İşte Kozuva’nın projeleri

Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan adayı Süleyman Kozuva, 159 projeden oluşan seçim vaatlerini kitaplaştırdı ve kamuoyu ile paylaştı. Kozuva’nın projeleri arasında Çerkezköy meydan altı otopark ve arasta ile halk ekmek fabrika, taziye ve konuk evi, sosyal etkinlikler, festivaller, park alanları, yaşam merkezleri, çevre düzenlemesi yer alıyor.

İşte Kozuva’nın projeleri

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevinden istifa eden Süleyman Kozuva, AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı’nın Çerkezköy Belediye Başkan adayı oldu. Adaylığının açıklanmasıyla birlikte seçim çalışmalarına başlayan Kozuva, 31 Mart yerel seçimleri sonrası başkan seçilmesi halinde 5 yıllık görev süresi içinde yapmayı planladığı 159 projesini açıkladı. Kozuva, bu projelerini de kitaplaştırarak kamuoyu ile paylaştı. İşte Kozuva’nın seçim vaatleri ve projeleri…

HAFİF RAYLI SİSTEM

Çerkezköy’ün ulaşım sorununa kalıcı ve köklü çözüm getirilecek. Hafif Raylı Sistem projesiyle Çerkezköy’de ulaşım sorunu ortadan kalkacak. Çerkezköy, hızlı, güvenli ve ekonomik ulaşım imkanına kavuşacak.

NOSTALJİK TRAMVAY

Marka Şehir Çerkezköy hedefi doğrultusunda hem ilçenin ulaşım ve trafik sorununa çözüm olabilecek hem de çekim merkezi oluşturulacak nostaljik tramvay projesi hayata geçirilecek. Tramvay hattı Atatürk caddesi boyunca Kipa-Altı Yol arasında işleyecek.

ŞEHRİMİZİ BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

Çerkezköy’ün kalbi durumunda bulunan Atatürk, Öztrak caddeleri ve bağlantı yollarında vatandaşların talepleri doğrultusunda gerekli değişiklikler yapılacak. Gerekli peyzaj düzenlemesi yapılarak, yeşillendirme sağlanacak.

TIR GARAJI TAŞINMASI

Mevcut TIR garajının Veliköy Güney bölgesine taşınması, bu sayede o bölgedeki trafik yoğunluğunu azaltacak ve servis güzergahını rahatlatacak.

YOL VE KALDIRIM YENİLEME

Atatürk ve Öztrak caddelerindeki yoğunluğu azaltmak için ara bağlantı yollarının işlevsel hale getirilerek, aynı zamanda kaldırım düzenlemesi yapılacak.

ÇERKEZKÖY MİLLET BAHÇESİ VE SOSYAL TESİSLERİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vizyon projelerinden olan Millet Bahçesi Çerkezköy’de hayat bulacak. Bölgenin en büyük Millet Bahçesi ve Sosyal Tesisleri halkın hizmetine sunulacak.
Millet Bahçesi 230 dönüm alan üzerine kurulacak. Millet bahçesinde binicilik, paintball, go-kart, kay kay, yürüyüş parkuru, bisiklet parkuru, çocuk oyun alanları, macera parkı, piknik alanları, parkur sporları, restoranlar, kafeler, basketbol sahaları, futbol sahaları, tenis sahaları, futbol sahaları, tenis kortları ve hayvanat bahçesi yer alacak.

DÜĞÜN SALONLARI

Kızılpınbar/Fatih/İstasyon her mahallenin ihtiyacına göre düğün salonları açılacak. Gençlerin mutluluğuna bu çözümlerle destek olunacak.

BAYRAM VE RESMİ TÖREN ORGANİZASYONLARI

Bayram ve resmi törenlerin kapalı pazar ön veya yan bölgesinde yapılması için gerekli düzenleme yapılacak.

GELENEKSEL TÜRK HAMAMI

Geleneksel mimariyle inşa edilecek, modern, temiz ve sağlıklı merkez hamamı Çerkezköy’e kazandırılacak. İçerisinde geleneksel Türk hamamının dışında SPA merkezleri ve saunalarda inşa edilecek.

ÇERFEST TRAKYA VE ANADOLU KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

Tüm hemşehri derneklerinin, çevre illerin ve Balkan ülkelerini katılacağı, her yıl düzenli olarak düzenlenecek ÇER-FEST ile bölgesel ve uluslararası kaynaşma, kültürel ve ekonomik entegrasyon sağlanacak.

BİLİM VE SANAYİ MÜZESİ

Kent Konseyi binasının altında Çerkezköy Bilim ve Sanayi müzesi açılacak. Çerkezköy’deki çocuklarımız bilimin ve sanayinin gelişimine modern cihazlardan, bizzat görerek ve yaşayarak öğrenecek.

KIZILPINAR BÜYÜK ÇOCUK PARKI

Kızılpınar Mahallesi’ne büyük bir çocuk parkı yapılacak. Güvenli, temiz ve huzurlu bir sosyal alan oluşturulacak. Çocukların ve ailelerinin her türlü ihtiyacını karşılayacak tesisler Kızılpınar’a kazandırılacak.

ÜCRETSİZ KÜLTÜR GEZİLER

Özel günler ve haftalarda ücretsiz kültür gezileri düzenlenecek. Bu gezilere tüm Çerkezköylü hemşehriler katılacak. Şehit aileleri, gaziler ve yakınları ile öğrencilere öncelik verilecek.

ÇOCUKLAR İÇİN KAPALI EĞLENCE MERKEZİ

Ailelerin çocuklarını güvenle götürülebileceği kapalı bir çocuk eğlence merkezi Çerkezköy’e kazandırılacak. Çocuklar sosyalleşme, eğitici oyunlar oynama ve eğlenme imkanına kavuşacak.

TOPLU SÜNNET VE NİKAH TÖRENLERİ YAPILACAK

İhtiyaç sahipleri için toplu nikah ve sünnet törenleri belediye tarafından organize edilecek. Bu törenler için gerekli sosyal ve ekonomik tüm ihtiyaçlar karşılanacak.

MİLLET KIRAATHANELERİ

Çerkezköy’de Millet Kıraathaneleri açılacak. Eski sohbetler ve mahalle kültürü yeniden canlanacak.

ÇERKEZKÖY YAŞAM MERKEZİ

Her mahalleye açılacak yaşam merkezi, ilçedeki yaşam kalitesini artıracak. Yaşam merkezlerinde modern cihazlarla donatılmış spor salonları halkın kullanımına sunulacak. Merkezlerde uygulamalı eğitim imkanı olacak. Merkezde modern mahalle kütüphaneleri yer alacak.

RAMAZAN SOKAĞI

Ramazan ayı boyunca, tüm Ramazan etkinliklerinin yapılacağı kapalı pazar yerinin önünde Ramazan Sokağı kurulacak. Çerkezköy Ramazan ve bayram coşkusunu bir arada yaşayacak. Sokak geri kalan 11 ay boyunca kültür, sanat ve etkinlik merkezi olarak hizmet verecek.

ÇERKEZKÖY ARASTA

İlçenin merkezinde belediye meydanının altına 3 katı otoparka, 1 katı yer altı çarşısı olmak üzere Meydan Çarşısı yapılacak. 1000 araçlık otopark ile şehir merkezinin otopark sorununun ortadan kalmasını sağlanacak, şehir nefes alacak. Meydan çarşısında yer alacak dükkanların satış ve kiralamalarıyla elde edilecek gelirle proje maliyeti karşılanacak.

AYDINLIK ŞEHİR

Çerkezköy daha aydınlık ve daha güvenli olacak. Şehrin dört bir yanı dekoratif sokak ve cadde aydınlatmalarıyla donatılacak.

B/S/H HEMZEMİN GEÇİDİ

B/S/H hemzemin geçidinin üzerine üst-geçit ve köprülü kavşak projesi.

TEPE KAVŞAĞI

Tepe Kavşağı bağlantısı hayata geçirilerek, Kapaklı’dan gelen araçların Çerkezköy şehir içine girmeden Tepe’ye geçmesini sağlanacak.

OTOPARK

Şehir genelinde ihtiyaç bulunan noktalara modern kent planlamasına uygun olacak şekilde yer altı otoparkları inşa edilecek. Bu otopark alanlarının üstü ise yeşil alan ve çocuk parkı olarak değerlendirecek.

AŞIK REYHANİ PARKI’NIN YENİLENMESİ

Güveniş Caddesi’ndeki park baştan aşağı yenilenecek. Çocuk oyun alanları, aileler için sosyal ve spor alanları yapılacak.

BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLLARI

Veliköy-Kızılpınar-Çerkezköy hattında bisiklet ve motosiklete hattı yapılacak.

BAĞLIK KÖPRÜ SORUNU ÇÖZÜLECEK

Bağlık köprüsü kaldırılacak, trafik yer altına alınacak.

YEŞİLE DÖNÜŞ

Çerkezköy, daha yeşil ve çevreye duyarlı bir kent haline getirilecek. Caddeler, kaldırımlar ve meydanlar yenilenecek. Ağaçları sökülün Atatürk ve Öztrak caddeleri yeniden ağaçlandırılacak. Sadece orta refüjler değil, kaldırımlarda da yeşillendirme çalışması yapılacak.

ATATÜRK KÖPRÜSÜ GENİŞLETME ÇALIŞMASI

İki insanın bile birlikte yürümekte zorluk çektiği Atatürk Köprüsü viyadüğünde iyileştirme yapılarak hem yaya hem de araçların daha rahat kullanımı sağlanacak.

ENGELLİ DOSTU ŞEHİR

Köprüler, yollar, kaldırımlar, geçitler ve binalar engellilere göre yeniden ele alınacak. Her engel grubu için özel düzenlemeler yapılacak.

MODERN SERVİS DURAKLARI

Yağmur, kar ya da güneşin altında servis bekleme çilesine son verilecek. İşçi servis duraklarının sayısı artırılacak. Duraklar klimalı olarak modernize edilecek.

PAZARYERİ GEÇİDİ

Kapalı Pazar yeri, kültür merkezi ve otogarı birbirine bağlayacak üst geçit yapılacak. Pazar yerindeki otopark daha etkin kullanılabilecek. Böylece kültür merkezi daha kolay ulaşılabilir hale getirilecek. Engelli ve yaşlılar için özel asansör ile yürüyen merdivenler rahat bir ulaşım imkanı sağlayacak.

KIZILPINAR VE VELİKÖY BELEDİYE EK HİZMET BİNALARI

Kızılpınar ve Veliköy polis bölgesine alınacak. Bu mahallelerdeki belediyenin ek hizmet binalarıyla vatandaş ilçe merkezine gitmeden yerinde hizmet alacak.

SANAYİ SİTESİ

Şehrin içinde kalan küçük sanayi sitesi, esnafın görüş ve talepleri doğrultusunda modern yerine taşınacak. Böylece Çerkezköy merkezinde yeni bir alan vatandaşın hizmetine sunulacak.

ORGANİK PAZAR VE BALIK PAZARI

Vatandaşların huzurla ve güvenle alışveriş yapabileceği, kendi ürünlerini satabileceği organik pazar ve balık pazarı Çerkezköy’e kazandırılacak.

KENT MİMARİSİ

Kent estetik komisyonu daha işlevsel ve etkili hale getirilerek yeni yapılan yapıların kent estetiğine uygun tasarlanmasını sağlanacak. Belirlenen caddelere tek tip cadde çalışması yapılacak.

İMAR SORUNLARI ÇÖZÜLECEK

Sürekli göç alan ve ciddi bir sorun haline gelen imar meselesi kökünden halledilecek. Sorunları imar alanları çözüme kavuşturulacak.

GELECEĞİN ÇERKEZKÖY’Ü

Bütün mahalleler yatırım planına dahil edilerek köhne ve hiçbir ihtiyacı karşılamayan altyapı başta su ve kanalizasyon olmak üzere 50 yıllık bir nüfus ve kent planlamasına göre baştan aşağı değiştirilecek.

OTO GALERİCİLER SİTESİ

Çerkezköy’deki tüm oto galericileri tek bir noktada toplanacak. Galerici esnafın işleri açılacak, birlik ve bütünlük sağlanacak.

SIĞINMA EVİ YAPILACAK

Sosyo ekonomik, toplumsal ve ailevi sorunları olan kadınlara hizmet verecek, kadınların her türlü ihtiyacının karşılanacağı Çerkezköy Kadın Sığınma Evi yapılacak.

UMUMİ TUVALETLER

Çerkezköy içerisindeki umumi tuvaletler baştan aşağı değişecek. Her türlü temizlik ve hijyen olduğu yerler haline getirilecek.

HALK EKMEK

Çerkezköy Halk Ekmek’e kavuşacak. Sağlıklı ve ucuz ekmek çeşitleri şehrin farklı noktalarında satışa sunulacak. Halk Ekmek, ilçedeki fırınlarla işbirliği içerisinde çalışacak. Hem vatandaşlar hem de esnaf kazanacak.

TAZİYE VE KONUK EVİ

Her mahalleye taziye evleri açılacak. Taziye evlerinin içerisinde şehir dışından gelenlerin konaklayacağı ücretsiz misafirhaneler olacak.

YEMEĞİN EVİNDE HİZMETİ

Yardıma muhtaç yaşlı ve engellilere evlerinde yemek hizmeti 12 ay boyunca kesintisiz olarak verilecek.

ÇERKEZKÖY KARDEŞ KART

Çerkezköy Kardeş Kart ile ilçede yaşayan ihtiyaç sahiplerine belirli limitlerde destek sağlanacak. Kardeş kart ile vatandaşlar ilçedeki esnaflardan ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

Belediye hizmetlerinden engelli vatandaşların en rahat şekilde yararlanabilmesi için birimler kurulacak.

FAZLASI HAYVAN DOSTLARIMIZA

Bayat ekmek projesi, sokak hayvanları için israf etme projesi, şehir merkezine konulacak kutulara ekmekler toplanacak ve hayvan barınağına gidecek.

BİZ TEMİZLERİZ

Evden dışarı çıkamayan yaşlı ya da engelli insanlara evlerinde bakım hizmeti sağlayacak ekipler istihdam edilecek. Tespit edilen 2 bine yakın yaşlı ve engelli vatandaşların sağlık ve temizlik ihtiyaçları karşılanacak.

CAMİLERE DÜZENLİ BAKIM VE TEMİZLİK HİZMETİ

Çerkezköy’deki tüm cami ve mescitlerin düzenli bakımı ve temizliği belediye tarafından sağlanacak.

İŞ GARANTİLİ MESLEK EDİNDİRME KURSLARI

ÇTSO ve OSB ile özel protokol imzalanacak. Sanayinin ihtiyaçlarına göre iş garantili meslek edindirme kursları açılacak. Kurslardan başarı ile mezun olanlar istihdam edilecek.

İŞ BULMA OFİSİ

Çerkezköy Belediyesi’nde kurulacak yeni birimle işsizlik sorunu ile mücadele edilecek.

ALO İĞNE

Alo iğne ile hastalar evlerinden çıkmadan sağlık ihtiyaçları karşılanacak. Belediye bünyesinde istihdam edilecek hekimler ve sağlık görevlileri 24 saat vatandaşın hizmetinde olacak.

BAĞIMLILIKL MÜCADELE MERKEZİ

Yeşilay Derneği ve sivil toplumla beraber bağımlılıkla mücadele merkezi kurulacak. Bağımlıların rehabilitasyonu ile çocuk ve gençlerin eğitimleri sağlanacak.

ENGELLİ REHBER HİZMETİ

Belediye hizmetlerinden işitme, görme ve bedensel engellilerin ihtiyaçlarını karşılayacak özel rehberler bulunacak.

GEÇMİŞİNİZ BİZE EMANET

Mezarlıklar bağımlıların kullandığı alan olmaktan kurtarılacak. Mezarlıklara düzenli bakım yapılacak. Mezarlıklarda 24 saat Kur’an okutulacak. Mezarlık Bilgi Sitemi ile herkes yakınının mezarını rahatça bulup ibadetini yapabilecek.

ENGELLİ VATANDAŞLARA İŞ İMKANI

Belediye ve OSB arasında yapılacak proje ile engelli vatandaşlara istihdam olanağı sağlanacak. 

EĞİTİME DESTEK

Çerkezköy bünyesindeki tüm okullara temizlik hizmeti ve malzeme destek projeleri planlanacak.

DOWN KAFE

Down sendromlu genlerin, sosyalleşmesi ve topluma kazandırılması buna ilave iş imkanı sunulacak.

ÜCRETSİZ SINAV DESTEĞİ

Veliköy Meydanında bulunan bina düzenlenerek sınava hazırlanan çocukların uzman öğretmenlerden ücretsiz sınava hazırlık kursu alabileceği bir eğitim merkezine dönüştürülecek.

ENGELLİ ÇOCUKLAR BAKIM MERKEZİ

Engelli çocuklarına yeterli desteği sağlayamayan aileler için uzmanların eğitim, sağlık, rehabilitasyon ve argo terapi hizmeti vereceği Çerkezköy Engelli Çocuklar Bakım Merkezi hayata geçirilecek.

ÇERKEZKÖY AİLE REHBERLİK MERKEZİ

Kişisel ya da ailevi sorunları olanlara ücretsiz olarak rehberlik hizmeti verecek, bünyesinde uzman psikologların, eğiticilerin ve sağlık personelinin istihdam edileceği Çerkezköy Aile Rehberlik Merkezi yapılacak.

ÇERKEZKÖY KİMSESİZLER EVİ

Sokaklarda kalmak zorunda bırakılmış, kimsesiz ve sıcak bir yuvaya muhtaç vatandaşlar için 7 gün 24 saat sağlık, beslenme, kıyafet gibi ihtiyaçların karşılanacağı kimsesizler evi hizmete açılacak.

ÇERKEZKÖY HUZUR EVİ

65 yaş ve üzerindeki sosyal ve ekonomik yoksunluk içinde olup, korunmaya, bakıma ve yardıma muhtaç olan yaşlılara hizmet vermekle yükümlü bir huzur evi kurulacak.

SÜT MATİK

Köylü üreticilerin sütlerini soğutuculu kamyonlarla tedarik edip, hijyen kurallarına uygun bir şekilde vatandaşların hizmetine sunulacak satış noktaları kurulacak.

KİMSESİZ DEĞİLSİNİZ

“Kimsesiz değilsiniz’ çocuk projesi ile yetim, engelli ve öksüz çocukların hayalleri gerçekleştirilecek.  Belediyede konu ile alakalı birim oluşturulacak.

VELİKÖY DERSİ ISLAH PROJESİ

Veliköy Deresi derhal ıslah edilecek. Çevreye yaydığı koku giderilecek ve çevre düzenlemesi yapılacak.

KİŞİ BAŞINA DÜŞEN YEŞİL ALAN MİKTARI ARTTIRILACAK

Kişi başına düşen yeşil alan Çerkezköy’de 3 yıl içerisinde mevcut durumundan yüzde 300 arttırılacak.

TEMİZ ENERJİ

Güneş enerjisi projesi ile belediyenin büyük oranda enerji ihtiyacı karşılanacak.

SU TAKVİYE

Pınarça Deresi Bağlık Mevkiinde dere ıslah çalışması yapılacak. Sondaj açılarak dereye temiz su sağlanacak, Bağlık koku ve kirlilikten kurtarılacak.

PİKNİK ALANI

Vatandaşların hafta sonları aileleri ile çoluk çocuğuyla, arkadaşlarıyla beraber vakit geçireceği, sosyalleşebileceği piknik alanları oluşturulacak. Bu alanda her türlü altyapı ve destek hizmetleri hazır bulunacak.

HOBİ BAHÇELERİ

Hobi bahçelerinin hayata geçirilmesi, bungolov evlerinin yapılması 250, 500 ve 1000 metrekare araziler hazırlanacak. Vatandaşların bu arazide kiraladıkları yerlerde kendi sebzesini, meyvesini yetiştirecek.

SEVGİ ANAOKULU VE ÇOCUK KÜLTÜR EVİ

Biri çalışan ailelere günün her saati ücretsiz hizmet verecek, ailelerin çocuklarını rahatlıkla bırakabilecekleri; uzman eğiticilerin, sağlık personelinin ve hizmetlilerin istihdam edileceği, çocukların bütün ihtiyaçlarının karşılanabileceği 11 modern kreş ve anaokulu her mahallede hizmete açılacak.

ÇOCUK BİLGİ VE TEKNOLOJİ EVLERİ

Çocukların gelişimi için eğitim verilecek.

ÇOCUKLAR İÇİN TRAFİK EĞİTİMİ

Çocuklar için trafik eğitim alanı oluşturulması, millet bahçesi alanı içerisinde planlanacak.

KREŞ VE ANAOKULU

Çocuklu aileler özellikle kreş konusunda büyük ihtiyaç içinde. İhtiyaca yönelik olarak ilçede, Çerkezköy Sevgi Evi Kreşleri açılacak. Her mahallede açılacak olan Sevgi Evi Kreşleriyle uzman eğitmen pedagoglarla en iyi şekilde bakım ve eğitim hizmeti verilmesi sağlanacak.  Çerkezköy Merkez Sevgi kreşi ise diğer kreşlerden farklı olarak 7 gün 24 saat hizmet verecek. 

MOBİL BELEDİYECİLİK

Çerkezköylüler tüm belediye hizmetlerine oturduğu yerden erişebilecek. Belediye hizmetleri mobil uygulama üzerinden verilecek. Vatandaşlar işlemlerini cep telefonuyla anında yapacak. Kuyruk ya da imza beklemeyecek.

ÇERKEZKÖY FİBER İNTERNER ŞEHRİ

Şehrin park ve bahçelerinde ortak yaşam alanlarında ücretsiz fiber internet hizmeti sunulacak.

ÇERKEZKÖY KART

Çerkezköy kart uygulamasıyla ulaşım ucuzlayacak. Tek bir kart ile bütün toplu ulaşım araçlarında ekonomik ulaşım imkanı sağlanacak.

7/24 GÜVENLİK

Şehir içerisinde yer alan çocuk parkları 7/24 güvenlik kamera sistemi ile izlenecek.

ENGELLİ ŞARJ

Akülü sandalye kullanan engelliler için şarj istasyonları konumlandırılacak. Aynı noktalarda engelli wcleri de yer alacak.

BEYAZ MASA

Vatandaşların sorunlarına 7 / 24 cevap verecek AK Masa kurulacak.

ÇERKEZKÖY STADYUMU

Modern mimari ve çevresindeki yaşam alanları ile sadece maç günleri değil, 7 gün 24 sat canlı bir spor kompleksi inşa edilecek. Stadyumun içerisinde ve çevresinde farklı spor branşlarına uygun tesisler sosyal yaşam alanları ve otoparklar yapılacak.

AMFİPARK PROJESİ

Malkoçoğlu Caddesi üzerindemi Amfipark yenilenecek.

ÇERKEZKÖY KAPALI SPOR KOMPLEKSİ

Alışıldık spor salonlarından farklı olarak basketbol, voleybol gibi branşların dışında tüm vatandaşların kullanımına açık fitness, jamnastik, salon futbolu, badmington ve squash gibi sporların yapılabileceği çevresinde yaşam alanlarının olacağı modern bir spor kompleksi yapılacak.

HER MAHALLEYE SPOR SALONU

Bütün mahallelerde herkesin ücretsiz kullanabileceği, içerisinde salon futbolu, basketbol, voleybol, yeniş, yüzme havuzu gibi alanların yer alacağı; ayrıca ailelerin çocukları ile rahatça gidebileceği sosyal alanların bulunduğu kapalı spor salonları her mahalleye yapılacak.

KAPALI BUZ SPORLARI SALONU

Ailelerin çocukların ve gençlerin ücretsiz olarak kullanabileceği buz sporları salonu yapılacak. Uzman eğitmenlerin gözetiminde çocuklar buz sporlarını öğrenecek. Tüm ekipmanlar ücretsiz olarak sağlanacak.

SUNİ ÇİM SAHA

Tüm vatandaşların kullanımına açık fitness, jimnastik, salon futbolu, badmington ve squash gibi sporların yapılabileceği çevresinde yaşam alanlarının olacağı modern bir spor kompleksi yapılacak.

HER MAHALLEYE HALI SAHA

Futbol oynamak isteyen herkesin faydalanabileceği; soyunma odaları, duşları ve ücretsiz ekipmanlarıyla modern, sağlıklı ve temiz halı sahalar her mahalleye yapılacak.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 16:50

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
;)
;) - 6 ay Önce

Yarıdan fazlası zaten Vahap akayın başladığı proje. Tır parkı olayı, millet bahçeleri düğün salonları kongre merkezi spor kompleksi falan hep akayın başlattığı projeler. Geri kalanların çoğu ütopya. Akay yapmış zaten çoktan.

Ferhat yigit
Ferhat yigit - 6 ay Önce

Bu projelerin hepsini vahap akay yaptı, ve yapmaya devam ediyor. Çogu senden önce açıkladıgı projeler.tek faklı raylı tranvay sistemi bunun olmayacagını sende biliyon.

Bilge Vatandaş
Bilge Vatandaş - 6 ay Önce

cacık

Serhat şimşek
Serhat şimşek - 6 ay Önce

Hersey mukemmel dogal su kaynaginin oldugu yerde en pahali su kullaniyoruz bu konuyada el atarsaniz sevinirim baskanim basarilar

59
59 - 6 ay Önce

159 değil 59 yapsın elsin bir de...

Trakya lı..
Trakya lı.. - 6 ay Önce

Hadi bakalım...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510