banner265

banner579

banner306

banner578

“Biz bu davaya yemin edip baş koyduk”

Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan adayı Süleyman Kozuva, “Biz bu davaya yemin edip baş koyduk. Bu yolumuzdan da dönmeyeceğiz. Bizim iş ve aş problemi olmayan Çerkezköy hayalimiz var.” dedi.

Politika 27.03.2019, 15:39 Bakış Haber Merkezi
“Biz bu davaya yemin edip baş koyduk”

Çerkezköy Bakış - Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan adayı Süleyman Kozuva, mahalle buluşmalarının 7. toplantısını Yıldırım Beyazıt Mahallesinde gerçekleştirdi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı mahalle buluşmasında ilk konuşmayı AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök yaptı.

“ÇIKIP MASAL ANLATIYOR”

Daha önceki açıklamalarında olduğu gibi yine Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakının CHP’li adayı Vahap Akay’ı eleştiren Kök, “Çıkmış meydanlarda bir şeyler söylüyor. İnanın ben ne dediğini anlamıyorum. Çıkıp masal anlatıyor. Devletin yatırımlarına yancılık yapıyor. Büyükşehir’in yapmaya çalıştığı birçok yatırımı kendisi yapmış gibi anlatıyor. Kendi yaptıklarını anlatamıyor. Çünkü Çerkezköy’e yaptığı hiçbir şey yok. Ne yaptı biliyor musunuz? 5 yılda yandaşlarını zengin etti. Çerkezköy de bir çiçekçi var 15 metrekare bir dükkânda, maşallah çiçekçi değil her şeyi yapıyor. Çerkezköy’e 1,5 yılda 2,5 milyon fatura kesmiş. Yine böyle doğrudan temin yolu ile fatura kesen arkadaşlar var, anlayamıyoruz. En fazla fatura kesene göre meclis listesinde sıralamış. Meydanlarda masal anlatmayı bırak, çık meydanlarda vatandaşlara bunları açıkla, bunların hesabını ver. Çık delikanlı gibi devletin ve başkalarının yaptığı yatırımlara yancılık yapmayı bırak çık de ki ben Yıldırım Beyazıt Mahallesinde düğün salonu yaptım. Meydanlara çıkıp masal anlatmaktan başka bir şey yapmıyor. Çıkıp diyor ki 5 yılda Çerkezköy mutlu oldu. Çerkezköy 5 yılda mutlu mu oldu arkadaşlar. Hayır.  2017 yılında tek yön uygulamasına geçti. Soruyorum bu Çerkezköy’de uygulamadan memnun olan kimseyi görmedim ben. Belediyeye kesilen faturaları inceliyoruz. Yazıyor ki, memnuniyet anketi. Sizin bu anketlerden haberiniz var mı? Kesilmiş faturalar bol bol. Yine buradan sesleniyorum, CHP’li belediye başkanı masal anlatmayı bırak! Çerkezköy Belediyesinin yaklaşık 600 milyonluk bütçesini nelere harcadın bunları anlat” dedi.

“BU SEÇİM BİR İMTİHAN SEÇİMİDİR”

Ardından vatandaşlara hitap eden ve Cumhur İttifakının kuruluş sürecini anlatan MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, “Yaklaşık 2 yıl önce 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Türkiye’de bir beka sorunu olduğu ortaya çıkmıştır. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız sayın Devlet Bahçeli bir araya gelerek Cumhur İttifakını ortaya koydular. Bu seçimin beka ile ne alakası var diyenlere buradan sesleniyoruz. Türkiye ve İslam düşmanları ağzını açmışlar Cumhur İttifakının bu seçimde başarısız olmasını bekliyorlar. Ülkemizi Suriye, Arakan durumuna düşürmek isteyenler var. Allaha şükür biz yüce bir milletiz. Çerkezköy büyüyor dostlar ama yollarımız daralıyor, kullanılmayan bisiklet yolları yapılıyor. Çerkezköy büyüyor fakat pazar yerimiz küçülüyor. Çerkezköy’ün paraları çarçur ediliyor. 10 yıl sonra 500 bine nüfusunun dayanması planlanan Çerkezköy’de her şey daraltılarak küçültülüyor. Büyükşehir belediye başkanı çıkıp diyor ki yaptıklarımızı göremiyoruz. Evet yapamadıklarınızı bizler çok iyi görüyoruz. Yarım kalan işleri görüyoruz. Bu milletin parası ile bu milletin gözünün boyandığını, üç beş konser ile bu milletin kandırılmaya ve avutulmaya çalıştığını görüyoruz. Bu seçim bir imtihan seçimidir. Safları sık tutma seçimidir.” dedi.

“1 NİSAN SABAHI BU ARKADAŞI NALBURA GÖNDERECEĞİZ”

Mahalle toplantısında son konuşmayı Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan adayı Süleyman Kozuva yaptı. “Biz bu davaya yemin edip baş koyduk. Bu yolumuzdan da dönmeyeceğiz. Bizim iş ve aş problemi olmayan Çerkezköy hayalimiz var. Yolların alt geçit, üst geçit ve yaşanabilir bir Yıldırım Beyazıt olmaya hazır mıyız? Sizler bizim yanımızda olduğunuz sürece bizim sırtımız yere değmeyecektir. Gençler özellikle sizlere sesleniyorum. Halı sahaları ve gençlik merkezi ile buluşacak Yıldırım Beyazıt’a hazır mıyız? Çerkezköy’de değişim başladı. Yükselen bu ses zaferin ve cumhurun sesidir. 5 senede 5,5 katrilyon bütçe Çerkezköy Belediyesi’nde ne oldu. İnşallah bu sorunun cevabını sizler 31 Matta sandıkta vereceksiniz ve 1 Nisan sabahı bu arkadaşı nalbura göndereceğiz. Siz bunun hesabını 31 martta vereceksiniz. İnşallah. Arkadaşlar halk cebine dokunsun ister. Bizim 2 dönem Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığımız var. Biz bu zaman diliminde defalarca arkadaşa dedik ki gel şu su fiyatlarını düşürelim. Ama nerde maalesef. Bu arkadaşımız 3,5 sene Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile kavgalıydı. Neden, egosu yüzünden. Neden inatlığı yüzünden. Sen 170 bin kişi için burada belediye başkanı olduysan egonu ayaklarının altına almayı bileceksin. Size söz veriyorum 1 Nisan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile geldiğimiz gün su fiyatlarını yüzde 50 düşüreceğiz. Ben arkadaşa her mitingde 1 buçuk katrilyon parayı ne yaptın diye soruyorum ancak cevap alamıyorum. Yol yaptın mı diyorum, park yaptım diyor. Altyapı yaptın mı diyorum, park yaptım diyor. Az önce kızımız geldi ve park istedi. Sen yaptığın parklar ile övünüyorsun. Yıldırım Beyazıt’ta kızımız gelmiş park istiyor. Nerede bu parklar lütfen biri çıkıp açıklasın. Şu anda son 3 günü. Cumartesi orada olma şansı yok, pazar günü onu oradan siz yolluyorsunuz, pazartesi günü de doğru nalbura. Arkadaşlar bugün isim vermek istemediğim bir arkadaşıma gidip bizim fotoğraflarımızı Facebook hesabından paylaştığı için o fotoğraflarını kaldır yoksa dükkanını mühürlerim demişler. Bırak 3 gün mühürlesinler bu arkadaşlar şu anda korkutma ile geçiriyorlar günlerini. Bu arkadaşım egolu dedim bundan sonra da her mitingimde söyleyeceğim. Parmak izi ile açılan bir asansör yaptırdı. Böyle bir ego olamaz. Kimden kaçıyorsun. Halkın oyu ile geldin, kimden kaçıyorsun. Veremeyecek hesabın var ki kaçıyorsun. Hep diyoruz ya park yaptılar diye, Tepede 4 milyon faturalı bir park yaptılar. Paralarımız çarçur ediliyor. Bizde kalkıp bir araştırmasını yaptık. Aynı parkı 800 bin TL ile biz yapabiliyoruz. Bu arkadaşlarımız 4 milyon Çerkezköy Belediyesine fatura kestiriyorlar. Böyle bir belediye ve zihniyet bizleri 5 yıldır yönetiyor.
Şimdi arkadaşlar, bu arkadaş bizim danışmanlarımıza takmış. Çıkmış her yerde senin danışmanların var diyor. Var Allah’a şükür. Bizim danışmanlarımızın parasını biz veriyoruz da senin Muğla’dan getirttiğin ithal danışmanların parasını kim veriyor? Belediye veriyor belediye. Bende diyorum ki çık açıkla ama halen yok. Son 3 günleri kaldı ben bekliyorum açıklayacaklar.”dedi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış

Yorumlar (9)
SELİM.. 12 ay önce
yürübe....oyum akp..ye..
vatandaş 12 ay önce
gücü eline aldıktan sonra halkı asla dinlemeyen bir partinin "tek ağıza" bakan konuşmaları... bu ülke bundan fazlası üzülerek izliyoruz şu partinin geldiği halleri. halkın partisiydiniz halkı umursamaz oldunuz. üstten üstten verilen kararlar fazla büyük şehrin kaldıramayacağı çocuklarımızı tehlikeye atan projeleriniz yaptırımlarınız. hani halk bunların neresinde... nereden geldiğinizi maalesef unuttunuz.
Adalet 12 ay önce
Belediye seçimlerinde liderlerin değil, o yöreye başkan seçileceklerin konuşması gerekiyor. Bu günkü radyo konuşmanızı dinledim sayın Kök. Çok boş ve düşüncesizce konuşuyorsun. Tüm teşkilatınızın olduğu gibi aklınızla değil, tahrik için, ayrışmak için, karalamak için kısacası bölücülük için yapmayacağınız çirkeflik yok. Tesadüfen yol üzerinde yalakalık yapan cahille hoş konuşuyordunuz ama ayrıldıktan sonra rakip gördüğünüz insanı aşağılamaya başladınız. Yanınızdaki kişi Süleyman Bey, o da bizim arkadaşımız kötülemek doğru değil, dediğinde evet böyle olmalı demiştim içimden. Sonradan böyle olamayacağını ağababanızdan aldığınız hicazetle yanlışa ortak oldunuz. Yanınızda Abdullah Öğe niye yok? Eskiden hepiniz Fetöyü yere göğe sığdıramazken, herkesi Fetöye hizmetkar ederken çok cüretkar olanlar, şimdi Fetö karşıtı şow yapıyor. Acaba ihanetten yargılanır mıyım korkusu olmasın?
güzel 12 ay önce
yorum güzel ama anlayana
yancı 12 ay önce
ayaktakımı gibi konuşuyorsun sayın kök yancı ne demek sen parti ilçe başkanısın
Burak atal 12 ay önce
Kökmüsün dal mı bu kadar esir olma vatandaş her şeyi görüyor ben oy vermedim ama bu sene bütün ailem vahap başkanın yanında biz meydanlara inmiyoruz mitinglerde gezmiyoruz ama yinede her şeyi biliyoruz.sende kendini bir ağacın yanında kök salarsin
Koray 12 ay önce
Yaparsa kozuva yapar..
İstanbul 12 ay önce
Bir düşünün.. AKP belediyesi olan yerlere bakın yol sorunu hiç yok..yıl 2019 CHP yolları yaptık diyor..
Karapapak 12 ay önce
Kime istiyorsanız oyunuzu ona verin ama şunu unutmayın şöyle bir bakın bir akp belediyelerine birde chp belediyelerine elinizi vicdanınıza koyarak söyleyin hangisi daha iyi çalışıyor Allah için söyleyin gerçekçi olun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Namaz Vakti 22 Şubat 2020
İmsak 06:56
Güneş 08:28
Öğle 13:18
İkindi 15:37
Akşam 17:58
Yatsı 19:24
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 23 45
2. Trabzonspor 21 44
3. Başakşehir 22 43
4. Galatasaray 22 42
5. Alanyaspor 23 39
6. Fenerbahçe 22 38
7. Beşiktaş 22 36
8. Göztepe 21 33
9. Gaziantep FK 22 30
10. Malatyaspor 21 24
11. Gençlerbirliği 22 24
12. Denizlispor 22 24
13. Çaykur Rizespor 21 24
14. Antalyaspor 22 22
15. Konyaspor 22 20
16. Ankaragücü 22 20
17. Kasımpaşa 22 16
18. Kayserispor 22 15
Takımlar O P
1. Hatayspor 23 45
2. Erzurum BB 22 39
3. Bursaspor 22 39
4. Adana Demirspor 22 34
5. Keçiörengücü 22 32
6. Akhisar Bld.Spor 22 32
7. Menemen Belediyespor 23 32
8. Altay 22 31
9. Fatih Karagümrük 22 31
10. Ümraniye 22 29
11. Giresunspor 21 28
12. Balıkesirspor 22 28
13. İstanbulspor 21 26
14. Altınordu 22 24
15. Osmanlıspor 23 21
16. Adanaspor 22 18
17. Eskişehirspor 23 16
18. Boluspor 22 16
Takımlar O P
1. Liverpool 26 76
2. Man City 26 54
3. Leicester City 26 50
4. Chelsea 26 41
5. Tottenham 26 40
6. Sheffield United 26 39
7. M. United 26 38
8. Wolverhampton 26 36
9. Everton 26 36
10. Arsenal 26 34
11. Burnley 26 34
12. Southampton 26 31
13. Newcastle 26 31
14. Crystal Palace 26 30
15. Brighton 26 27
16. Bournemouth 26 26
17. Aston Villa 26 25
18. West Ham 26 24
19. Watford 26 24
20. Norwich City 26 18
Takımlar O P
1. Real Madrid 24 53
2. Barcelona 24 52
3. Getafe 24 42
4. Atletico Madrid 24 40
5. Sevilla 24 40
6. Villarreal 24 38
7. Valencia 24 38
8. Real Sociedad 23 37
9. Granada 24 33
10. Athletic Bilbao 24 31
11. Osasuna 24 31
12. Real Betis 25 30
13. Levante 24 29
14. Deportivo Alaves 24 27
15. Real Valladolid 24 26
16. Eibar 23 24
17. Mallorca 25 22
18. Celta de Vigo 24 21
19. Leganés 24 19
20. Espanyol 24 19
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
banner573
banner575
banner576
banner577