banner265

banner571

Kozuva seçim çalışmalarına devam ediyor

Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan adayı Süleyman Kozuva, “Çerkezköy’de inşallah tramvay yapacağız. Bu şu anda hayal gibi geliyor ama inşallah Çerkezköy- Kızılpınar- Veliköy hattında hafif raylı sistem projemiz var. Bunun planları yapıldı, çiziliyor. Önümüzdeki haftadan sonra açıklayacağız.” dedi. Kozuva, halkla buluşma toplantılarında da Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı adayı CHP’li Vahap Akay’ı eleştirdi.  

Politika 03.03.2019, 16:18 Bakış Haber Merkezi
Kozuva seçim çalışmalarına devam ediyor
banner301

Çerkezköy Bakış - AK Parti ve MHP tarafından oluşturulan Cumhur İttifakı’nın AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan adayı Süleyman Kozuva, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Kozuva, beraberindeki AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz ve meclis üyesi adayları ile birlikte Gazi Osman Paşa Mahallesi Fatih Caddesi üzerindeki seçim ofisinde vatandaşlarla bir araya geldi.

“ŞU ANDA TELEFON AÇAYIM 15 DAKİKA SONRA GÖRÜŞEBİLİYORUM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olan yakınlığına değinen Kozuva, “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Devlet Bahçeli bu güzel görevi bizlere verdi. İnşallah sizlerle beraber hep birlikte bu güzel görevi icra edeceğiz. Fazla siyaset değil icraat yapmaya, çalışmaya geliyoruz. Çerkezköy için 159 projemiz var. Hepsi gerçekleştirilebilecek projeler. CHP Belediye Başkanı arkadaşımız çıkmış diyor ki ‘Süleyman atıyor. Bu projeleri yapamaz.’ Sağ olsun devlet yanımızda. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Binalı Yıldırım, Sayın Mustafa Şentop hocamız yanımızda. Kendi işlerimden dolayı Cumhurbaşkanımız ile ikili ilişkileri çok iyidir. Şu anda telefon açayım 15 dakika sonra görüşebiliyorum. Kendim için bir şey istemiyorum. Sabah 6’da kalkıyorum, gece 2 – 3’te yatıyorum. Kendim için istesem bu zorluğu çekmem. Ben yüzde 58’i sadece ve sadece çocuklarımız, gençlerimiz ve sizler için istiyorum. CHP’li başkan geçen gün bana ‘Süleyman matematiği bilmiyor. Gelsin ona matematik öğretelim’ demiş. Matematiği ondan çok ama çok iyi biliyorum. Çerkezköy nasıl yönetilecek ondan çok daha iyi biliyorum.” dedi.

“PARA HİÇ İYİ BİR ŞEKİLDE HARCANMIYOR”

Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı adayı CHP’li Vahap Akay’ı eleştiren Kozuva, belediyenin bütçesinin 5 senede iyi bir şekilde harcanmadığını iddia ederek, “5 senede 1 buçuk katrilyon gibi bir bütçeleri vardı. 1 buçuk katrilyonluk iş yapılmadı. Ne sorsak park yaptık diyor. Yapılan parkların çoğunu büyükşehir belediyesi yaptı. Tepe’de bir park var. Maliyeti 3 buçuk trilyon. Biz araştırmamızı yaptık, birebir teklifleri de elimize aldık. Şu anda o parkı 800 bin liraya mal edebiliyoruz. 3 buçuk trilyon Çerkezköy’ün her yerinde park yapabiliriz. Bu para hiç iyi bir şekilde harcanmıyor. Çerkezköy’de otopark ihtiyacı var. Biz projelerimizi açıklarken belediye meydanında otopark yapacağız dedik.  Yatmadı, uyumadı sabah kalktı daha projelerini açıklamadan önce gazetelere beyanat verdi ‘Benden proje çalıyorlar. Otoparkı ben yapacaktım zaten’ dedi. Ben de soruyorum 5 seneden beri burasını kim yönetiyor. Bu zamana kadar neden yapmadın? Biz söyledikten sonra mı bunu yapmak zorunda kaldın. Tek-yön olayında ben Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odasındayken, diyorduk ki ‘Sayın başkanım gel buraya otopark, yapalım. Tek yön belki olabilir, gel ara sokakları birbirine bağlayalım. Ondan sonra ne yapacaksak yapalım’ ama maalesef o işi yapamadı. Hala da yapamıyor.” ifadelerini kullandı.

“HALKIMIZA BEDAVA DÜĞÜN SALONLARI YAPALIM”

Her mahalleye düğün salonu yapacaklarını belirten Kozuva, “Her mahallede düğün salonu. Çerkezköy’ün nüfusu her gün artıyor. Gelen nüfusun yüzde 70’i mavi yakalı. 90 bin kişi fabrikalarda çalışıyor. Halkımızın bedava kullanımı için düğün salonları yapalım.” diye konuştu.

“BELEDİYEYE GELMEDEN, KARTI VAR SADECE VE SADECE MAAŞLARINI ALIYOR”

100’ün üzerinde belediye personelinin belediyeye gelmeden maaş aldığını iddia eden Kozuva, “Şu anda yaklaşık 650 çalışanı var Çerkezköy Belediyesi’nin. Biz de diyoruz ki 655 olsun ne olacak. Zaten şu anda 100’ün üzerinde arkadaşımız sadece kart çalışanı. Belediyeye gelmeden, kartı var sadece ve sadece maaşlarını alıyor. Diyoruz ki 5 tane pratisyen hekim alalım. Hastanelere her akşam kalkıp iğne vurulmaya gitmeyelim. Hasta olanın zaten evinde oturması gerekiyor. Alo desin bize personel gelsin iğnesini vursun.” dedi.

“ÇERKEZKÖY’DE İNŞALLAH TRAMVAY YAPACAĞIZ”

Çerkezköy’de tramvay yapacaklarını belirten Kozuva, “Çerkezköy’de inşallah tramvay yapacağız. Bu şu anda hayal gibi geliyor ama inşallah Çerkezköy-Kızılpınar-Veliköy hattında hafif raylı sistem projemiz var. Bunun planları yapıldı, çiziliyor Bunun planları yapıldı, çiziliyor. Önümüzdeki haftadan sonra açıklayacağız inşallah.” dedi.

“HERKESİ ÇAY İÇMEYE BEKLİYORUM”

Kozuva, “Süleyman sanayici ona ulaşmak zor diyorlar. Ticaret ve Sanayi Odasına gelirken hiç benden randevu alarak gelen oldu mu? Bizim kapımız her zaman herkese açık. 1 Nisan’dan sonra herkesi çay içmeye bekliyorum. Orası hiçbir zaman belediye başkanı makamı olmayacak, herkesin olacak.” şeklinde konuştu. 

“BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ” 

Kozuva’nın ardından konuşan MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, “Başkanımız projelerinin çok az bir kısmından bahsetti. İnşallah önümüzdeki haftada sonra hepsini açıklayacağız. Bizler Milliyetçi Hareket Parti’si olarak başkanımızın yanındayız. 81 vilayetten göç alan bir Türkiye fotoğrafı olan bu güzel ilçemizde, hep beraber sizlerle güzel bir ilçe kuracağız. Hak ettiği yatırımları inşallah Çerkezköy’e kazandıracak başkanımız.” dedi.

“KENDİ YANDAŞLARINI BELEDİYEYE SOKMAKLA NASIL HERKESİN BAŞKANI OLUNUYOR”

Aydeniz’in ardından konuşan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, “5 yıldır CHP’li bir belediye başkanı Çerkezköy’ü yönetmeye çalışıyor. Ciddi bir bütçeleri var. Büyükşehir’in avantajlarını biz Çerkezköy’de göremedik. 1 katlı makamına çıkmak için parmak izli asansör yaptı. Keşke o paraları başka şeylere harcasaydı.” dedi.
Açıklamalarını sürdüren Kök, “Doğrudan temin diye bir ihale sistemi var. Normalde yatırım bütçesinin yüzde 10’undan fazla doğrudan temin yapılmaz. Doğrudan temin, çok hızlı yapılması gereken işler noktasında kullanılır. Biz bakıyoruz, yatırım bütçesinin yüzde 60’ından fazlası doğrudan teminle yapılmış ve hiç kimseye bilgi verilmeden yapılmış. Kendi yandaşları katılıyor ve ihaleyi alıyor. 10 liralık iş yapılıyor, 50 liraya mal ediliyor. 2014 öncesinde Çerkezköy Belediyesinde, AK Partili belediyede doğrudan teminler internet sayfasından paylaşılıyordu ve bu kadar yüksek oranda doğrudan temin yapılmıyordu. Defalarca AK Partili meclis üyeleri uyardı ama maalesef bununla ilgili bir değişiklik yapılmadı. Çerkezköy’de yaşayan her vatandaş bunu hesabını sorar.  Dinlemese de bizi, kulak arkası etse de 31 Mart akşamı vatandaş, bunun cevabını kendisine verecek.” diye konuştu.

“15 TEMMUZ GECESİ NEREDEYDİN?”

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a tek bir soru soracağını ifade eden Kök, “Ben tek, diğerleri hepsi demiş. Yengeler A.Ş. ile ilgili sorulara bir ay sonra cevap verdi. Başka sorularımız oldu, onlara cevap veremedi. Madem çok soru cevaplamak istiyor. Bir soru sormak istiyorum. Seçime kadar cevabı verebilecek mi bakalım. Türkiye’de bir darbe girişimi oldu. Tek bir soru soruyorum. 15 Temmuz gecesi neredeydin?  O belediye meydanın da AK Partilisi, Milliyetçi Hareket Partilisi hatta ve hatta vatanını seven Cumhuriyet Halk Partilisi o meydanda 28 gün nöbet tutarken, Sayın CHP’li başkan, kendine herkesin başkanı diyorsun bunun cevabını lütfen bu vatandaşa ver.” dedi.

VELİKÖY’Ü ZİYARET ETTİ

Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan adayı Süleyman Kozuva, AK Parti İlçe Başkanı Ümit Kök, MHP İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, Cumhur İttifakı listesinin birinci sıra adayı Koray Önsel ve diğer meclis üyesi adayları ile birlikte Veliköy’de vatandaşlarla kahvaltıda bir araya geldi.
Veliköy’ün altyapı ve yol sorunları olduğunu belirten Kozuva, bu sorunların çözümü için devletin tüm imkanlarını seferber edeceğini belirtti.
Veliköy’ün bir üniversite kenti olması için Ankara ile görüşmeler yaptığını ifade eden Kozuva, “Üniversitenin yanında sosyal tesisler ve spor alanlarıyla yurtlar da inşa edeceğiz” dedi.
Tek düğün salonunun Veliköy’ün ihtiyaçlarını karşılamadığnı belirten Kozuva, Veliköy’e hizmet verecek yeni ve daha büyük bir düğün salonunu inşa ederek halkın ihtiyacını karşılayacağını belirtti.
 

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (3)
Bir vatandas 3 yıl önce
Öncelikle şunu net olarak söyleyeyim ya sizin peojeniz bile yok hep yalan dolan yanınıza metin donmezi almissiniz salliyorsunuz sizin çerkezköy ve k ,pinardaki belediye ciliginizi gördük ayıp 70,80 trilyon lira borçtan bahstmiyorsun basaramiyacaksiniz vahap bey size proje bırakmadı oyle erzak dagitmayla olmuyor eşit hizmet hizmet ülkeyi ne hale getirdiniz soğan a domatese muhtaç ettiniz
Baba Serdar 3 yıl önce
Ak-parti yaparım derse yapar devlet güçlü bundan ak-parti sayesinde Çerkezköy’de yararlanacak zaten kozuva ak-parti de tanınan biri her türlü hizmeti yapar Çerkezköy’ü kalkındırır herkes mutlu olur Çerkezköy’e hayırlı olsun
Misafir 3 yıl önce
70-80 milyon borç olsa nolur. Beş yılda belediyeye 1.5 milyar para girmiş. Kapansın bir zahmet.
Namaz Vakti 20 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 9 21
2. Hatayspor 9 19
3. Fenerbahçe 9 19
4. Beşiktaş 9 17
5. Karagümrük 9 17
6. Galatasaray 9 17
7. Alanyaspor 9 17
8. Altay 9 15
9. Konyaspor 9 14
10. Adana Demirspor 9 12
11. Kayserispor 9 11
12. Gaziantep FK 9 11
13. Sivasspor 9 10
14. Başakşehir 9 9
15. Antalyaspor 9 9
16. Öznur Kablo Yeni Malatya 9 9
17. Göztepe 9 8
18. Giresunspor 9 8
19. Kasımpaşa 9 6
20. Rizespor 9 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 9 21
2. Ankaragücü 9 21
3. Erzurumspor 9 18
4. Eyüpspor 9 17
5. Kocaelispor 8 16
6. Bandırmaspor 9 15
7. Tuzlaspor 8 14
8. Samsunspor 8 11
9. Gençlerbirliği 8 11
10. Menemenspor 9 11
11. İstanbulspor 8 10
12. Denizlispor 9 10
13. Altınordu 9 10
14. Adanaspor 9 9
15. Manisa FK 9 9
16. Boluspor 8 8
17. Bursaspor 8 8
18. Balıkesirspor 8 6
19. Ankara Keçiörengücü 8 4
Takımlar O P
1. Chelsea 8 19
2. Liverpool 8 18
3. Man City 8 17
4. Brighton 8 15
5. Tottenham 8 15
6. M. United 8 14
7. West Ham 8 14
8. Everton 8 14
9. Brentford 8 12
10. Wolverhampton 8 12
11. Leicester City 8 11
12. Arsenal 8 11
13. Aston Villa 8 10
14. Crystal Palace 8 8
15. Southampton 8 7
16. Watford 8 7
17. Leeds United 8 6
18. Burnley 8 3
19. Newcastle 8 3
20. Norwich City 8 2
Takımlar O P
1. Real Sociedad 9 20
2. Real Madrid 8 17
3. Sevilla 8 17
4. Atletico Madrid 8 17
5. Osasuna 9 17
6. Rayo Vallecano 9 16
7. Barcelona 8 15
8. Real Betis 9 15
9. Athletic Bilbao 8 13
10. Valencia 9 12
11. Espanyol 9 12
12. Villarreal 8 11
13. Mallorca 9 11
14. Elche 9 9
15. Celta de Vigo 9 7
16. Cádiz 9 7
17. Granada 8 6
18. Levante 9 5
19. Deportivo Alaves 8 3
20. Getafe 9 2