Damada sınır ötesinden destek

Gerlova Vakfının organizasyonu ile Bulgaristan’ın çeşitli bölgelerinden yaşayan ve 10 otobüsle Çerkezköy’e gelen soydaşlar, göçmen olan eşi Şennur Kozuva’dan dolayı enişte olarak gördükleri Cumhur İttifakı’nın AK Partili Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva’ya destek verdi. Vakıf Başkanı Orhan Mustafa “Eniştemizin yanındayız” derken, Kozuva ise, “Yaparsa damat yapar” diyerek desteklerinden dolayı soydaşlara teşekkür etti.

Damada sınır ötesinden destek

Çerkezköy Bakış - Cumhur İttifakı’nın AK Partili Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva, Beylice Düğün Salonunda
Bulgaristan’ın çeşitli bölgelerinden kendisine destek için gelen soydaşlar ile bir araya geldi. Programa AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz de katıldı. Burada düzenlenen programda açılış konuşmasını göçmen olan Kozuva’nın meclis listesinde kontenjan adayı olarak yer alan Dr. Ali Çolak yaptı. Çolak, bu kadar uzaktan desteğe geldikleri için soydaşlara teşekkür etti.

“ENİŞTEMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ”

Gerlova Vakfı Başkanı Orhan Mustafa, Kozuva’nın eşi Şennur Kozuva’nın göçmen olduğunu hatırlatarak hatırlatarak, “Biz de Çerkezköy’de eniştemize sahip çıkıyoruz. Eniştemize destek olmak için buraya geldik. Şimdi aday deniyor; ama çoktan başkan olmuş.” diye konuştu.

“YAPARSA DAMAT YAPAR”

banner287
Daha sonra söz alan Süleyman Kozuva ise uzun bir yoldan gelerek kendisine destek verdikleri için Gerlova Vakfı üyelerine teşekkür etti. Seçim sloganını hatırlatan Kozuva, “Biz hep söylüyoruz: Yaparsa diyoruz Kozuva Yapar. Yaparsa Damat Yapar diyoruz” şeklinde konuştu.

HALAY ÇEKTİ

Mutaflar Okulları öğrencileri geceye katılanlara bir müzik ziyafeti sundu. Burada Kozuva, soydaşlarla birlikte halay çekti. Yaklaşık bin kişinin katıldığı gecede Razgrad Vali Yardımcısı Nuriye Singalova’nın yanı sıra Mutaflar Okulu Müdürü Mustafa Vaklev, Rusçuk Tuna Boyundan Mesut Tunalı ve Çerkezköy’de yaşayan çok sayıda göçmen hazır bulundu.


Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilge Vatandaş
Bilge Vatandaş - 7 ay Önce

cacıki.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510