri verildiği vaatlerle, çorapların oy karşılığı poşetlerle dağıtıldığı şımarık bir seçim kampanyasının içinde kendini buluverirsin. Bak GMKP Mahallesi Köşem Mevkii’nden sana sesleniyorum, bu milletin oylarını erzak paketleri ile, hediye çekleri ile çoraplar ile alınamayacağını, siyasetin ticaret gibi al gülüm ver gülüm olmadığını pazar günü anlayacaksın.” diye konuştu.

“5 YIL VİCDAN TERAZİSİ İLE HİZMET ETTİK”

Akay, “5 yıldır vatandaşın iyi gününde, kötü gününde yanında olan, zor durumda olana karşılıksız el uzatan, yaşlısına, öğrencisine, hastasına, ihtiyaç sahibine kucak açan, her hafta bu yardımlarını hiç kimseye belli etmeden yapan, destek olan Çerkezköy Belediyesi son 45 gündür seçim var, sandık var diye bu sosyal yardımlarını durdurdu. Bizim belediyecilik anlayışımızda bu var. Bir yandan ‘Bir elin verdiğini diğer el görmeyecek’ diyeceksin, sonra bunları yapacaksın. Sonra meydanlara çıkıp tevazudan, samimiyetten bahsedeceksin. 5 yıldır elimde vicdan terazisi ile, doğrularımdan taviz vermeden dümdüz bir çizgide görev yaptım. Eğilmeden, bükülmeden, zamana ve zemine göre şekil değiştirmeden, orada başka burada başka konuşmadan, kin gütmeden, doğal, düz, açık ve net bir siyaset yaptım.  Yeri geldi kendi partimi eleştirebildim. Siyasetimi açık yüreklilikle, hemşerilerimin, vatandaşlarımın huzurunda yaptım. Farklı siyasi fikirlere, düşüncelere sahip insanlarla ortak bir noktada buluşabileceğimizi, birliğin beraberliğin, kardeşliğin hakim olduğu bir Çerkezköy’ü oluşturabileceğimizi işte meydanlarda gösterdik.” ifadelerine yer verdi.

“KALPLERİ KAZANMIŞIZ”

Başkan Akay, 5 yılda kalpleri kazandığını vurguladı. Vahap Akay, “Siyasi fikri, düşüncesi ne olursa olsun herkesle sadece bir çağrı ile, soğuk, yağmur rüzgar dinlemedik alanlarda, meydanlarda binler, on binler olduk. Bu sevginin, gönül birlikteliğinin tarifi falan yok. Bakın nasıl bir seçim kampanyası yapıyoruz onu anlatayım. Arabamı kaplatıp gezeceğim diyen abilerim var, gel dükkanımı giydireceğim diyen büyüklerim var, bisikletini kaplatıp gezen büyüklerim var, 110 gecedir evlerinde beni ağırlayan vatandaşlarım var. Başkanım seni çok seviyorum diye mektup yazan, şarkı söyleyen çocuklarım var. Binlerce gönülden destek mesajları var. Her sabah poğaçalarını yolluk yapıp, yollara düşüp kapı kapı broşür dağıtan emekçi kadınlarımız var. Gönülle genç kardeşlerimiz var. Allah razı olsun hepsinden. Su içer misin oğlum diyen, zayıflamışsın gel sana keşkek yaptım diyen annelerimi var. Bizim siyasetten anladığımız zenginlik bu. Bizim zenginliğimiz sermayesi insan olan siyaset. Duygusal bir bağ ile kenetlendiğim, sokaklarda buluştuğum, meydanlarda buluştuğum hemşerilerim var. Her gün daha da büyüyen ayrısı gayrısı olmayan bir Çerkezköy ailesi var artık. Ne desem, nasıl teşekkür etsem bilmiyorum. Çocukların kalplerini kazanmışım, gençlerin gönüllerini kazanmışım gönüllerini. Annelerimin evladı, büyüklerimin kardeşi olmuşum. Seçimler gelir geçer ama bu kazanç bana ömrümün sonuna kadar yeter. Allah sizden bin kere razı olsun.” dedi.

“BENİM PASAPORTUM İLE MAL VARLIĞIMA EL KONULMADI”

Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakının CHP’li Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, “15 Temmuz günü neredeydin” diye soran Cumhur İttifakının AK Partili Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva’ya yüklendi ve Kozuva ile ilgili bir iddiayı isim vermeden ortaya attı. Akay, “Ben hayatımın hiçbir döneminde, hiçbir anında para kazanmak için hain FETÖ’nün tezgahında el pençe durmadım. Ben, parama para katmak için sofralarında oturup, derneklerine kayıt olmadım. Gazetelerini okumadım. Benim mal varlığıma el konmadı. Benim pasaportuma da el konmadı.  Bir anlat dinleyelim. Çıksınlar anlatsınlar. Ben hayatımın, her döneminde çocukluk yıllarımdan bugüne kadara gururla ay yıldızlı Türk bayrağının altında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izindeyim diye meydan meydan haykırdım. Yani gördüğünüz bildiğiniz Vahap Akay neyse oyum. Bana destek olan aileme, eşime, denizime, hasta olan kızım damlama teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“BİZ KAZANACAĞIZ”

Akay, konuşmasını şöyle sonlandırdı: Bu kampanya süresinde başlarını ağrıttığımız, kafalarını şişirdiğimiz öğretmenlerimize, öğrencilerimize. Esnaf ağabeylerimize, hemşehrilerimize, uykudan uyandırdığımız bebeklerimizden özür diliyorum. Kampanya boyu araç kullanan, broşür dağıtan tüm herkese şükranlarımı sunuyorum. CHP’nin İYİ partinin tüm emekçilerine teşekkür ediyorum. Ve tabiki sizler, bir çağrıda bir araya gelip onbinler oluşturan, yağmur, fırtına demeden genç yaşlı ile binler olan, bana cesaret veren ablalarıma, ağabeylerime, kardeşlerime teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. 5 yıl için hakkını helal et Çerkezköy.  Bana inanın Çerkezköy, bana güvenin Çerkezköy. Sizde bu mangal gibi yürekler var oldukça yeniden kazanacağız. Bana inanın. Bize güven Çerkezköy. Yeniden başaracağız. Ne demiş Nazım; ‘Eğer hak haksızlıktan yüce, sevgi nefretten üstün, aydınlık karanlıktan güçlüyse çaresi çok usta biz kazanacağız’

Herkese çok teşekkür ediyorum.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
banner287
Yorumlar (7)
Basri öztūrk 11 ay önce
Başkanımız Vahap Akadır Sizde bu samimiyet olduğu sūrece bizleri kimse yıkamaz desteyimiz sonsuzdur hayırlı olsun başarılar Vahap başkan
Cerkezkoylu 11 ay önce
Allah yardımcın olsun baskanim.Dualarimiz sizinle.InsAllah yine yeniden siz ve cerkezkoyumuz kazanacak...
pasaporte 11 ay önce
Süleyman Kozuva daha Mustafa Ordu’ya cevap veremedi bu pasaport konusunda, hep kaçak güreşiyor. Bir de iddianame varmış, öyle diyorlar. Ben de onların yalancısıyım. Maklubeye kaşık sallayanların sadece kaşığı kırılmakla kalmasın, bu darbe girişiminde iğne ucu kadar katkısı olanların Allah bin belasını versin.
VATANDAŞ 11 ay önce
DOĞRU SÖYLEMİŞ SAYIN AKAY. NEDENSE PARASI OLANLAR NE OLURSA OLSUN ADAY OLABİLİYORLAR.
UFUK ARDA 11 ay önce
Yeniden hizmet için vahap akay
VATANDAŞ 11 ay önce
Bu gün vahap başkanın son günü
Ağası 11 ay önce
Partin pkk nın partisi olmuş yanında hiç-bir milketvekilin ve partinin başkanının resmî bile yok seçilirsen vay çerkezköyün haline kimbilir şu paraları ve emlâk vergileri ne olur yandık
Namaz Vakti 20 Ocak 2020
İmsak 06:56
Güneş 08:28
Öğle 13:18
İkindi 15:37
Akşam 17:58
Yatsı 19:24
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 18 40
2. Başakşehir 18 36
3. Trabzonspor 18 35
4. Fenerbahçe 18 34
5. Alanyaspor 18 32
6. Galatasaray 18 30
7. Beşiktaş 18 30
8. Göztepe 18 26
9. Malatyaspor 18 24
10. Gaziantep FK 18 24
11. Denizlispor 18 22
12. Çaykur Rizespor 17 20
13. Gençlerbirliği 17 18
14. Konyaspor 18 18
15. Kasımpaşa 18 15
16. Antalyaspor 18 14
17. Ankaragücü 18 12
18. Kayserispor 18 10
Takımlar O P
1. Hatayspor 18 37
2. Erzurum BB 18 31
3. Bursaspor 18 30
4. Akhisar Bld.Spor 18 28
5. Keçiörengücü 18 28
6. Ümraniye 18 28
7. Menemen Belediyespor 18 28
8. Adana Demirspor 17 24
9. Balıkesirspor 17 24
10. Altay 18 24
11. Giresunspor 18 24
12. Fatih Karagümrük 18 23
13. İstanbulspor 18 20
14. Altınordu 18 19
15. Osmanlıspor 18 16
16. Adanaspor 18 13
17. Boluspor 18 13
18. Eskişehirspor 18 9
Takımlar O P
1. Liverpool 22 64
2. Man City 23 48
3. Leicester City 23 45
4. Chelsea 23 39
5. M. United 23 34
6. Wolverhampton 23 34
7. Sheffield United 23 33
8. Tottenham 23 31
9. Crystal Palace 23 30
10. Arsenal 23 29
11. Everton 23 29
12. Newcastle 23 29
13. Southampton 23 28
14. Burnley 23 27
15. Brighton 23 25
16. West Ham 22 23
17. Watford 23 23
18. Aston Villa 23 22
19. Bournemouth 23 20
20. Norwich City 23 17
Takımlar O P
1. Barcelona 20 43
2. Real Madrid 20 43
3. Atletico Madrid 20 35
4. Sevilla 20 35
5. Getafe 20 33
6. Real Sociedad 20 31
7. Valencia 20 31
8. Athletic Bilbao 20 30
9. Villarreal 20 28
10. Granada 20 27
11. Real Betis 20 27
12. Levante 20 26
13. Osasuna 20 25
14. Deportivo Alaves 20 23
15. Real Valladolid 20 22
16. Eibar 20 22
17. Mallorca 20 18
18. Celta de Vigo 20 16
19. Leganés 20 14
20. Espanyol 20 14
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
banner573
banner575
banner576
banner577