banner265

banner579

banner306

banner578

Kozuva: Sizin paranızla kendi egosunu tatmin etti

Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva, mahalle mitinglerine başladı. İlk mitingini Kızılpınar’da gerçekleştiren ve burada coşkulu bir kalabalığa hitap eden Kozuva, Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı adayı Vahap Akay’ı eleştirdi. Kozuva, “Bir tadilata gidildi belediyede ve burada da kendine özel asansör yaptı. Bu mu herkesin başkanı. Bu arkadaş sizin paranızla kendi egosunu tatmin etti. Bu parada tüyü bitmemiş yetimin hakkı olduğunu bilmiyor.” dedi.

Politika 18.03.2019, 13:33 18.03.2019, 15:04 Bakış Haber Merkezi
Kozuva: Sizin paranızla kendi egosunu tatmin etti

Çerkezköy Bakış - Seçimlere sayılı günler kalırken, Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva mahalle mitinglerine başladı. Kızılpınar’da düzenlenen mitinge, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, meclis üyesi adayları ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

“BÜTÇESİNİ ÇARÇUR ETTİ”

Burada ilk konuşmayı AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tekirdağ’da yaptığı konuşmaya değinerek sözlerine başlayan Kök, “Bu coşkuyu gördükçe 14 gün sonra ne olacağını görebiliyoruz. 31 Mart gecesi daha kalabalık ve coşkuyla Çerkezköy Belediye Meydanında zaferimizi kutlayacağız. Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz gün Tekirdağ’daydı. ‘Bugüne kadar Tekirdağ’da yaptığım en coşkulu, kalabalık mitingi gerçekleştirdik’ dedi. Cumhurbaşkanımıza böyle coşkulu bir kalabalık oluşturduğunuz için teşekkür ediyorum.  Cumhurbaşkanımız, ‘Her belediyeye gönderdiğimiz gibi Tekirdağ belediyelerine de para gönderdik’ dedi. Ne yaptı bu belediyeler? Yine Cumhurbaşkanımızın deyişiyle ‘gelen bütün paraları çarçur etti.’ 5 yılda gördük ki Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçe belediyeleri Çerkezköy Belediyesinde de olduğu gibi bütçesini çarçur etti. Kızılpınar’ımıza hiçbir yatırım yapmadı. 31 Mart’ta bunun hesabını sandıkta soracaksınız. Bundan şüphem yok. CHP’li belediye başkanı, ‘Biz okul yaptık diyor.’ Sayın Kaymakamımızı anladık, Milli Eğitim Müdürlüğümüzü anladık ama CHP’li Belediye Başkanını ben anlamadım.” dedi.

KOZUVA’DAN OKUL SÖZÜ ALDI

Burada Belediye Başkan adayı Kozuva’dan okul sözü isteyen Kök, “CHP’li Belediye Başkanı ‘Çerkezköy’ü selden kurtardım diyor.’ Onu da Devlet Su İşleri yaptı. Kültür Merkezi diyor. Onu da Büyükşehir yaptı. Onu da proje bitmeden açılışını yaptılar. Devletimiz burada okul yatırımları da yaptı, dere ıslahı da yaptı. Daha da yapacak. Osmanlı Caddesinde bir ilkokul yapılacak. Trakyum’un arkasında yine bir okul yapılacak. Aynı zamanda ben sizlerin huzurunda Belediye Başkan adayımız Süleyman Kozuva’dan da bir okul sözü istiyorum.” dedi. Kozuva, bu isteğe karşılık söz verdi. Açıklamalarını sürdüren Kök, “Başkanımızdan sözü aldık. Şimdi de söz sizde Kızılpınarlılar.” ifadelerini kullandı.

“KENDİSİNDEN ÖNCE YAPILANLARI DA YIKTI”

Kızılpınar’da önceden yapılmış olan parkların yıkıldığını söyleyen Kök, “Her ne yaptın deyişimizde ‘park yaptım’ diyor. Kızılpınar’a park yaptı mı? Hayır. Kendisinden önce yapılanları da yıktı.  Kızılpınar’a ne yaptın diye sorduğumuzda, bir açıkhava düğün salonu yapmış. Allah aşkına o düğün salonu Kızılpınar’a reva mı?” diye konuştu.

“ALLAH BİRLİK BERABERLİĞİMİZİ BOZMASIN”

Kök’ün ardından konuşan MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, “Bin yıldır bizi bu topraklarda kardeşçe yaşatan, bugün de burada bir araya getiren Allah’a hamdolsun. Sağ olun, var olun, başkanımızı bağrınıza bastınız. Bizler Cumhur İttifakı’nın temsilcileri olarak başkanımızın arkasındayız. Sizlerle beraberiz. Bin yıldır bizi bu topraklardan söküp atmaya çalışanlara inat, bizi bölmeye çalışanlara inat, sizlerle birlikteyiz, bir aradayız. 31 Mart akşamını da zaferle taçlandıracağız. Bunu Vanlılarla, Erzurumulularla, Karslılarla yapacağız. Dönüşürsek çok oluruz, bölünürsek yok oluruz. Etle tırnak gibiyiz. Kürt’te benim, Çerkez de benim, Laz da benim, Dadaş da benim. Hep birlikte başaracağız. Allah birlik beraberliğimizi bozmasın, bu memleketin düşmanlarından bizi sakınsın korusun.” ifadelerini kullandı.

“SİZLERİ MAHCUP ETMEYECEĞİZ”

Daha sonra kürsüye Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva geldi. Hizmet için geldiklerini söyleyen Kozuva, “Yağmur, çamur, soğuk demeden Kızılpınar bizim yanımızda oldu. Biz de 31 Mart’tan sonra sizin yanınızda olmaya söz veriyoruz. Tekirdağ’da reisimizle beraberdik. 1 Nisan’dan itibaren devletin tüm imkanlarını Kızılpınar’da görmeye hazırlanın. El ele gönül gönüle kimsenin iş ve aş sorunu olmadığı bir Kızılpınar için var mısınız? Üreten bir Çerkezköy için var mısınız? Esnafın yüzünün güldüğü alt yapısını tamamlamış, polis bölgesine alınmış, sokakları ışık ışıl, ulaşım sorunu çözülmüş, yolları, taziye evleri yapılmış bir Kızılpınar için var mısınız? Kızılpınar’da sandıkları patlatmaya var mısınız? Sizleri mahcup etmeyeceğiz. Çerkezköy ve Kızılpınar için 159 proje hazırladık. Boş laf üretmeyiz, hizmet üretiyoruz.” dedi.

“KIZILPINAR BİZİM OLMAZSA OLMAZIMIZ”

“Yıllık bütçenin 300 milyon olduğu bir yerde Kızılpınar’a 30 milyon bütçe ayrılmış” diyen Kozuva, “Mevcut CHP Belediye Başkanı diyor ki; ‘Süleyman sen Kızılpınar’ın Çerkezköy’ün, Veliköy’ün sokaklarını bilmiyorsun.’ Ben de diyorum ki sevgili CHP Başkanı, sen kısa donla gezerken ben o sokaklarda geziyordum. Kızılpınar’a ne kadar değer veriyoruz ki ilk mitingimiz burada. Kızılpınar bizim olmazsa olmazımız. 2018 yılında Çerkezköy’ün bütçesi 166 milyondu, yaklaşık 100-120 milyon da Büyükşehir’den gelen bir para var. Toplam yıllık 300 milyon gibi bir bütçe var. 5 yıl oldu CHP Belediyesinin yönetiyor. 300 milyon çarpı 5 dediğimiz zaman 1 buçuk katrilyon gibi bir para Çerkezköy Belediyesinden geçen para. 1 buçuk katrilyonluk paranın içinde, CHP Belediye Başkanı dedi ki; ’30 milyonluk bir para Kızılpınar’a ayrılmıştır.’ Yazıktır, günahtır! Sadece bir yıllık bütçenin 300 milyon olduğu bir yerde Kızılpınar’a 30 milyon bütçe ayrılmış. Bu da Kızılpınar’a ne kadar değer verildiğini gösteriyor. 31 Mart’ta Kızılpınar halkı bunun cevabını verecek.” ifadelerini kullandı.

“O KADAR ÇOK ŞEY YAPMIŞIZ Kİ ANLAT ANLAT BİTMİYOR”

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası döneminde yaptıklarında bahseden Kozuva, “2 dönem oldu ÇTSO’da başkanlık yaptım. 365 odadan 200. sırada aldık. Görev bize tebliğ edildiğinde ilk 10’da bıraktık. Demek ki başarılıymışız. Sevgili CHP Başkanı dedi ki ‘Sen Ticaret ve Sanayi Odası’nda ne yaptın.’ Ben de bir baktım ne yapmışım diye. Görevimiz olmayan o kadar çok şey yapmışız ki, neden yaptık biliyor musunuz? Sadece ve sadece halkımız, çocuklarımız için yaptık. 5 bin 65 erzak vermişiz.3 bin 500 tane öğrencimize bot vermişiz. CHP Belediyesi geldiğinde öğrencilerimize verilen bursları kaldırdı. Biz geldik ne yaptık? 625 kişiye burs verdik. O kadar çok şey yapmışız ki anlat anlat bitmiyor. Ticaret ve Sanayi Odası olarak bir tane okul yaptık. İyi ki yapmışız. Sadece ve sadece insan olduğumuz için, sizleri düşündüğümüz için yaptık.” diye konuştu.

“KIZILPINAR, ÇERKEZKÖY’ÜN ESKİSİNİ Mİ HAK EDİYOR”

Kızılpınar’a yapılan pazar yerinin Çerkezköy’den sökülenle yapıldığını ifade eden Kozuva, “Bir tadilata girdi belediye, burada da kendine özel asansör yaptı. Bu mu hereksin başkanı. Bu arkadaş sizin paranızla kendi egosunu tatmin etti. Bu parada tüyü bitmemiş yetimin hakkı olduğunu bilmiyor. Biz geldiğimizde o asansörü sadece ve sadece engelli arkadaşlarımız için kullanacağız.  Halk istediğini indirir, istediğini çıkartır. Kızılpınar’da yapılan hizmet son 1 senede, o da hizmet değil sadece göz boyama. Geçen 4 sene içinde oy değildi, şimdi lazım oldu. Kızılpınar bugüne kadar hep ikinci sınıf muamele gördü. Çerkezköy’deki pazar yeri söküldü, geldi Kızılpınar’a bir pazar yeri yapıldı. Kızılpınar, Çerkezköy’ün eskisini mi hak ediyor. Biz göreve geldiğimiz 1 Nisan günü, Kızılpınar’daki pazar yerini değiştireceğiz.” ifadelerine yer verdi.

“BİZ GELDİĞİMİZ GÜN KIZILPINAR HİZMET GÖRECEK”

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın egosu olduğunu ve bu yüzden Kızılpınar’ın hizmet alamadığını iddia eden Kozuva, “Kızılpınar’ın hiçbir şeyi yok yani her şeye ihtiyaç var. Son 5 senede hiçbir şey yapılmadı. Böyle devam ederse yapılmayacak. Biz geldiğimiz gün Kızılpınar hizmet görecek. Bu arkadaşın egosu yüzünden Çerkezköy’ün tüm mahalleleri suyu pahalı içiyor. Egosunu ayaklarının altına almayı bilmesi gerekiyor. Kızılpınar halkı adamı alır en tepeye çıkartır ama yere vurmasını da çok net bilir. Kızılpınar bunu yapacak. Bunu yapacak hem gücü hem de bilgisi var Kızılpınar’ın. Geldiğimiz gün Büyükşehir ile birlikte su fiyatı yüzde 50 inecek. Egomuz tavan yapmayacak. Kızılpınar’ın birçok inşaat ile uğraşıyor. Biz geldiğimiz zaman imar, iskân ve diğer harçlarda en yüksek ilçeyiz. Biz geldiğimiz gün iskân ve imar harçlarını direk düşürüyoruz. Sizleri Allah’a emanet ediyorum, iyi ki varsınız.” dedi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
banner287
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 21 Kasım 2019
İmsak 06:20
Güneş 07:48
Öğle 12:59
İkindi 15:36
Akşam 18:00
Yatsı 19:23
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 11 21
2. Fenerbahçe 11 20
3. Trabzonspor 11 19
4. Alanyaspor 11 19
5. Başakşehir 11 19
6. Galatasaray 11 19
7. Malatyaspor 11 18
8. Beşiktaş 11 18
9. Gaziantep FK 11 15
10. Çaykur Rizespor 11 14
11. Göztepe 11 13
12. Konyaspor 11 13
13. Kasımpaşa 11 12
14. Denizlispor 11 11
15. Antalyaspor 11 11
16. Gençlerbirliği 11 10
17. Ankaragücü 11 9
18. Kayserispor 11 7
Takımlar O P
1. Hatayspor 11 21
2. Fatih Karagümrük 11 19
3. Ümraniye 11 18
4. Balıkesirspor 11 18
5. Akhisar Bld.Spor 11 18
6. Erzurum BB 11 18
7. Keçiörengücü 11 18
8. Bursaspor 11 17
9. Menemen Belediyespor 11 17
10. Altay 11 15
11. Adana Demirspor 11 12
12. İstanbulspor 11 12
13. Giresunspor 11 12
14. Boluspor 11 10
15. Osmanlıspor 11 10
16. Adanaspor 11 8
17. Altınordu 11 7
18. Eskişehirspor 11 1
Takımlar O P
1. Liverpool 12 34
2. Leicester City 12 26
3. Chelsea 12 26
4. Man City 12 25
5. Sheffield United 12 17
6. Arsenal 12 17
7. M. United 12 16
8. Wolverhampton 12 16
9. Bournemouth 12 16
10. Burnley 12 15
11. Brighton 12 15
12. Crystal Palace 12 15
13. Newcastle 12 15
14. Tottenham 12 14
15. Everton 12 14
16. West Ham 12 13
17. Aston Villa 12 11
18. Watford 12 8
19. Southampton 12 8
20. Norwich City 12 7
Takımlar O P
1. Barcelona 12 25
2. Real Madrid 12 25
3. Atletico Madrid 13 24
4. Sevilla 13 24
5. Real Sociedad 13 23
6. Athletic Bilbao 13 20
7. Getafe 13 20
8. Granada 13 20
9. Valencia 13 20
10. Osasuna 13 19
11. Villarreal 13 18
12. Levante 13 17
13. Real Valladolid 13 17
14. Deportivo Alaves 13 15
15. Eibar 13 15
16. Mallorca 13 14
17. Real Betis 13 13
18. Celta de Vigo 13 9
19. Espanyol 13 8
20. Leganés 13 6
22°
kapalı
banner573
banner575
banner576
banner577