"Kimse, kimsenin oyuna ipotek koyamaz"

Aslen Erzurumlu olan MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, Çerkezköy’de hemşehri nüfusu yoğunluğunda ikinci sırada yer alan hemşehrileri üzerinden siyasi algı operasyonları yapmaya kalkanlar olduğunu belirterek duruma tepki gösterdi. “Aydeniz, “Oy kabinine girdikten sonra herkes vicdanıyla baş başadır. Kimse, kimsenin oyuna ipotek koyamaz. Kimse 15 bin Erzurumlunun adına konuşamaz.”dedi.

"Kimse, kimsenin oyuna ipotek koyamaz"

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinden dolayı nüfusu her yıl yaklaşık yüzde 10 artan ve TÜİK’in son verilerine göre nüfusu 166 bin 789 olan Çerkezköy’de hemşehri nüfusları oldukça fazla. Tekirdağlı nüfusun 20 bin 824 olduğu Çerkezköy’de ikinci sırada en çok nüfusa sahip il ise 15 bin 115 ile Erzurum. Aslen Erzurumlu olan MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, bu konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir yazı paylaşarak, hemşehrileri üzerinden siyasi algı operasyonları yapmaya kalkanlar olduğunu belirterek tepki gösterdi.
Aydeniz, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: Ben Türkiye Cumhuriyeti Devletinde yaşayan 81 milyon vatandaşımın ve yine tüm dünyada yaşayan Türk soydaşlarımın milliyetçisiyim. Memleketimin her şehri ayrı güzel ve her köşesi cennet. Fakat son günlerde Çerkezköy’de yaşayan Erzurumlu hemşehrilerim üzerinden siyasi algı operasyonları yapmaya kalkanlar ve bunlara alet olan birkaç rant beklentisi olan kendini bilmezin ortalıkta koşturduğunu gözlemliyorum. Efendim neymiş Erzurumlular şuraya oyunu verecekmiş. Yok efendim falanca partiye isyan etmişmiş. Oy kabinine girdikten sonra herkes vicdanıyla baş başadır. Kimse kimsenin oyuna ipotek koyamaz. Kimse 15 bin Erzurumlunun adına konuşamaz. Yalnız ben şunu bilir şunu söylerim; 1001 hatimiyle arşı nurlandırmış, düşmanların üstüne yıldırım gibi çökmüş, Nene Hatunun, Osman Bedreddin’in, İbrahim Hakkı Hz.nin torunları, Atatürk’e fahri hemşehrilik veren, 23 Temmuz 1919’daki kongrede vatan bir bütündür parçalanamaz diyen Dadaşlar tarih boyunca nerede duracağını çok iyi bilmişlerdir. Devletin varlığı için gerektiğinde canlarını vermişlerdir.  Dadaş çelik bir yaydır germeye gelmez. Köpüren bir sel olur dağlara da baş eğmez.”

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510