banner265

banner579

banner306

banner578

“Sana ekmek çıkmaz, bana çıkar”

Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakının CHP’li Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, Kızılpınar Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Akay, burada yaptığı konuşmada kendisini 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası başlatılan demokrasi nöbetleri üzerinden eleştiren Cumhur İttifakının AK Partili adayı Süleyman Kozuva’ya yüklendi. Akay, “Ben 15 Temmuz’dan önce neredeysem 15 Temmuz’dan sonrada tam oradayım. Ben de hiçbir eğilme, hiçbir bükülme yok. Ben dosdoğru bir yolda yürüyen, eğrisi büğrüsü olmayan bir adamım. Hele sen bir anlat bakalım sen bir anlat. Sen 15 Temmuz’dan önce nerelerdeydin. Kısaca bu meseleden sana ekmek çıkmaz. Ancak bu FETÖ meselesinden bana çok ekmek çıkar haberin olsun.” dedi.

Politika 27.03.2019, 12:37 Bakış Haber Merkezi
“Sana ekmek çıkmaz, bana çıkar”

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakının CHP’li Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, Kızılpınar Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Kızılpınar eski Belediye binası önünde yapılan halk toplantısına çok sayıda vatandaş katıldı. Programın yapılacağı alan dolarken programda ilk olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakının CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak konuştu.

“KIZILPINARA DÖNÜŞÜM YAŞATTIK”

Albayrak’ın ardından Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakının CHP’li Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay kürsüye geldi. Başkan Akay, kendisine gösterilen sevgiden dolayı çok heyecanlı olduğunu ve duygu dolu bir gece yaşadığını söyledi. Akay, “5 yıl evvel, bu meydanda hedefler koymuştuk. ‘Kızılpınar’ın kaderini, Çerkezköy’ün geleceğini, çocuklarımızın geleceğini değiştireceğiz, biz bu kadere sahip çıkacağız’ demiştik. Ve o dönemde, zor şartlarda, çamurlu bir Kızılpınar teslim almıştık. 2014 ve 2015’te hep mücadele ettik. Sonra bir zor kararı daha verdik Kadir Başkanımla. El ele verdik, kol kola verdik, yan yana verdik. Bu toprakların altına, çocuklarımızın geleceği için bir altyapı çalışmasını yaptık. 1993 yılında Adnan başkan zamanında yapılan kanalizasyonu bir yatırım kararı ile yenileme kararı aldık. 2016 Kasım ayında zor günleri yaşayan, zor yılları yaşayan Kızılpınar bu defa Vahap Akay, Kadir Albayrak döneminde bir zorlu çalışmaya daha girdi. Sonra altyapı bitti. Kasım 2017 yılında Kadir başkanımla yine el ele, omuz omuza verdik ve TESKİ’nin teslim etme sırasına göre beton yola, asfalt yola girdik. Kızılpınar’da 250 sokak, 17 caddeyi 14 ay gibi kısa bir dönemde tamamladık. Kızılpınar’ı Kadir başkanımla beraber bir şantiyeye çevirdik. Bir şantiye olan Kızılpınar bu günlere geldi. O zorlu günleri, bu çalışma azmi ile çamurlu sokaklarda gezdiğimiz günleri hatırlıyor mu Kızılpınar? Unutmadın değil mi o günleri Kızılpınar? Sonra kaldırımları ile, yolları ile, asfaltları ile, yeni pazar alanları, ortaokulları ile bir Kızılpınar dönüşümü yaşattık. Şahit misin Kızılpınar? Şimdi ben burada bir parantez açacağım. Tabi ki bu çalışmaları yalnız başımıza yapmadık. Kendi meclis grubumdaki Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımla yaptık. Ancak burada konu Kızılpınar olduğunda iktidar partisi AK Parti’nin de Meclis’te bulunan abilerimiz, arkadaşlarımız ‘Biz Kızılpınar birlikteliğinin, yatırımlarının yanındayız’ dedi. Biz hak yemez, hakkı teslim ederiz. O yüzden hem kendi meclis grubumdaki arkadaşlarım, hem de AK Parti grubundaki arkadaşlarıma, sevgili Necmettin Çınar’a, sevgili Dilaver Burak abimize, sevgili Binali Etyemez’e, sevgili Seyithan Caferoğlu’na, sevgili Taner Bahar kardeşime ve son bir yılda beraber çalışma fırsatı bulduğumuz sevgili Nevzat Teker abimi de desteklerinden dolayı teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

“YOLLAR ÇAMURKEN PARK YAPAMAZDIM”

Akay, Kızılpınar’ı çamurdan kurtarmadan park yapamayacağını da ifade ederek, “Altyapının o zorlu zamanlarında, zorlu günlerinde birileri ‘Çamurpınar’ dediği, siyaset yapmaya çalıştığı o günlerde bu arkadaşlarımız, abilerimiz bu işlere destek oldular. Sonra Kızılpınar’a bir Kapalı Pazar Yeri yaptık. İmar planlarımızda Kızılpınar’a daha büyük bir pazar yeri bırakılsaydı daha büyük bir pazar yerini kazandırırdık. Sonra bu dönemde Kültür Merkezimizi hizmete açtık. Büyükşehir Belediye Başkanımız, Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu’nu Kızılpınar’a kazandırdı. Kızılpınar-Çerkezköy yolunu aydınlattık.  Bu mücadelelerden sonra Kızılpınar’ı sokak sokak bilirim bildiğiniz nagivasyon haritası gibi kafam. Hangi sokak nerede, nereye çıkar, hangi cadde hangi sokağa bağlanır bilirim. O yüzden bu sokakları, caddeleri bilen bir kardeşiniz olarak, Kızılpınar’ın dertlerini, sıkıntılarını yaşayan, bunları çözme derdinde olan bir kardeşiniz olarak önümüzdeki dönem parklarında, bahçelerinde, spor alanlarında buluşan bir Kızılpınar’da buluşacağız. Çamurlu yollar varken park yapamazdık, şimdi Kızılpınar’ımızı 22 noktada yapacağımız park alanları ile buluşturacağız. Bir Kapalı Spor Salonu yapacağız Kızılpınar’ımızın gençlerine. Bir Kızılpınar semt bahası yapacağız. Veliköy’e yaptığımız düğün salonu projesinin aynısını inşallah Kızılpınar’a yapacağız.” diye konuştu.

“KIZILPINAR’A ŞERH KOYANLAR KONUŞMASIN”

Akay, konuşmasının devamında ise Cumhur İttifakının AK Partili adayı Süleyman Kozuva ve AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatını eleştirdi. Başkan Vahap Akay, Peki arkadaşlar ne diyor? Çıkmışlar, buralara gelmişler. Duymuşsunuzdur, Bismillah demişler ‘Kızılpınar’da hiçbir şey yapmadılar’ demişler. Arkadaş vatandaşlarımız senin dediğine mi inanacak yoksa kulakları ile duyduğu, gözleri ile gördüğüne mi inanacak? Son 3-4 yılda gelen hemşerilerimiz ‘Bunları biz yaptık, zaten bunlar vardı’ diye bir aldatmaca, kandırmaca siyaseti ile yollara düşmüşler. Kendilerince akıl karıştıracaklar. Neymiş, biz Kızılpınar’a akıllarınca 2. sınıf muamele yapmışız. Bıkmadılar insanları sınıflandırmaya, bıkmadılar kutuplaştırmaya. Yalanla, iftira ile, kafa karıştırma mücadelesi ile siyaset yapmaya çalışıyorlar. Gazete parçası bastırıp bedava dağıtıyorlar. Bugün Kızılpınar’da dağıtmışlar, çamur at izi kalsın siyaseti ile bu işleri yapmaya çalışıyorlar. Bu paçavra gazeteler ile işim yok. Onları yazdıran, onlara para finansını sağlayanlara sesleniyorum. Yıllardır imar rantçılığı yapanlar, 18. madde uygulamaları ile hak yiyenler, hak gasp edenler, okul yerlerini buharlaştıranlar, Kızılpınar’ın çocuklarını 65 kişilik sınıflarda okumaya mahkum edenler, Kızılpınar’ı bu noktaya taşıyanlar, Kızılpınar’ın geleceğine şerh koyanlar bu arkadaşlar. Şimdi de bize çamur atarak, hedef şaşırtma mücadelesine girmişler. O yüzden biz ne yaptığımızı biliyoruz. Nasıl çalıştığımızı biliyoruz, nasıl bir yolda yürüdüğümüzü çok iyi biliyoruz. Şimdi biz bu dönemde 5 binlik plan uygulamasını yaparken, yapmaya çalışırken o veya bu sebeple bu iş yapılmasın, bu dönemde gerçekleşmesin diye mücadele ettiler. Şimdide mal bulmuş maribi gibi bizi hedef gösterdirerek, yalanla bu millete bunları inandıracaklarını zannediyorlar. O çamur bana tutmaz arkadaş. Bu millette buna müsaade etmez bunu böyle bilin.” şeklinde konuştu.

“15 TEMMUZ’DA NEREDEYSEM ŞİMDİ DE TAM ORADAYIM”

Vahap Akay, kendisini sürekli 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında başlatılan demokrasi nöbetleri üzerinden eleştiren Kozuva’ya sert yanıt verdi. Akay, “Sonra çıktılar bana ısrarla ‘Sen 15 Temmuz’da neredeydin?’ diye soru sordular. Artık cevabın vakti geldi. Ben 15 Temmuz’dan önce neredeysem 15 Temmuz’dan sonrada tam oradayım. Ben de hiçbir eğilme, hiçbir bükülme yok. Ben dosdoğru bir yolda yürüyen, eğrisi büğrüsü olmayan bir adamım. Hele sen bir anlat bakalım sen bir anlat. Sen 15 Temmuz’dan önce nerelerdeydin, nerelerde? Parana para katmak için hangi tezgahlardan geçtin, onu bir anlat bakalım. Anlat ta duyalım. Parana para katmak için o tezgahlarda, o hainlerin tezgahlarında fink atacaksın sonra çıkacaksın bana ‘Neredeydin?’ diye soracaksın. Benim o arkadaşlarla hayatımın hiçbir döneminde, hiçbir işim olmadı ama senin oldu. 15 Temmuz hain kalkışma girişiminde bu memleketin çocukları, vatandaşları 251 şehit verdi. Memleketin dirayetli komutanları, vatandaşları sayesinde 15 Temmuz hain darbe girişimi bastırıldı. Ve bunu sizler siyasi ranta çevirme mücadelesi içerisine girdiniz, kendinizi ispat etme mücadelesi içerisine girdiniz. Neden acaba? Acaba neden? Orada, meydanlarda nöbet tutan hemşerilerimize tabi ki saygılarımızı gönderiyoruz, hürmetlerimizi gönderiyoruz. Aynı hisleri paylaştık biz aynı hisleri. Aynı memleketin insanları olarak aynı hisleri paylaştık biz. 16 Temmuz gecesi ben Kızılpınar’daydım. Kızılpınar’da askere uğurladığımız genç arkadaşlarımızı şu arkadaki park alanında ziyaret ettim. Memleketin bağrına, Peygamber Ocağı’na kurşun sıkanlara karşı korumak için askere giden kardeşlerimize biz moral vermeye gittik. Dedik ki ‘Bu memleketin birliğini, beraberliğini bu hainler bozamaz. Siz canınızı sıkmayın güle güle gidin’ dedik. 17 Temmuz gecesi de ben belediye’nin bütün araçları ile 3. Zırhlı Tugay Komutanlığı önündeydim.” diye konuştu.

“SANA EKMEK ÇIKMAZ”

Akay, şu ifadeleri kullandı: Yani ben bu işi siyasete alet etmedim. O yüzden aynı şeyleri çevirip çevirip sorma hissiyatı içerisine girmeyin. Benim dünümde de, bugünümde de bu hesaplar yok, yarınımda da olmayacak bu kadar basit. Mesela bu hain kalkışmanın yıldönümü oldu, belediye olarak destek olduk. Pilav kutularının üzerinde belediye logosu var diye neredeyse istemediler. Yani bunu siyasete alet etmek için her şeyi yaptınız. Kısaca bu meseleden sana ekmek çıkmaz. Ancak bu FETÖ meselesinden bana çok ekmek çıkar haberin olsun. Kimin ne yaptığını, kimin ne yapmayacağını bu millet bilir. Seçime 3 gün kala çamur at izi kalsın siyasetinden biran evvel vazgeçin. Millete kendinizi anlatın, ne iş yaptığınızı, ne iş yapacağınızı bahsedin.

Kaynak: Çerkezköy Bakış

Yorumlar (15)
TRAKYALI.. 12 ay önce
KIZILPINAR DA AKP
Ağası 12 ay önce
Sen 15 temmuzda belediyeye bayrak dahi asmadın
byrak sevdası 12 ay önce
BU İŞLER BAYRAK ASMAKLA OLMAZ VATAN SEVGİSİ YÜREKTEN GÖNÜLDEN GELİR
baki.. 12 ay önce
daha mitinğ olan cadde nin asfaltı yok..))))beton kaldı...hürrüyet caddesi...
Dk.. 12 ay önce
Beyenmeyenler inanmazsan gitbak.. Kızılpınar mahallesi Hürriyet caddesi.. asfalt mı diye... miting e gelmedin demekki..
düşmanlık yapmayın 12 ay önce
keşke sizlerin beyinleride asfalt olsada betondan kurtulsanız .
turan.. 12 ay önce
kızılpınar alt yapı üst yapı..14 ayda bitmiş)))?????2,5 sene oldu..
NANKÖR 12 ay önce
SÜREKLİ AĞLADINIZ VE SONUNDA YOLUNUZ OLDU HALEN ÇIKIP NELER YAZABİLİYORSUNUZ HİÇ Mİ İÇİNİZ VİCDANINIZ SIZLAMIYOR EYY TURAN EFENDİ
Fikret 12 ay önce
Kızılpınar mahallesi kocameşe piknik alanı na yatırım yapmış... daha da yapıcakmıs.. daha yolu yok kocameşe nin..
Bu 12 ay önce
15 temmuzda CHP liler bayram etti.. Tayyip Erdoğan gidicek diye.. ama nafile... inadına AKP.. çünkü hizmet var..
Alim 12 ay önce
Bu arkadas 17 25 denen tarihten nekadar sonra bunların örgütünden ayrıldı acıklasıda görelim
vatandaş 12 ay önce
samimiyet önemli.. adam yaptığını yapmadığını neden yapmadığını tek tek konuşuyor. halka hesap veriyor. özlediğimiz siyaset.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Namaz Vakti 22 Şubat 2020
İmsak 06:56
Güneş 08:28
Öğle 13:18
İkindi 15:37
Akşam 17:58
Yatsı 19:24
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 23 45
2. Trabzonspor 21 44
3. Başakşehir 22 43
4. Galatasaray 22 42
5. Alanyaspor 23 39
6. Fenerbahçe 22 38
7. Beşiktaş 22 36
8. Göztepe 21 33
9. Gaziantep FK 22 30
10. Malatyaspor 21 24
11. Gençlerbirliği 22 24
12. Denizlispor 22 24
13. Çaykur Rizespor 21 24
14. Antalyaspor 22 22
15. Konyaspor 22 20
16. Ankaragücü 22 20
17. Kasımpaşa 22 16
18. Kayserispor 22 15
Takımlar O P
1. Hatayspor 23 45
2. Erzurum BB 22 39
3. Bursaspor 22 39
4. Adana Demirspor 22 34
5. Keçiörengücü 22 32
6. Akhisar Bld.Spor 22 32
7. Menemen Belediyespor 23 32
8. Altay 22 31
9. Fatih Karagümrük 22 31
10. Ümraniye 22 29
11. Giresunspor 21 28
12. Balıkesirspor 22 28
13. İstanbulspor 21 26
14. Altınordu 22 24
15. Osmanlıspor 23 21
16. Adanaspor 22 18
17. Eskişehirspor 23 16
18. Boluspor 22 16
Takımlar O P
1. Liverpool 26 76
2. Man City 26 54
3. Leicester City 26 50
4. Chelsea 26 41
5. Tottenham 26 40
6. Sheffield United 26 39
7. M. United 26 38
8. Wolverhampton 26 36
9. Everton 26 36
10. Arsenal 26 34
11. Burnley 26 34
12. Southampton 26 31
13. Newcastle 26 31
14. Crystal Palace 26 30
15. Brighton 26 27
16. Bournemouth 26 26
17. Aston Villa 26 25
18. West Ham 26 24
19. Watford 26 24
20. Norwich City 26 18
Takımlar O P
1. Real Madrid 24 53
2. Barcelona 24 52
3. Getafe 24 42
4. Atletico Madrid 24 40
5. Sevilla 24 40
6. Villarreal 24 38
7. Valencia 24 38
8. Real Sociedad 23 37
9. Granada 24 33
10. Athletic Bilbao 24 31
11. Osasuna 24 31
12. Real Betis 25 30
13. Levante 24 29
14. Deportivo Alaves 24 27
15. Real Valladolid 24 26
16. Eibar 23 24
17. Mallorca 25 22
18. Celta de Vigo 24 21
19. Leganés 24 19
20. Espanyol 24 19
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
banner573
banner575
banner576
banner577