İlk kadın aday adayı Nuran Yeşil

Geçmiş dönemlerde AK Parti Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’nın yanı sıra Çerkezköy Belediyesi meclis üyeliği görevinde de bulunan Nuran Yeşil, AK Parti’den Çerkezköy Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı. Yeşil, Çerkezköy’de adaylık başvurusu yapan ilk kadın oldu.

İlk kadın aday adayı Nuran Yeşil

Çerkezköy Bakış - AK Parti’de Belediye Başkanlığı için aday adaylık sürecinin başlamasının ardından başvurular da alınmaya devam ediyor. Nuran Yeşil, AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatını ziyaret ederek aday adaylığı başvuru formunu İlçe Başkanı Abdullah Öğe’ye teslim etti. Öğe, hayırlı olsun dileklerini ileterek, “Nuran hanım partimize hizmeti olan bir kişidir. Kendisine çıktığı bu yolda başarılar diliyorum.” dedi.

banner287
Başvuru evraklarının tesliminin ardından Yeşil, partinin girişinde oluşturulan alanda kendisini desteklemeye gelenlere bir konuşma yaptı. “Anadolu’nun ve Trakya’nın farklı köşelerinden gelen Çerkezköylü hemşerilerim, sizleri sevgi, saygı ve en kalbi duygularımla selamlıyorum” diyerek konuşmasına başlayan Yeşil, “Hepiniz beni yakinen tanıyorsunuz ama Çerkezköy her gün hızla büyüyen bir ilçe olduğunda kendimi ve partimle olan hizmet bağımı kısaca anlatmak istiyorum. 2019 yerel seçimlerinde inşallah sizlerin ve bizlerin gayretiyle yeni bir başarıya daha imza atacağız.” dedi.

“ÇERKEZKÖY HALKINI ÖZLEM DUYDUĞU BELEDİYECİLİK İLE TAÇLANDIRACAĞIZ”

Her zaman davanın içerisinde olmaya devam edeceğini belirten Yeşil, “Nuran Yeşil olarak halka hizmeti kendime görev edinip bu mücadelenin, bu davanın içerisinde ne olursa olsun oldum ve olmaya da devam edeceğim. Yönetim kurulu üyeliği, kadın kolları başkanlığı ve meclis üyeliği yapmış bir kardeşiniz olarak biz, hiç bir zaman ben demeden, biz demeyi erdemlik olarak gördüm. Siz kıymetli kardeşlerim ve bugün bu anlamlı günde beni yalnız bırakmayan arkadaşlarım iyi ki varsınız, iyi ki buradasınız. Şairin dediği gibi: bu davanın hor ve öksüz olduğu yıllarda bu aziz milletin bu davayı nasıl omuzladığını, tarihte bizler de hepimiz çok iyi biliyoruz. İşte bu bilinç ile 2019 yerel seçimlerinde Çerkezköy Belediyesini yeniden hizmetle buluşturacak, Çerkezköy halkını özlem duyduğu belediyecilik ile taçlandıracağız. Bugün burada halka hizmetin hakka hizmet olduğu bilinciyle Çerkezköy Belediyesini yönetecek, bilgi, beceri, tecrübe ile hazır olduğumuzu siz kıymetli kardeşlerimize ve bu vesile ile Çerkezköy kamuoyuna duyurmanın gurur ve onurunu yaşıyorum. Ben Nuran Yeşil olarak hizmet verdiğim sürece hep sizin dilinizle konuştum. Münasip olur da Belediye Başkan adayı olursam ve belediye başkanı seçilirsem yine sizin dilinizle konuşmaya devam edeceğim. Hedefim Belediye Başkan aday adayı olarak yarışacağımız bu kısa süreli yarışta kırmadan, dökmeden, arkadaşlarımla el ele, gönül gönüle aday olarak çalışmaktır. Ülkemizin 81 ilinden daha iyi yaşanılabilir bir hayat umuduyla Çerkezköy’e gelen herkesin derdi ile dertleşe bilen, sevincini paylaşabilen yapıcı, büyütücü ve çoğulcu bir yönetim anlayışı ile Çerkezköy’ü yaşanılabilir örnek bir ilçe yapmak için 7 gün 24 saat hizmet üreteceğiz.” ifadelerini kullandı.

“SİZLER İÇİN KALICI HİZMETLER ÜRETECEĞİZ”

Açıklamalarını sürdüren Yeşil, “30 yıldır Çerkezköy’de yaşıyorum ve esnaflık yapıyorum. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nda başkan yardımcılığı görevine devam ediyorum. Evliyim. 4 çocuk annesi ve Hasan Doruk adında aslan parçası bir de toruna sahibim. Siyasette ve bürokraside edindiğim tecrübeyi esnaflıkla harmanlayıp Çerkezköy halkına belediye başkan aday adayı olarak hizmet edecek olmanın bana yüklediği yükü biliyor ve bu yükü yaşayacağıma da inanıyorum. Halka hizmetin hakka hizmet olduğu bilinciyle Çerkezköy için projeler, sizler için kalıcı hizmetler üreteceğiz.” diye konuştu.

“MİLLETE AK PARTİ’DE HİZMET ETMEK İSE AYRICALIKTIR”

Partinin bugünlere gelmesinde emeği olan herkese teşekkürlerimi sunan Yeşil, “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün biz kadınlara vermiş olduğu seçme seçilme hakkını bugün burada kullanıyor olmanın bilinciyle ölümünün 80. yılında Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. Partimizin kurucu lideri ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ının da dediği gibi “insanı yücelt ki devlet yücelsin” felsefesi ile Çerkezköy’de AK kadrolarla Çerkezköy Belediyesini alacak güce, bilgiye ve beceriye sahip olduğumuzun bilincindeyiz. Benim gibi aday adalığı müracaatında bulunan tüm arkadaşlarımı canı gönülden kutluyorum. Millete hizmet etmek insanlıktır. Millete AK Parti’de hizmet etmek ise ayrıcalıktır.” dedi.

Yeşil, konuşmasının ardından diğer aday adayı isimlerle birlikte basın mensuplarına birliktelik pozu verdi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
ABDURRAHMAN TANİYAN
ABDURRAHMAN TANİYAN - 4 ay Önce

ALLAH NURAN BACIMIN BU YOLDA ÖNÜNÜ AÇIK ETSİN İNŞALLAH. BAŞKAN OLMASINI DA GÖRECEĞİZ..

bahri bilgic
bahri bilgic - 4 ay Önce

cerkezkoye bir hanim eli degme zamani geldi diye dusunuyorum hayirli olsun

Kenan isbeceren
Kenan isbeceren - 4 ay Önce

Nuran abla seni canı gönülden destekliyorum oyumuzda senindir abla 5 oyum var burda hepsi senin dir ailemle selamlarimi iletiyorum başarıların devamını diliyorum

çerkesköy
çerkesköy - 4 ay Önce

Nuran yeşili başımız da görmeyi çok isteriz.çerkesköyümüze iyi gelecektir.

Zalımın oğlu
Zalımın oğlu - 4 ay Önce

Vahap'dan başka adam akıllı bu işi yapacak kimse yok bu ilçede. Yok kadın eli değmesi lazım falan, ne gördünüz de bu yorumu attınız acaba çok merak ediyorum.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306