banner265

banner579

banner306

banner578

“Birinci hedefleri Erdoğan’a zarar vermek”

AK Parti Tekirdağ Milletvekili adayları ve partililer, Kızılpınar Mahallesi’nde kanaat önderleri ve mahalleli ile bir araya geldi. Burada seçim çalışması yürüten AK Partili Milletvekili adayları, destek istedi. TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Adayı Prof.Dr. Mustafa Şentop, burada yaptığı konuşmasında muhalefete yüklendi. Şentop, CHP’nin HDP propagandasındaki amacının Erdoğan’ın zarar görmesi olduğunu kaydederek, “Birinci hedefleri Erdoğan’a zarar vermek. Amaçları kendilerinin kazanması değil, Erdoğan’ın kaybetmesi. Bu kadar alçakça siyaset yapılamaz. Bu seçim bu bakımdan çok önemlidir.” ifadelerini kullandı.

Politika 22.06.2018, 16:53 Bakış Haber Merkezi
“Birinci hedefleri Erdoğan’a zarar vermek”
© Çerkezköy Bakış
banner287

Çerkezköy Bakış - 24 Haziran’da gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için AK Parti’nin il ve 11 ilçe teşkilatı çalışmaların aralıksız sürdürüyor. AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel ile Çerkezköy İlçe Başkanı Ercan Tanışık ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, milletvekili adayları Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, Mestan Özcan, Kerim Atalay, Abdullah Öğe ve Cem Karaca Kızılpınar Mahallesi’nde kanaat önderleri ve mahalleli ile bir araya geldi.

 

“KIZILPINAR MAHALLESİ DE ÇERKEZKÖY’ÜN KALESİDİR”


Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından başlayan toplantının açılış konuşmasını AK Parti Kızılpınar Mahalle Başkanı Mustafa Bölüş yaptı. Bölüş’ün ardından konuşan Kızılpınar Mahallesi Koordinatörü Ahmet Yıldız, Erdoğan’ı başkan yapacaklarını söyledi. Yıldız,  “2002 yılından bu yana partimizin her kademesinde görev almış siz değerli dava arkadaşlarım hoş geldiniz. Çerkezköy nasıl Tekirdağ’ın kalesi olmuşsa Kızılpınar Mahallesi de Çerkezköy’ün kalesidir. Bu dava Abdülhamit Hanların, Adnan Mendereslerin, Turgut Özalların, Necmettin Erbakanlların, Fethi Sekinlerin, Ömer Halisdemirlerin davasıdır. Bu davaya sahip çıkmazsak mahşerde hesabını sorarlar. Reisimizin kefenini giyip çıktığı bu yolda biz mezarımızı çoktan kazdık. İnşallah geleceğin teminatı olan bu seçimde de Reisimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı başkan yapacağız.” ifadelerini kullandı.
 

“TEK TEK KAPI ÇALDIK”


Yıldız’ın ardından kürsüye AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ercan Tanışık geldi. Seçim çalışmalarından bahseden Tanışık, “24 Haziran’da seçim yapılmasının kararı alındığında biz teşkilat olarak seçime hazırdık ve çalışmalara anında start verdik. Bir yola çıktık, gece gündüz demeden yoğun tempoda hep birlikte büyük bir yol kat ettik. Ev, ev gezdik. Bu sürecin önemini iyi biliyoruz. Kalan sürede de ikna etmek için herkesin kapısını çalacağız.” şeklinde konuştu.
 

“BUNLARDAN FAYDA BEKLENİR Mİ?


Programda AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel de bir konuşma yaptı. Başkan Yüksel, Millet İttifakını eleştirerek CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve CHP’ye yüklendi. Yüksel, “Bugün Almanya’dan, Hollanda’dan, ABD’den fayda bekler miyiz? Terör örgütlerinden fayda beklenir mi? Peki bu örgütlerin siyasi uzantısı kim? HDP. Peki bu HDP kim ile iş tutuyor, CHP ile. Mustafa Kemal Atatürk’ün partisini terör örgütü ile eş tutan bunlar. Bu millete Türkçe ezan okuyan, camilerini ahıra çeviren bunların dönemi değil miydi? Kızılpınar’a hizmet etmeyen, çamura çukura bırakan bunların belediyesi değil mi? Bizim yapmamız gereken tek şey Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkmaktır. İlk işimiz 24 Haziran’da sandıkları AK Parti ile patlatmak olacak.” dedi.


“SÖZÜMÜZÜ TUTACAĞIZ”


Yüksel’in ardından AK Parti Tekirdağ Milletvekili Adayları Cem Karaca söz aldı. Karaca, “Kızılpınar, AK Parti’nin kalesi olduğunu her zaman göstermiştir. Hepinizden Allah razı olsun. Bizler tüm milletvekili adaylarımızla tüm ilçeleri karış karış gezdik. Reisimize söz verdik, sözümüzü tutmak için de buradayız. Bugüne kadar Kızılpınar gerek belediyeyken gerek ise mahalleyken AK Parti oyları ile göğsümüzü kabarttı. İnşallah Kızılpınar halkımız Cumhurbaşkanımız için gerekli olan ne varsa yapacaktır.” diye konuştu.

ÖĞE: BİR OY’UN BİLE VEBALİ VAR


Karaca’nın ardından konuşan bir diğer Milletvekili Adayı Abdullah Öğe’ye Kızılpınarlıların sevgisi yoğun oldu. Öğe, “2002’den bu yana bu davaya gönül vermiş, toz yutmuş dava arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz. 2014’ten bu yana ilçe başkanlığı görevi yaptık ve Reisimizin takdiri ile Milletvekili adayı olduk. AK Parti’de siyaset yapmak herkese nasip olmaz, her adamın harcı da değildir AK Parti’de hizmet etmek. Önümüzde 24 Haziran seçimleri var. Birçok defa anlattık ancak bu seçimin en önemli özelliği, Adnan Menderes’ten bu yana kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara reisimiz ‘dur’ dedi. Referandumda evet dediğimiz bu sistemi 24 Haziran seçimi ile hayata geçireceğiz. Bir oyun bile vebali var üzerimizde. Bir oyun bile AK Parti’ye kazandırılmasına vesile olursak ne iyi olur.” şeklinde konuştu.

“CEVABI SANDIKTA VERECEĞİZ”


Öğe konuşmasını şöyle sonlandırdı: Allah birliğimizi daim eylesin. Sizlerle beraber ülkemiz üzerinde kurulan oyunları bozacağız. Her şey TV ekranlarında. Kimler kimlerle beraber görüyoruz. Adı millet olan ama milletten uzak bir ittifak var. Biz bu ittifaka nasıl cevap vereceğiz? Bu cevabı sandığa son çiviyi çakarak cevap vereceğiz.
 

“ERDOĞAN MAZLUMLARIN UMUDUDUR”


Öğe’nin ardından Kerim Atalay kürsüye geldi. Milletvekili Adayı Atalay, Erdoğan’ın bir liderden fazla olduğunu kaydetti. Atalay, “AK Parti sadece bir siyasi hareket değil, Recep Tayyip Erdoğan sadece başkan değil. AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan, mazlumların umududur. 24 Haziran seçimlerini yürütürken bunları anlatıyoruz. Kızılpınar en keyifli çalışmaları yaptığımız mahallelerimizden bir tanesi. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin fiili olarak geçileceği bir seçimi yaşayacağız. Bu seçimde yüksek bir oyla reisimizi başkan yapacağız ve mecliste güçlü olacağız. Kendi siyasi partilerini teslim etmediklerini İnce’yi kalkıp ülke emanet etmeye çalışıyorlar. Bu millet bu ülkeyi asla teslim etmez.” diye konuştu.
 

TEŞEKKÜR ETTİ


Atalay’ın ardından kürsüye gelen Mestan Özcan tüm katılımcılara teşekkür etti. Özcan, Türk-Kürt kardeşliği arasına nifak tohumu sokmak isteyenlere izin verilmemesi gerektiğine dikkat çekerek, seçim de nifak tohumu sokmak isteyenlere en güzel cevabın verileceğini kaydetti.
“REİSİMİZİN GÜVENİNİ SARSMAYACAĞIZ”
Bir diğer Milletvekili Adayı Çiğdem Koncagül de kısa bir konuşma yaptı. Koncagül, “Cumhurbaşkanımızın güvenini sarsmadan bu yolda hizmet ediyoruz. Özellikle kadınlarımızın seçim çalışmasındaki performansı çok güzel. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.
 

“BAYRAM YAŞAYACAĞIZ”


AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve MKYK üyesi olan aynı zamanda bu dönemde de Milletvekili Adayı olan Mustafa Yel de Kızılpınarlı vatandaşlara seslendi. Yel, “Hep birlikte kutlu yolda yürümeye devam ediyoruz. Kürt kardeşlerimle, alevi kardeşlerimle bu yürüyüşe devam ediyoruz. Bizim kardeşliğimiz her şeyin üstündedir. Eşitlik konusunda söz verdik bu sözün adımlarını attığımızı görüyorsunuz. Kürt kardeşlerimizin en çok canını yakan HDP’liler 6-7 Ekim olaylarında Yasin Börü ve arkadaşlarını şehit etmişlerdir. Onların ipleri burada değil, dışarıda. Kim ne derse onu söyler onu çalarlar. Sizler sandıkta bunlara nasıl cevap vereceğinizi çok iyi biliyorsunuz. İnşallah 24 Haziran akşamı bir bayram daha yaşayacağız.” şeklinde konuştu.
 

“TAYYİP ERDOĞAN BAYRAKTIR”


Programda son olarak TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof.Dr. Mustafa Şentop kürsüye geldi. Şentop, Türkiye tarihinin en büyük ve önemli seçimini yaptıklarını söyledi. Şentop, “Bu seçim için sadece biz çalışmıyoruz. Almanya’da, Amerika’da, Hollanda’da bu seçim için çalışıyor. Tayyip Erdoğan ne olursa olsun bu işi bıraksın, devirelim diye çalışıyorlar. Bu işe para yatıranlar var. Erdoğan gitsin diye uğraşıyorlar. Recep Tayyip Erdoğan sadece Türkiye’nin sembolü değildir. Erdoğan, bütün ümmetin sembol ismidir. Bir şahıs ismi değildir Tayyip Erdoğan. Tayyip Erdoğan bir bayraktır.” dedi.  Şentop, konuşmasının devamında muhalefete de yüklendi. Şentop, CHP’nin HDP propagandasındaki amacının Erdoğan’ın zarar görmesi olduğunu kaydederek, “Birinci hedefleri Erdoğan’a zarar vermek. Amaçları kendilerinin kazanması değil, Erdoğan’ın kaybetmesi. Bu kadar alçakça siyaset yapılamaz. Bu seçim bu bakımdan çok önemlidir.” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAF ÇEKTİRDİLER


Konuşmaların tamamlanmasının ardından objektiflere birlik beraberlik pozu veren Milletvekili adayları daha sonra Kızılpınarlı vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektirdi.
 

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 13 Kasım 2019
İmsak 06:20
Güneş 07:48
Öğle 12:59
İkindi 15:36
Akşam 18:00
Yatsı 19:23
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 11 21
2. Fenerbahçe 11 20
3. Trabzonspor 11 19
4. Alanyaspor 11 19
5. Başakşehir 11 19
6. Galatasaray 11 19
7. Malatyaspor 11 18
8. Beşiktaş 11 18
9. Gaziantep FK 11 15
10. Çaykur Rizespor 11 14
11. Göztepe 11 13
12. Konyaspor 11 13
13. Kasımpaşa 11 12
14. Denizlispor 11 11
15. Antalyaspor 11 11
16. Gençlerbirliği 11 10
17. Ankaragücü 11 9
18. Kayserispor 11 7
Takımlar O P
1. Hatayspor 11 21
2. Fatih Karagümrük 11 19
3. Ümraniye 11 18
4. Balıkesirspor 11 18
5. Akhisar Bld.Spor 11 18
6. Erzurum BB 11 18
7. Keçiörengücü 11 18
8. Bursaspor 11 17
9. Menemen Belediyespor 11 17
10. Altay 11 15
11. Adana Demirspor 11 12
12. İstanbulspor 11 12
13. Giresunspor 11 12
14. Boluspor 11 10
15. Osmanlıspor 11 10
16. Adanaspor 11 8
17. Altınordu 11 7
18. Eskişehirspor 11 1
Takımlar O P
1. Liverpool 12 34
2. Leicester City 12 26
3. Chelsea 12 26
4. Man City 12 25
5. Sheffield United 12 17
6. Arsenal 12 17
7. M. United 12 16
8. Wolverhampton 12 16
9. Bournemouth 12 16
10. Burnley 12 15
11. Brighton 12 15
12. Crystal Palace 12 15
13. Newcastle 12 15
14. Tottenham 12 14
15. Everton 12 14
16. West Ham 12 13
17. Aston Villa 12 11
18. Watford 12 8
19. Southampton 12 8
20. Norwich City 12 7
Takımlar O P
1. Barcelona 12 25
2. Real Madrid 12 25
3. Atletico Madrid 13 24
4. Sevilla 13 24
5. Real Sociedad 13 23
6. Athletic Bilbao 13 20
7. Getafe 13 20
8. Granada 13 20
9. Valencia 13 20
10. Osasuna 13 19
11. Villarreal 13 18
12. Levante 13 17
13. Real Valladolid 13 17
14. Deportivo Alaves 13 15
15. Eibar 13 15
16. Mallorca 13 14
17. Real Betis 13 13
18. Celta de Vigo 13 9
19. Espanyol 13 8
20. Leganés 13 6
banner573
banner575
banner576
banner577