banner265

banner579

banner306

banner578

“İnanılmaz para harcıyor”

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakının CHP’li adayı Vahap Akay, seçim çalışmaları kapsamında ciddi paralar harcadığını iddia ederek, “ 2014 yılında Vahap Akay, oradan buradan sponsorlarla toplanan paralarla seçim kampanyası yapmıştı. Şimdi ise yaklaşık 120 gündür sahada ve inanılmaz para harcıyor.” dedi. -

Politika 26.03.2019, 15:00 Bakış Haber Merkezi
“İnanılmaz para harcıyor”

Çerkezköy Bakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, Çerkezköy Bakış Gazetesinin yayın organı Bakış TV’nin canlı yayınında gazeteci Mehmet Akif Aldoğan ve Fırat Keskinkılıç ile yayını izleyen takipçilerin sorularını yanıtladı.
Kendisinin ilçe başkanlığı görevine atanması, Süleyman Kozuva’nın ise Cumhur İttifakı adayı olarak açıklanmasının ardından basın toplantısı düzenlemediği yönündeki eleştirilere cevap veren AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, “Benim başkan olarak atanmam ve adayımızın belirlenmesi aynı günlere denk geldi. Bu yüzden hemen seçim startı vermemiz gerekiyordu. Bu konuda eksikliğimizin olduğunu biliyoruz.” dedi.

“LİSTEYİ NASIL OLUŞTURDUNUZ?”

Cumhur İttifakı kapsamında meclis üyesi listesinin nasıl oluşturulduğu yönündeki soruya Kök, “
Biliyorsunuz Mayıs 2013 yıllarında bir Gezi Parkı olayı vardı. Mayıs ayı ülkemizin ekonomik olarak en güçlü olduğu zamanlardı. Arkasından gelen bir sürü olay sonrasında 15 Temmuz darbe girişimi yaşandı. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından da Cumhur İttifakı oluştu. Bizlerde bu süreçte Çerkezköy için MHP ile ortak liste kararı aldık ve partimizin üst kurulları ile yapılan istişareler sorucu listemiz oluştu. Komisyonlardan çıkan bir liste. Ne yalnız başıma ben, ne de yalnız başına adayımız Süleyman Kozuva hazırladı. Genel merkezde kurulan komisyonlardan çıkan bir karardı. Biz de bu duruma saygı gösterdik.”dedi.

“NEDEN KOZUVA ÇIKIP KONUŞMUYOR?”

Bir takipçinin “Neden hep siz konuşuyorsunuz, adayınız niçin konuşmuyor?” yönündeki soruya Kök, “Hemen hemen adayımızın bütün programlarına katılıyoruz. Siyasetin gereği hepimiz konuşma yapıyoruz. Millet İttifakı olarak adlandırılan ittifakta ilçe başkanlarının programlarda konuşmamaları bu yorumlara neden oluyor. Biz de konuşuyoruz, adayımız da konuşuyor.” dedi.

“PASAPORTUNA VE MAL VE VARLIĞINA EL KONUYAN VAR MI?”

“FETÖ soruşturması kapsamında pasaportuna ve mal varlığına el konulan adayınız var mı?” yönünde bir takipçiden gelen soruya Kök, “MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz’e de sizin yayınınızda aynı soru geldi. Hakkında soruşturma yapılanların siyasete girme gibi bir durumu yok. Şimdi bu ithamlarda bulunmak kolay. Hakkında soruşturma başlatılarak belli bir yargı da olan vatandaşların bu listelerde yer alması mümkün değil. Bizim için kritik zaman 17-25 Aralık. Biz meydanlarda 28 gün nöbet tuttuk. Cumhurbaşkanımızın talimatı ile 28 gün nöbet tutan arkadaşlarımızla güçlü bir teşkilatız. Bizim teşkilatım ve adaylarımız 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında sokağa çıkarak bu hain darbe girişiminin karşısında durdu.” dedi.

“ŞU ANKİ TABLOYU NASIL GÖRÜYORSUNUZ”

Bir anket çalışmanız oldu mu? Yönündeki soruya Kök, “Bizim adayımız, diğer tarafın adayına göre biraz geç açıklandı. Meydan boştu, rahat hareket edebiliyorlardı. 60 gün oldu, adayımızla yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Sıkmadık el bırakmadan çalışıyoruz. Şu an çok iyi noktada olduğumuzu görüyoruz. Geçen de aynı günde 2 toplantı yaptık. Biz anket yaptırmadık. En güzel anket sandıktır. Şurada birkaç gün sonra Çerkezköy halkı kararını verecektir. Bizim seçim ile ilgili en ufak bir sıkıntımız yok kazanacağımızı biliyoruz. Kaybetmek gibi bir çekincemiz yok, kazanacağımıza güvenimiz tam. Bakın dikkatinizi çekiyorum. Halk buluşmalarımızda halkımızı 31 Mart gecesi belediye meydanına davet ediyoruz.” cevabı verdi.

“KIZILPINAR POLİS BÖLGESİ OLACAK MI?

Kızılpınar Mahallesinin polis bölgesi olacağı yönünde yapılan açıklamalara değinen Kök, “Bu yönde çalışmalarımız var. Kızılpınar’ı polis bölgesi yapacağız” dedi.

“CİDDİ PARALAR HARCIYOR”

Hem Kozuva’nın hem de Millet İttifakı CHP adayı Vahap Akay’ın arasında geçen ‘İthal danışman’ polemiği ile ilgili gelen soruya da cevap veren Kök, “Süleyman Kozuva’nın danışmanları
sosyal medyasını da yönetiyor. Danışmanı olması gayet normal. CHP’li başkanın Muğla’dan getirdiği danışmanları var. CHP’li başkan sadece Muğla’dan ithal danışman getirmedi. İthal şirketler de getirdi. Muğla’da kayınpederi vasıtasıyla bir bağlantısı var. Bizim adayımızın da danışmanları olması gayet normal.”dedi. Vahap Akay’ın seçimler için çok ciddi paralar harcadığını iddia eden Kök, “2014 yılında Vahap Akay, oradan buradan sponsorlarla toplanan paralarla seçim kampanyası yapmıştı. Aylık 10-12 bin TL maaş alıyor. Bu da 700 bin lira gibi bir para yapar. Yaklaşık 120 gündür sahada ve inanılmaz para harcıyor.” dedi. “Kozuva için 5 milyon TL harcadı yönünde iddialar var” yönündeki soruya Kök, “Ne harcadığını bilemem. 5 milyon da ciddi bir para. 2 ayda adayımız 5 milyon harcadıysa Vahap Akay’ın 20 milyon harcamış olması lazım.” cevabı verdi.

DEVLET YATIRIMLARI

Devlet yatırımları ile ilgili soruya ise AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, “Çerkezköy’de devletimiz ciddi yatırımlar yaptı. Devlet Hastanesi, Adliye, Gençlik Merkezi, SGK binası. Hızlı tren projesi de bu yıl ihaleye çıkacak. Çerkezköy için en önemli projelerden biri okul yatırımı. Sanayiden dolayı sürekli bir göç var ve bu da okul ihtiyacı ortaya çıkartıyor. Okul yatırımlarını devlet ve hayırsever el ele yapıyor. Vahap Akay ise kendine mal etmeye çalışıyor. Hayır bu yatırımları devlet-hayırsever işbirliği ile yapıldı.” dedi.

VELİKÖY’E ÜNİVERSİTE

Veliköy’ün üniversite kenti olacağını belirten Kök, sanayi kenti olan Çerkezköy için Veliköy’de teknik eğitimin verileceği bir 4 yıllık üniversite kurulması için çalışmalarının olduğunu belirterek, “Namık Kemal Üniversitesi’ne yeni bir rektör atandı, kendisini de ziyaret ettik. Rektörümüz Veliköy’ü üniversite kenti yapmak istiyor. Bunun sözünü de aldık diyebilirim. İnşallah ciddi anlamda üniversite kenti Veliköy olacak. Sadece bizden 3-5 aylık bir zaman istedi. Ondan sonra yatırımları yapalım yönünde sözünü aldık.” dedi.

DOĞRUDAN TEMİN TEPKİSİ

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı doğrudan temin ödemeleri ile ilgili eleştiren Kök, “Hiçbir şey yapılmadı diyorum ama bunu bütçe ile orantılı bir şekilde söylüyorum. O bütçedeki parayla daha iyi hizmetler yapılır. Nerede bu para? Doğrudan temin ile yapılan ödemeler çok fazla. Normalde yatırım bütçesinin yüzde 30’u kadar ihale yapılır. Bunlar, yüzde 60 oranında doğrudan temin ile iş yaptılar bu çok ciddi bir rakam. Doğrudan teminler Çerkezköy Belediyesi AK Parti’de iken internet sitesinde paylaşılıyordu. CHP Belediyesinde açıklanmıyor. Bir çiçekçi var. Çerkezköy Belediyesine kestiği fatura 2,5 milyon. Çiçekten hariç her şeyi yapmış. Peyzaj, inşaat, her şey var. Bunu Çerkezköy Belediye Başkanı çıkıp açıklaması lazım. Faturaları bende var isteyenlere ilçede teşkilatında tek tek gösteririm. Yine bir firma var. Bu kişi şu an meclis üyesi listesinde çok önemli bir sırada. 2017 yılında kesilen bir faturan içerisinde parke taşı yok, çıkıp belediyeden alıyor. Ben bulamadım, inşallah belediye başkanı çıkıp açıklar. Doğrudan temin çok acil durumlarda yapılan bir ödeme yöntemi.  2017 yılında 67 bin TL artı KDV, 2019 90 bin TL artı KDV olmuş. Biz belediyeyi aldığımızda doğrudan teminler açık bir şekilde internet sitesinde yayınlanacak. Bağımsız bir denetim şirketi bizleri sürekli denetleyecek.”dedi.

PARK ELEŞTİRİSİ

Çerkezköy Belediyesi tarafından tepe mevkiindeki 23 nisan Çocuk Parkı’nın maliyetini bir kez daha eleştiren Kök, “4 milyon liraya bir park yapılmış. Biz sorduk aynı park 800 bin TL. Bu parkta üzerinde  tırmanma parkuru ve kaydırak bulunan bir ağaç ev var. Fiyatı 510 bin 106 TL. Bugün bu ağaç ev parasına Ambardere’de bir arsa alırsınız. Üstüne 2-3 katlı villa yaparsınız.” dedi.

TOKİ KONUSU

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Çerkezköy ziyareti ve TOKİ’nin Çerkezköy’e konut projesi ile ilgili soruya AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, “Sayın bakanımız Çerkezköy’e geldiğinde
Bağlık Mahallemizde vatandaşlarla bir araya geldik. Sayın bakanımız bu bölgeyi inceledi. TOKİ’nin konut konusunda kendisinden destek istedik. Kendisi de desteğini açıkladı. İnşallah yakın zamanda TOKİ Çerkezköy’de de de olacak.” dedi.

“BELEDİYECİLİK DENİLİNCE AKLA AK PARTİ GELİR”

Seçim çalışmalarının çok yoğun geçtiğini ve halkın kendilerine büyük ilgi gösterdiğini belirten Kök, “Mahalle toplantılarımızda, ev, sokak ve esnaf ziyaretlerimiz de vatandaşlarımızın bizlere geri dönüşleri çok güzel.  Ziyaretlerde ve toplantılarda mevcut belediyenin yapmadıklarını, biz de yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatıyoruz. Çok güzel projelerimiz var ve bunları yapmak için vatandaşlarımızdan destek istiyoruz. Belediyecilik denilince akla AK Parti gelir.  Yaparsa AK Parti yapar, yaparsa Kozuva yapar diyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Çerkezköy Bakış

Yorumlar (5)
Emin 12 ay önce
Adayınız 17 25 aralıktan kac ay sonra Çesiadtan istifa etmiş sor bakalım baskan
Seffaf 12 ay önce
Seffafligi gorduk be umit gecen donemlerde. Samimi ve durust olun. Hayat sadexe siyasetten ibaret degil, yarin obur gun insan icine cikamazsiniz. Suflorlerin soyledigini sizde tekrar etmeyin. Akil hocalariniz siziniki dakikada satar . Haberiniz olsun.
bilgin 12 ay önce
yalanla olmaz özünüzü açıklayın
Olmaz olmaz 12 ay önce
Geçen dönem mhp vermiştim bu dönem vahap başkan işiniz zor kazanamaz.
Secattincaklr 12 ay önce
Cokdprus
Namaz Vakti 22 Şubat 2020
İmsak 06:56
Güneş 08:28
Öğle 13:18
İkindi 15:37
Akşam 17:58
Yatsı 19:24
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 23 45
2. Trabzonspor 21 44
3. Başakşehir 22 43
4. Galatasaray 22 42
5. Alanyaspor 23 39
6. Fenerbahçe 22 38
7. Beşiktaş 22 36
8. Göztepe 21 33
9. Gaziantep FK 22 30
10. Malatyaspor 21 24
11. Gençlerbirliği 22 24
12. Denizlispor 22 24
13. Çaykur Rizespor 21 24
14. Antalyaspor 22 22
15. Konyaspor 22 20
16. Ankaragücü 22 20
17. Kasımpaşa 22 16
18. Kayserispor 22 15
Takımlar O P
1. Hatayspor 23 45
2. Erzurum BB 22 39
3. Bursaspor 22 39
4. Adana Demirspor 22 34
5. Keçiörengücü 22 32
6. Akhisar Bld.Spor 22 32
7. Menemen Belediyespor 23 32
8. Altay 22 31
9. Fatih Karagümrük 22 31
10. Ümraniye 22 29
11. Giresunspor 21 28
12. Balıkesirspor 22 28
13. İstanbulspor 21 26
14. Altınordu 22 24
15. Osmanlıspor 23 21
16. Adanaspor 22 18
17. Eskişehirspor 23 16
18. Boluspor 22 16
Takımlar O P
1. Liverpool 26 76
2. Man City 26 54
3. Leicester City 26 50
4. Chelsea 26 41
5. Tottenham 26 40
6. Sheffield United 26 39
7. M. United 26 38
8. Wolverhampton 26 36
9. Everton 26 36
10. Arsenal 26 34
11. Burnley 26 34
12. Southampton 26 31
13. Newcastle 26 31
14. Crystal Palace 26 30
15. Brighton 26 27
16. Bournemouth 26 26
17. Aston Villa 26 25
18. West Ham 26 24
19. Watford 26 24
20. Norwich City 26 18
Takımlar O P
1. Real Madrid 24 53
2. Barcelona 24 52
3. Getafe 24 42
4. Atletico Madrid 24 40
5. Sevilla 24 40
6. Villarreal 24 38
7. Valencia 24 38
8. Real Sociedad 23 37
9. Granada 24 33
10. Athletic Bilbao 24 31
11. Osasuna 24 31
12. Real Betis 25 30
13. Levante 24 29
14. Deportivo Alaves 24 27
15. Real Valladolid 24 26
16. Eibar 23 24
17. Mallorca 25 22
18. Celta de Vigo 24 21
19. Leganés 24 19
20. Espanyol 24 19
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
banner573
banner575
banner576
banner577