Kök eleştirdi, Kozuva ismini anmadı

Seçimlere sayılı günler kalırken, partilerde çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Çerkezköy nüfusunda önemli bir yere sahip olan Erzurumluları, Cumhur İttifakı AK Partili meclis üyesi adayları düzenlediği kahvaltıda ağırladı. Programda AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay’ı sert dille eleştirirken, Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva ise “Adını ağzıma dahi almak istemediğim 5 harfli adaya gerekeni ilçe başkanımız söylemiştir.” dedi.

Kök eleştirdi, Kozuva ismini anmadı

Çerkezköy Bakış - Kahvaltı programına Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Altepe, Demirköy Belediye Başkanı MHP’li  Muhlis Yavuz, Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, 26. Dönem AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan ve çok sayıda partili ile Erzurumlu vatandaş katıldı. Kahvaltı programı öncesi Cumhur İttifakının Erzurumlu Belediye Meclis Üyesi adayları tanıtıldı.

“BELEDİYEYİ GERİ ALACAĞIZ”

Programın açılış konuşmasını, Erzurumluları temsilen Hanifi Belindir yaptı. Veliköy eski Belde Belediye Başkanı Belindir, bu dönemde Cumhur İttifakının meclis üyesi adayı olarak görev verildiği için teşekkür etti. Belindir, “31 Mart seçimlerine az bir süre kala Çerkezköy’de yaşayan hemşehrilerimle sohbet edelim istedik. Cumhur İttifakı teşkilatımız bizlere değer verdi ve 6 Erzurumlu yazdı listeye. Bizde çok çalışarak 31 martta belediyeyi Cumhur İttifakına kazandıracağız.” dedi.

KENDİSİ EĞİTİM YATIRIMLARININ NERESİNDE?

Belindir’in ardından AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök kürsüye geldi. Kök, yaptığı konuşmada Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay’ı sert dille eleştirdi. Kök, “Seçime son 14 gün kaldı. Ciddi anlamda çalışmalarımıza hız verdik. Dün Cumhurbaşkanımız Tekirdağ’daydı. Coşkulu bir miting gerçekleştirdi. Bunu 31 Mart’ın zafer ayak sesleri olarak görüyoruz. Biliyorsunuz son 5 yıldır CHP yönetimi var. 60 gündür çalışıyoruz son 2-3 haftadır, devlet yatırımlarını kendi yatırımı gibi anlatıyor. Baktı ki; anketlerde geride, Cumhur İttifakı adayımıza saldırmaya başladı. Kendisi okul kazandırdık diyor. Kaymakam diyor onu anladık, Milli Eğitim dedi onu da anladık. Ama bu yatırımlarda kendisi nerede? Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kızılpınar’da 21 derslikli okul yaptı. Bu Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy’e sadece 21 derslikli okul yaptı ama diğer ilçelere 40 derslikli okullar yaptı. Nüfusun ortalamaların üzerinde arttığı bir mahalleye 21 derslikli yarım yamalak okul yapmak nedir?” dedi.

“MİLLET ANLATTIKLARINI YEMEZ”

Pınarça deresinin Devlet Su İşleri tarafından ıslah edildiğini fakat Akay’ın, yapılan yatırımı sahiplendiğini söyleyen Kök, milletin gerçeği bildiğini ifade etti. Kök, “Dere taşkınlarını önledik diyor CHP’li belediye başkanı ama bunu DSİ yaptı. Bunu herkes biliyor. Kendi yapmış gibi lanse ediyor fakat millet bunu yemeyecek.” diye konuştu.

KÜLTÜR MERKEZİNİ AÇARKEN UTANMADINIZ MI?

Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Atatürk Kültür Merkezi’nin yarım yamalak olduğunu söyleyen AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, “Ne yaptı Çerkezköy’e diyoruz, park diyor, bahçe diyor. Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yatırımların açılışlarını yapıyorlar şu sıralar. Kültür Merkezi açtılar geçen gün, o kültür merkezinin açılışını yaparken utanmadınız mı?” dedi. Eleştirilerine tek yön ve belediye şirketi üzerinden devam eden Kök, “Tek yön uygulaması yaptılar. Çerkezköy’de kimse karşıdan karşıya geçemiyor. Başka ne yaptı? Devletin çıkardığı yasa ile şirket kuruldu. Yengeler şirketi kurdu CHP’li belediye başkanı. İlçe Başkanının eşi ve eski CHP ilçe başkanının eşi. Herkesin başkanı diyor kendisine ama göreve geldiğinde hemen 100 kişiyi işten çıkarıp kendisine yakın olanları işe aldı.” ifadelerini kullandı.

“15 TEMMUZ’DA NEREDEYDİN?”

Ümit Kök, eleştirilerine devam ederek Akay’ı 15 Temmuz’da meydanlarda göremediklerini ve bu yüzden herkesin başkanı olamadığını söyledi. Ümit Kök, “Kendisine ne yaptı bu başkan? Parmak izli asansör yaptı kendisine. Halkın içinde olmak yerine arabasından iner inmez makamına asansörle çıkıyor. İlk işimiz o asansörü engelli vatandaşlarımızın hizmetine açmak. Yine ne yaptı bu herkesin başkanı? 15 Temmuz günü hain darbe girişiminde millet meydanlardayken herkesin başkanı yoktu. 28 gün gelmedin ama nöbet tutan bu millete bir su dahi göndermedin. O yüzden herkesin başkanı olamazsın. Olamayacaksın.” ifadelerine yer verdi.

“NEREDE DOĞRU TEMİNLER”

Kök son olarak, meclis üyesi listesi ve doğru teminler konusunda Vahap Akay’ı eleştirdi. Başkan Kök, “5 yıldır yönetiyorlar belediyeyi, doğrudan teminler daha önce belediye internet sitesinde yayınlanıyordu. Fakat bu 5 yıllık dönemde hiçbiri yayınlanmadı. Çerkezköy Belediyesinin yatırım bütçesinin yüzde 60’ı doğrudan teminle yapılmış. İnanabiliyor musunuz? Onların belediye meclis üyeleri gönüllüler, Cumhur İttifakının adayları ise ünlülermiş, kendileri kendi aralarında böyle bir espri yapıyorlarmış. Bizim adaylarımız hepsi teşkilatların en alt görevinden yönetimlerine kadar çalışmış insanlar. Gönüllüleri bir inceleyin bakalım kimler, CHP’li belediyeden iş alanlar. Asıl ünlüler kendileri haberleri yok!” şeklinde konuştu.

“BİZ BUNLARA MI DESTEK VERECEĞİZ”

Ümit Kök’ün ardından kürsüye MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz geldi. Aydeniz, “Yeni Zelanda’da camide namaz kılan Müslümanlara yönelik bir canice saldırı yaşandı. Bunun ardından CHP Genel Başkanı ne dedi, “Müslümanlardan kaynaklı bir saldırı” şimdi Cumhur İttifakının önemini anlıyor musunuz?” diyerek Cumhur İttifakına tam destek verilmesi gerektiğini vurguladı. Aydeniz, “Erzurumlular bu ülkenin bin yıl bekçiliğini yaptı. Atatürk’ün ‘Vatan bir bütündür parçalanamaz’ dediği yerdir Erzurum. Biz bu ülkenin bekçisi olmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz’da yapamadıklarını ekonomi ile yapmaya çalışıyor. Ama Erzurumlular bu memleketi bölmeye çalışanlara tokat atmasını bilir. Bir tarafta Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli var diğer yanda her türlüsü var. Biz genel başkanımızın fotoğrafları ile her yere afişler asabiliyoruz fakat karşımızdakiler genel başkanlarından utanır durumda.” dedi.

“GELİN DÖNÜN BU YOLDAN”

Aydeniz’in ardından Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Altepe söz aldı. Altepe, “Bakıyorum burada Erzurumlular hep bir arada. Ne kadar güzel. Erzurumlular ne yapmalı? Erzurum’da CHP’nin oyunu söyleyeyim mi? Yüzde 1,2. Eğer varsa bu yüzdelik kısımda olan söyleyeyim, bu yol yol değil. Gelin dönün bu yoldan. Bu şehir bir kimlik kazanamamış, bunu görüyorum. Biz Esenyurt’u kaybedersek İstanbul’u kaybederiz, İstanbul giderse Türkiye gider, Türkiye giderse Kudüs gider.” dedi.

“SADECE 2 PERSONEL MAAŞLI”

Altepe, kendi belediyesinde de bir şirket olduğunu fakat bu şirkette sadece 2 kişiye maaş bağladığını söyleyerek Çerkezköy Belediyesi’ndeki şirket iddiasına atıfta bulundu. “Duydum ki, bu belediye şirketinde bir aile çatısı kurulmuş. Benim belediyemde de şirket var. 3 bin 500 personel var. Huzur hakkı almıyoruz biz. 2 personele maaş veriyoruz sadece o da toplamı 4 bin TL.” diye konuştu.

KOZUVA: 5 HARFLİ BAŞKANA SÖYLEYECEK LAFIM YOK

Son olarak Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva söz aldı. Konuşmasını kısa tutan Kozuva, “Biz Çerkezköy’ü sizlerle yönetmek istiyoruz. Çerkezköy’ü hep birlikte geleceğe taşıyacağız. Sözü fazla uzatmak istiyorum. Adını ağzıma dahi almak istemediğim 5 harfli adaya gerekeni ilçe başkanımız söylemiştir.” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Üc harfli
Üc harfli - 4 ay Önce

Ya sülo adam ol biraz adammmmm

Ahmet
Ahmet - 4 ay Önce

Vahşi eleştirmek Çerkezköy eleştirmek demek bu bakın Ali Ertem zamanına kimler zengin olmuş hak hukuk sadece Allah tarafından verilir siz biliyorsaniz

İsmail..
İsmail.. - 4 ay Önce

CHP Kızılpınar mahallesi için beton yol üstüne asfalt olucak dediler.. beton yapıldı.asfalt kaldı.yollar kazılmaya başladı.. hürriyet caddesi

istanbull
istanbull - 4 ay Önce

en hayirlisi hankisi ise o gelsin iki partide bir suru para harciyor kimin parasi milletin

istanbull
istanbull - 4 ay Önce

en hayirlisi hankisi ise o gelsin iki partide bir suru para harciyor kimin parasi milletin

istanbull
istanbull - 4 ay Önce

en hayirlisi hankisi ise o gelsin iki partide bir suru para harciyor kimin parasi milletin

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510