banner265

banner579

banner571

Kozuva’dan Akay’a “matematik” cevabı

Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva, Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP adayı Vahap Akay’ın eleştirilerine cevap verdi. Kozuva, “Arkadaşımız diyor ki ‘Süleyman’ın matematiğe kafası pek çalışmıyor’. Ama unutuyor ki Süleyman, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanıydı. Süleyman, Onun da başkanıydı. İnanın o daha kısa pantolonla gezerken ben ticaret yapıyordum.” dedi.

Politika 01.03.2019, 15:03 01.03.2019, 16:36 Bakış Haber Merkezi
Kozuva’dan Akay’a “matematik” cevabı

Çerkezköy Bakış - Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz ve belediye meclis üye adayları ile Yıldırım Beyazıt Mahallesindeki Seçim İrtibat Bürosunda vatandaşlarla bir araya geldi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE ARAM İYİDİR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile arasının iyi olduğunu belirten Kozuva, “Seçimi kazandığımızı görüyorum. Fakat önemli olan burada bizim seçimi yüzde 58 bandı ile alabilmek. Bunu da sizler, çocuklarımız ve gençler için istiyoruz. Sizler için Ankara’ya gittiğimiz zaman yumruğu masaya vurduğumuz zaman biz buraya gelmeden yumruğun sesinin buraya gelmesi gerekiyor. Elimizde 159 tane projemiz var. Şahsımın şu anda hiçbir şeye ihtiyacı yok. Çok şükür Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine girdik ve seçimi aldık. Koltuk kavgasıysa şu anda benim koltuğa ihtiyacım yok çünkü oradaki koltuğumu bıraktım buraya geldim. Neden? Sadece ve sadece size hizmet edebilmek için geldim. Beni birçoğunuz tanır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Sayın Binali Yıldırım ile Sayın Mustafa Şentop ile aram gerçekten iyidir.  Ne zaman kapılarını çalsam isteklerimizi geri çevirmediler. İnşallah bundan sonra da çevirmeyecekler. Bunda sonrakileri Çerkezköy ve sizler için isteyeceğiz.” dedi.

“SUYU YÜZDE 50 İNDİRİYORUZ”

100 liralık alınan suyun sadece 40 lirasının kullanılabildiğini belirten Kozuva, “100 liralık su alıyoruz. Sadece ve sadece 40 lirasını kullanıyoruz. İçiyoruz da diyemiyorum, sadece kullanıyoruz. Gelir gelmez 1 Nisan’da suyu yüzde 50 indiriyoruz. Çerkezköy’de 81 il den arkadaşımız yaşıyor. Her mahalleye taziye evleri gerekiyor, inşallah yapacağız. Bunun yanında misafirhaneler de olacak. Çerkezköy’de 90 bin kişiye yakın arkadaşımız fabrikalarda çalışıyor. Her mahallede yine düğün salonları yapacağız. Kreşler yapacağız, çalışan kesim fazla dedik arkadaşlarımız rahat rahat çalışabilecek. 14 seçim ofisimizde her gün 2 ofisimizde sizlerin sorunlarınızı dinlemek istiyorum. Sizi dinlersek çözüme daha çabuk gideriz.” ifadelerini kullandı.

“1 KAT İÇİN ÖZEL BİR ASANSÖR OLAMAZ”

1 kat için özel asansöre gerek olmadığını belirten Kozuva, “Vahap Başkan için tek bir şey söylemek istiyorum. Arkadaşımız diyor ki ‘ben herkesin başkanıyım’ açık bir dille söylüyorum ki benim başkanım değilsin. Bunu neden söylüyorum. Arkadaşlar geçen sene belediye binasında bir tadilat yapıldı. Allah razı olsun yapılması da gerekiyordu. Şu anda kendi odasında özel bir asansör var. Bu bana göre yanlış. Yaklaşık 10 senedir Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptım. Biz de binamızda tadilat yaptık. Ama kendimize özel asansör yapmadık. Herkesin başkanıyım diyen arkadaşımız, herkesin içinden çıkacak, 10 kat olsa yine anlarım arkadaşlar 1 kat. 1 kat için özel bir asansör olamaz. Herkesin içinden çıkacak, oradaki vatandaşlarla görüşecek. Söylenecek çok şey var aslında ama ben bu siyasete başlarken söylenecek çok şey olmasına rağmen çok fazla eleştirmek istemiyorum dedim.” diye konuştu.

“TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKI VAR”

5 sene içerisinde gelen bütçe ile yeterli yatırımın yapılmadığını iddia eden Kozuva, “2018’de 165 milyon bütçe vardı. 120 milyona yakın da Tekirdağ’dan gelen bütçe var. 5 senede 1 buçuk katrilyon bütçe var. Bu sürede bu kadarlık hizmet yapılmadı. Elinizi vicdanınıza koyun 1 buçuk katrilyonluk iş yapıldıysa yine gidin oyunuzu Vahap Akay’a verin ama yapılmadı. Tepede bir tane park yapıldı. O Parkın maliyeti 3 buçuk trilyondu arkadaşlar. Bizim arkadaşlarımız orasının araştırmasını yaptı. Bugünkü maliyeti 750 bin lira. Biz 3 buçuk katrilyonla Çerkezköz’de, Kızılpınar’da, Veliköy’de, Bağlık’da, Fatih Mahallesi’nde, Fevzi Paşa’da inanın hepsine de aynı parkı yapabilirdik. Arkadaşımız diyor ki ‘Süleyman’nın matematiğe kafası pek çalışmıyor’. Ama unutuyor ki Süleyman, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanıydı. Süleyman onun da başkanıydı. 4 bin tane ticaret ve sanayi işi yapan arkadaşımızın başkanıydım. İnanın o daha kısa pantolonla gezerken ben ticaret yapıyordum.” ifadelerini kullandı.

“BİZ BUNDAN SONRAKİ 15 – 20 SENENİN HESAPLARINI YAPACAĞIZ”

Günü kurtarmak için çalışmaların yapıldığını belirten Kozuva, “Tekirdağ’da en yüksek iskân harcı Çerkezköy’de şu anda 2 bin TL civarında. Çorlu’da 600 lira arkadaşlar. Su fiyatları da aynı şekilde. Ticaret ve Sanayi Odasındayken dedim ki neden. Gelin düşürelim. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesini adres gösterdi bana arkadaşımız. Tekirdağ kimin? Çerkezköy’de de CHP, Tekirdağ’da da CHP. Lütfen elinizi vicdanınıza koyun oyunuzu kullanırken. 2014’te vadettikleri projenin sadece ve sadece yüzde 30’unu yaptılar. Üç, beş parkla Çerkezköy Belediyesi yönetilmiyor. Biz bundan sonraki 15 – 20 senenin hesaplarını yapacağız, günü kurtarmaya çalışmayacağız.” ifadelerini kullandı.

“O BİZİM İŞİMİZ”

Vatandaşın camii yapacak mısınız sorusuna Kozuva, “O bizim işimiz. Biz Müslümanız elhamdülillah. Biz bugüne kadar ailemiz olarak hep bunları yaptık, inşallah bundan sonra da yapacağız. Belediye olsa da yaparız, olmasa yine yaparız. Belediye Meydanına 3 katlı bir otopark yapacağız. Akbankın arkası ve Şelale Park dediğimizi yere katlı otopark yapacağız. Diyorum ki Sayın Cumhurbaşkanı ile aram iyidir. Binali Yıldırım ile aram iyidir. İstanbul’da inşallah kendisi başkan olacak, oradan artanlar bize yetecek.” şeklinde konuştu.

4 YILLIK ÜNİVERSİTE

Veliköy’e 4 yıllık üniversite kazandıracaklarını belirten Kozuva, “Veliköy’de inşallah 4 yıllık bir üniversite getireceğiz.  İhtiyaçlar sizden doğru bize geliyor. O yüzden sizi dinlemek istiyorum diyorum.” dedi.

“BANA RAHATLIKLA ULAŞABİLİRSİNİZ”

Açıklamalarını sürdüren Kozuva, “Bazen diyorlarmış ki biz bu Süleyman Kozuva’ya nasıl ulaşacağız. Rahatlıkla ulaşırsınız arkadaşlar. Yaşım 50, ben 12 yaşında ticarete başladım. O gün bugündür ticaret yapıyorum. Gece gündüz çalıştım. Biraz kendimi öveyim, benim kadar mütevazi, benim kadar alçakgönüllü, beni tanıyan tanır. Burada size sözüm söz, o belediye binasına kendi eviniz gibi gelmezseniz ben size hakkımızı helal etmem.” ifadelerini kullandı.

YENİ DOKTORLAR GELECEK

Devlet Hastanesi’ne yeni doktorlar geleceğini ifade eden Kozuva, “Sağlık Müdürü ve sayın Mustafa Şentop hocamla hastane konusunu görüştük. İnşallah önümüzdeki haftadan sonra buraya yeni doktorlar yollanacak. Hastayız, iğne vurulmamız gerekiyor. Hastaneye veya sağlık ocağına gidiyoruz. Hastasın, evde yatman gerekiyor. Neden belediyemiz 5 tane pratisyen hekim almıyor da gelip iğneni sana evinde vurmuyor. Telefonu açacaksın alo iğne diyeceksin biz geleceğiz iğneni yaptıracağız. Bir tek yön projesine geçti. Bu 5 harfli arkadaşımız. ‘Ben yaptım oldu’ olmuyor ağabey olmuyor. Şu anda sadece orası otopark oldu. Zamanında yine ona söyledim.” dedi.

PAZARI ZİYARET ETTİ

Öte yandan Kozuva, Çerkezköy Kapalı Pazar Yerini ziyaret etti ve burada vatandaşlarla sohbet etti. Kozuva, vatandaşlardan kendisine de destek istedi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (13)
Soner Yurdakul 2 yıl önce
Çok doğru bi laf söylemiş Kozuva ticaretle uğraşırken Akay İstasyon da donla geziyordu
Hasan bahçıvan 2 yıl önce
Sizin partiniz tevazü samimiyet diyor ama bunun en iyi örneğini Vahap Akay yapıyor.
Tayfun irişme 2 yıl önce
Kendi ağzıyla itiraf etmiş. Tayyip ile aram iyi.” Ali ertem gibi” ahbab dost yandaş ile koltuk makam sahibi olmak istiyor. Bu işin ehli Vahap Akay. Biz işi ehline vereceğiz. Saltanata değil. Yaşasın cumhuriyet.
Yufuk yufuk 2 yıl önce
Tamamda kardeşim simdi kozuva yine ticaretle uğraşıyor ama o kısa donlu cocuk çerkezköy belediyesini yönetiyor saygı duyudan
Ozan Kozan 2 yıl önce
Belediye başkan adayı bir kişinin sokak ağzıyla konuşması etik mi sizce ?
Bizim derdimiz geçim sizin derdiniz seçim 2 yıl önce
Adam hastaneye el atmış yeni doktorlar gelecek diyo yani akepeye oy vermezseniz nah size doktor gibi bisey
açık mektup 2 yıl önce
Canımıniçi Süleymancığım, eğer kendine güveniyorsan sana meydan okuyan şu kısa donlu çocuğa halka açık bir oturumda haddini bildir de bizlerde arkandan gelelim. O kısa donlu çocuk sana ve avanene meydan okudu ama maalesef sen buna cevap bile veremedin, veremezsinde. Şu 159 tane projeye gelirsek, ben açıkçası o kadar proje istemiyorum adam gibi 5 tane açıkla oyum yine de sana. Yazacak çok şey var ama lafı uzatmanın anlamı yok. Çünkü konuşmanın ele gelen tarafı yok. Süleymancığım kendini çok zeki sanıyorsun ama üzülerek söylemeliyim ki küçük gördüğün bu halk senden de kısa donlu çocuktan da daha akıllı. Tavsiyem bizlerle dalga geçmeyin. Seçimde madara olursunuz.
Vatandaş.. 2 yıl önce
Kemal Sunal filmleri gerçek oluyor..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Namaz Vakti 25 Ocak 2021
İmsak 06:51
Güneş 08:20
Öğle 13:27
İkindi 16:01
Akşam 18:25
Yatsı 19:48
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 20 44
2. Galatasaray 20 39
3. Fenerbahçe 19 39
4. Gaziantep FK 20 35
5. Trabzonspor 20 33
6. Hatayspor 20 32
7. Alanyaspor 19 31
8. Karagümrük 20 30
9. Malatyaspor 20 27
10. Antalyaspor 20 26
11. Göztepe 20 25
12. Rizespor 20 25
13. Sivasspor 19 24
14. Başakşehir 20 24
15. Konyaspor 20 23
16. Kasımpaşa 19 22
17. Kayserispor 19 19
18. Gençlerbirliği 20 19
19. Ankaragücü 19 18
20. Erzurumspor 20 17
21. Denizlispor 20 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 18 38
2. Samsunspor 18 36
3. İstanbulspor 17 34
4. Altay 18 32
5. Adana Demirspor 18 31
6. Ankara Keçiörengücü 18 31
7. Bursaspor 18 30
8. Tuzlaspor 18 30
9. Altınordu 17 28
10. Bandırmaspor 18 27
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 18 20
13. Boluspor 18 19
14. Akhisar Bld.Spor 18 16
15. Menemen Belediyespor 17 16
16. Balıkesirspor 18 16
17. Ankaraspor 18 10
18. Eskişehirspor 18 4
Takımlar O P
1. M. United 19 40
2. Man City 18 38
3. Leicester City 19 38
4. Liverpool 19 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. West Ham 19 32
8. Aston Villa 17 29
9. Chelsea 19 29
10. Southampton 18 29
11. Arsenal 19 27
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Burnley 18 19
16. Newcastle 19 19
17. Brighton 19 17
18. Fulham 18 12
19. West Bromwich 19 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 18 47
2. Real Madrid 19 40
3. Barcelona 19 37
4. Sevilla 19 36
5. Villarreal 20 34
6. Real Sociedad 20 31
7. Granada 20 28
8. Real Betis 20 27
9. Celta de Vigo 20 24
10. Cádiz 20 24
11. Levante 19 23
12. Getafe 18 23
13. Athletic Bilbao 18 21
14. Valencia 20 20
15. Eibar 20 20
16. Real Valladolid 20 20
17. Osasuna 20 19
18. Deportivo Alaves 20 18
19. Elche 18 17
20. Huesca 20 13
13°
parçalı bulutlu
banner573
banner575
banner576
banner577