Kozuva’nın meclis listesi açıklandı

AK Parti ve MHP tarafından oluşturulan Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan adayı Süleyman Kozuva’nın meclis üyesi listesi açıklandı. Listenin birinci sırasında MHP’den belediye başkanlığı için aday adayı olan, ancak ittifak kapsamında adaylığı açıklanmayan Koray Önsel yer aldı.

Kozuva’nın meclis listesi açıklandı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de “Cumhur İttifakı” kapsamında MHP, belediye başkan adayı çıkartmayarak AK Parti’nin adayı Süleyman Kozuva’yı destekliyor. Her iki partinin de meclis üyesi listelerini ayrı ayrı çıkartması planlanıyordu. Ancak AK Parti ve MHP genel merkez üst düzey yöneticilerinin yaptığı ittifak görüşmelerinin ardından ittifak çalışmaları tekrar gözden geçirildi. Bu da meclis üyesi listelerine yansıdı.
İki partinin ittifak kapsamında birlikte oluşturduğu meclis üyesi listesi İlçe Başkanı Ümit Kök tarafından Çerkezköy Adliyesindeki İlçe Seçim Kuruluna teslim edildi.
Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan adayı Süleyman Kozuva’nın 31 kişilik meclis üyesi listesinde 3 MHP’li isim yer aldı.
AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, belediye meclis üyelerini açıklandıktan sonra açıklamalarda bulundu. Listenin önceden değil yeni hazır hale geldiğini belirten Kök, “Son günlerde biz ve Milliyetçi Hareket Partisi ayrı liste çıkartacaktı.  Yapılan görüşmelerde liste anlamında da tek liste olunması kararına varıldı. Seçilen arkadaşlarımızın hayırlı hizmetler etmesini temenni ediyorum.” dedi.

KOZUVA’DAN AÇIKLAMA

Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan adayı Süleyman Kozuva, meclis üyesi aday listesini ilçe seçim kuruluna teslim ettikten sonra sosyal medya hesabından “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri ve AK Parti’nin vizyonu ile Çerkezköy’ü yönetmek için yola çıktık. Bu vesileyle her biri birbirinden kıymetli Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Meclis Üyeliği adaylarımızı takdim ediyoruz. Seçim sürecinin Çerkezköy başta olmak üzere, ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Allah'in izni hemşehrilerimin iradesiyle Çerkezköy’ü hep birlikte yöneteceğiz ve Çerkezköy kazanacak.” paylaşımı yaptı.

“SEÇİLEN ARKADAŞLARIMIZIN HAYIRLI HİZMETLER ETMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM”

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, teşkilat binasında düzenlediği basın açıklaması ile meclis üyesi adaylarını açıkladı. Listeyi öğleden sonra İlçe Seçim Kuruluna teslim ettiklerini ifade eden Kök, “Listemizi belediye başkan adayımız ile birlikte teslim ettik. Çerkezköy’ümüz için, partimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Çerkezköy’de Milliyetçi Hareket Partisi ile İttifakımız var.  Son günlerde biz ve Milliyetçi Hareket Partisi ayrı liste çıkartacaktı.  Yapılan görüşmelerde liste anlamında da tek liste olunması kararına varıldı. Seçilen arkadaşlarımızın hayırlı hizmetler etmesini temenni ediyorum.” dedi.

“BASINA SIZAN BİLGİLER BİZDEN DEĞİL”

Geçtiğimiz günlerde Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığından istifa eden ve AK Parti Belediye meclis üyesi olacağı konuşulan Ali Bozdağ’ın listede yer almaması ile ilgili soruya Kök, “Basına sızan bilgiler bizden değil. Tek liste olarak devam etme kararı çok önce alınmış değil birkaç gün önce alınan bir karar. Son dakikalarda seçilmiş bir liste. Kişiler hakkında bir şey söylemek istemiyorum, sızdırılma konusunda. Listenin birçok ayağı oldu. Ben veya belediye başkan adayımızın tek başına yaptığı bir liste değil. Bizim AK Parti’deki düzen diğer partilere nazaran biraz farklı, tek başına oturup kimse liste yapmaz. Komisyonlar kuruluyor. İlde milletvekillerimizin, ilk başkanımızın, ilçe başkanı olarak benim, il ve ilçe belediye başkan adayımızın, il kadın kolları ve il gençlik kolları başkanımızın da olduğu bir komisyonda defalarca görüşüldü. Onun dışında bir üst komisyona daha gidildi. Genel Merkezi’nde görüşleri alındıktan sonra şekillenmiş bir liste.” ifadelerini kullandı.

“BU ANLAMDA BİR KASIT YOK”

Mevcut meclis üyelerinden kimsenin yeni listede olmaması ile ilgili soruya da cevap veren Kök, “Siyaset bayrak yarışı. Bu anlamda bir kasıt yok. Çeşitli komisyonlarla değerlendirilip sonuca bağlana bir liste. Yönetim kurulu arkadaşlara da listeyi açıkladım. Herkes düşüncelerini beyan etti ve gelen yorumlar beni çok mutlu etti. Partimiz adına da önemli bir şey. Teşkilattaki bu birliktelik sahaya da yansıyacak. Birkaç günlük durmamız da listelerle ilgili onun hazırlıklarından dolayı. Her akşam 150 eve girmeyi planlıyoruz. Bunu yapabilecek kapasitede bir teşkilatız. Bugünden sonra daha da hızlı bir şekilde çalışmalarımız devam edecek.” diye konuştu.

İŞTE KOZUVA’NIN MECLİS ÜYESİ ADAY LİSTESİ 

1- Koray Önsel (MHP)  
2- Sait Yazı
3- Adem İçli
4- Neziha Temur
5-Hüseyin Karaca
6- İrfan AK
7- Erkan Zümbül
8- Mikail Çelik
9- Ömer Güner
10- Ahmet Yıldız
11- Habip Çelik (MHP)
12- Mahmut Göçmez
13- Mehmet Han Atbaşı
14- Fatma Esen

15- Yıldırım Özkul
16- Kamil Çetintaş
17- Kamil Yiğit
18- Özkan Ardıç
19- Ahmet Akyol
20- Secattin Çakır
21- Remzi Eren
22- Servet Demirci
23- Ali Celal Şahin (MHP)
24- Hüseyin Seymen
25- Fatih Bozkurt
26- Hanife Güzel
27- Ahmet Yıldırım
28- İdris Turan

KONTENJAN

1-Ali Çolak
2- Hanifi Belindir
3- Mehmet Danyeli
Çerkezköy Belediye Meclisinde başkan Vahap Akay ile birlikte toplam 32 meclis üyesi bulunuyor. Meclis, 18 CHP, 13 AK Parti ve 1 MHP’li meclis üyesinden oluşuyor.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2019, 11:38

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yine mi danyeli
Yine mi danyeli - 9 ay Önce

Yahu ticaret odasında Mehmet Danyeli, mecliste danyeli Bu Süleyman başkan ne zaman yaptığı işleri kendisi yönetecek. Ticaret odası gibi olacaksa yine belediyeyi de DANYELİ yöntecekse bırakın da o aday olsun. Kozuva Kazanırsa ticaretine bakar Danyeli çerkezköyü yönetir hadi yine iyisiniz.

ahtapot
ahtapot @Yine mi danyeli - 9 ay Önce

adam ahtapot gibi kollarını her yere sarmaya çalışıyor. ne oldugunu araştıran bulur.

Galip güngör
Galip güngör - 9 ay Önce

Bazı arkadaşlar rüzgar nereye eserse o yöne koşuyorlar kozova açıklanmadan önce abdullah-i her türlü şirinliği yaptılar abdulaha görev verilmeyince busefer kızamaya her türlü şirinliği yaparak istediklerini aldılar insanda birazcık omurga olur şu bir gerçekmi fikriyat yok maddiyat var

Saffet çakır
Saffet çakır - 9 ay Önce

Kazanamaz

KIZILPINARLI
KIZILPINARLI - 9 ay Önce

BI USTTEKI ARKADASIN YORUMUNA COK KATILIYORUM NEREYE BAKSANIZ DANYELI VAR BIRAKIN O ZAMAN BELEDIYEYIDE DANYELI YONETSIN

mal bunlar
mal bunlar - 9 ay Önce

Hüseyin karaca kim ya iki tane hemserisi var diye erzurumlular oy vermez nurettin yekeler yerinde karardı aynı sey zumbul içinde gecerli kaç oyu varbu liste berbatbir liste

KIZILPINARLI
KIZILPINARLI - 9 ay Önce

SÜLEYMAN KOZUVANIN IZLEDIGI POLİTİKA TAMAMEN 0..BU LISTEYE BAKINCA SULEYMAN KOZUVANIN SONU FARUK KORKMAZ GIBI OLACAK YANINDAKI YIYICI TAYFA SONUNU GETIRECEK.

KIZILPINARLI
KIZILPINARLI - 9 ay Önce

SAIT YAZI,IRFAN AK GIBI SAMIMIYETSIZ SADECE TICARI AMACLI DÜŞÜNEN INSANLAR OLDUĞU MÜDDETÇE OYUM CHP YE :)

mezarcı
mezarcı - 9 ay Önce

Siyasetin zübükleri neredeler? Onlar adına çoooook üzüldüm. Remzi, Turgut, son dakikaya kadar aldatılan Ali Bozdag neden listede yoklar? Gülse Birselin Yalan Dunya dizisindeki Vasfiye Teyze karakterinden bir replik “Ne çektiniz be zübükler" :):):):)


SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510