MHP’li iki isim ittifaktan ayrıldı

Cumhur İttifakı kapsamında AK Parti’nin listesinden Çerkezköy Belediye Meclis üyesi seçilen MHP’li iki isim, ittifaktan ayrılarak meclis üyeliğine MHP’li olarak devam edecek.

MHP’li iki isim ittifaktan ayrıldı

Çerkezköy Bakış - 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti ve MHP tarafından oluşturulan Cumhur İttifakı kapsamında MHP, belediye başkanlığı için aday çıkartmamış, meclis üyeliğinde ise AK Parti’nin Belediye Başkan adayı Süleyman Kozuva’nın listesine MHP’den 1. sıra Koray Önsel, 11. sıra Habip Çelik ve 23. sıradan Ali Celal Şahin yer almıştı. Seçim sonuçlarına göre MHP’li Önsel ve Çelik ile birlikte AK Parti, Çerkezköy Belediye meclisine 14 üye sokabildi.  
Çerkezköy Belediye Meclis toplantısı bugün Vahap Akay başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı öncesi AK Parti’nin listesinden Çerkezköy Belediye Meclis üyesi seçilen MHP’li Koray Önsel ve Habip Çelik, MHP’den meclis üyesi olacaklarını bildiren dilekçesini sundu. İki ismin Cumhur İttifakına bağlı kalacağı ve oylamalara bu yönde katılacağı öğrenildi.

Buna göre 31 üyeden oluşan Çerkezköy Belediye Meclisi 17 CHP, 12 AK Parti ve 2 MHP’li isimden oluşacak.
Millet İttifakı kapsamında CHP listesinden İYİ Parti kontenjanından Dilek Köksal meclis üyesi seçilmişti. Köksal’ın üyeliğe CHP’den mi İYİ Parti’den mi devam edeceği açıklanmadı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 16:22

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin
Hüseyin - 7 ay Önce

Başlığınız çok olmamış, ittifaktan ayrılmadılar sadece ak parti listelerinden girmişlerdi mhp bünyesinde devam ediyorlar. İttifak zaten ak parti - mhp ittifakı, İttifaktan ayrılma gibi birşey yok.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510