Tantan, Çerkezköy’de partililerle buluştu

Eski İçişleri Bakanı ve Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, partisinin Çerkezköy’de düzenlediği toplantıda partililerle bir araya geldi. Tantan yaptığı konuşmada, “Nitelikli, namuslu, vatanperver insanlar devlet hizmetinden uzaklaştırıldı. Partizanca bir zihniyetle bu nitelikli kadrolar tasfiye edilerek yerine suç işlemeye yakın insanlar göreve getirilerek, adaletli hizmet anlayışı ortadan kaldırılmıştır. Yeniden Türk milletini milli kimlikli, karakterli, disiplinli, kültürlü, namuslu insanları halkla beraber iktidara taşıyarak, bu gidişi durdurmak hepimizin görevidir. Yurt Partisinin kuruluş amacı buydu zaten.” dedi.

Tantan, Çerkezköy’de partililerle buluştu

Çerkezköy Bakış - Nisan ayı olağan toplantısı kapsamında Beyaz Konak’ta düzenlenen toplantıya Eski İçişleri Bakanı ve Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, Emekli Müsteşar Kadir Boy, Yurt Partisi MYK Üyesi Olcay Geyik, Yurt Partisi Tekirdağ İl Başkanı Ali Yurt ve partililer katıldı. Toplantı öncesinde Mehteran Takımı sahne aldı ve koç kesildi.

“HER YIL BİR SEÇİME ÜLKE DAYANMAZ”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmasını Emekli Müsteşar Kadir Boy gerçekleştirdi. Boy konuşmasına, “Ocak ayından bu yana birlik beraberlik ve dayanışmanın artırılması, bu vesilesiyle de ülke sorunlarının değerlendirilmesi amacıyla yapıla gelen bu toplantıların dördüncüsünü Trakya’nın şirin ilçesinde, kıymetli il başkanımız Ali Yurt Bey’in misafirliğinde yapmaktan memnuniyet duyuyorum.” ifadeleriyle başladı. Ülkenin son 16 yılda 16 seçim geçirdiğine değinen Boy, “Her yıl bir seçim yapıyoruz. Son seçimi de 26 gün önce yaptık. Her yıl bir seçime ülke dayanmaz. Ülkenin iç ve dış sorunlarının yanında ekonomisi de adeta SOS vermektedir. Ekonomimiz tüm kesimler itibariyle dert yumağı içerisindedir. Ekonomisi düzgün devlet ve milletler boynu bükük kalmaz.  Borç alan milletler boynu bükük hale gelirler. Maalesef şu anda tüm toplum kesimlerimiz muazzam bir borç yükü altındadır. Devletimiz, özel sektörümüz borçludur. Maalesef 580 milyar dolar civarında dış borcumuz var. Bunun döndürülebilmesi büyük sorunlar teşkil etmektedir. Bu krizlerin artından geçmiş yıllarda Türkiye Cumhuriyeti hep kalkmıştır.” dedi.

“BU KALABALIĞI BİR DAHAKİ SEFERE KAT KAT ARTIRACAĞIZ”

banner287
Ekonomik değerlendirmelerini sürdüren Boy, milli kaynakları harekete geçiren bir anlayışın hayata geçirilmesi gerektiğini ifade ederek konuşmasını tamamladı. Ardından konuşan Yurt Partisi Tekirdağ İl Başkanı Ali Yurt ise katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti. Yurt, “Bugün sayımız az, hazırlıksız yakalandık. İnşallah bu kalabalığı bir dahaki sefere kat kat artıracağız. İnşallah Türkiye’de bu ateşi daha fazla yakacağımıza inanıyoruz.” dedi.

“BEKA KELİMESİNİN İÇİ BOŞALTILMIŞTIR”

Programdaki son konuşmayı Eski İçişleri Bakanı ve Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan gerçekleştirdi. Tantan konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Her ay belirli yerlerde toplantı yapıyoruz. Bugünde burada bir aradayız. Ali Yurt arkadaşıma çok teşekkür ediyorum. Kadir bey ekonomik durumu çok güzel açıkladı. Türkiye bir seçim dönemi geçirdi. Hala tartışmalar devam ediyor. Uygulama açısından bakıldığında halkı birleştirecek, ülkenin geleceğiyle ilgili yeterli adımların atılmadığını hep birlikte görüyoruz. Türk siyasetinin kirliliği ve kimliksizliği gerek mali ve ekonomik anlamda halkı yoksulluğa ve fakirliğe mahkûm etmiştir. Yine Türk siyasetinin kirliliği ve kimliksizliği ulusal değerlerimizi ortadan kaldırmış. Var olan şehitlik anlayışının içi boşaltılmıştır. Beka kelimesinin içi boşaltılmıştır. Beka nedir, neden beka sorunu gündeme getirilmiştir? 17 yıldır ne olmuştur da Türkiye bir tehditle karşı karşıya kalmıştır. Bunlar halktan hep gizlenmektedir. Özellikle örgütlerle mücadele ettiğini söyleyen iktidar sahipleri hiçbir şekilde örgütlerin mal varlıklarına el koyamamaktadır. Büyük bir mali güce ulaşmış olan ve Türkiye’nin her tarafında 30 yaşında PKK mensuplarının han, otelleri, AVM’leri bilinmesine rağmen bunlara el konulmamaktadır. Nerede bir gariban vatandaş varsa ‘Sen şucusun’ deyip içeri atılmakta ama esas bu ülkeyi içten kemiren ve belli istihbarat güçlerinin kulağındaki isimler giderek büyümektedir.

BU MİLLETİN ÖNÜNÜ AÇMAK HEPİMİZİN GÖREVİ

Nitelikli, namuslu, vatanperver insanlar devlet hizmetinden uzaklaştırılarak, partizanca bir zihniyetle bu nitelikli kadrolar tasfiye edilerek yerine suç işlemeye yakın insanlar göreve getirilerek, adaletli hizmet anlayışı ortadan kaldırılmıştır. Türkiye bu sıkıntıyı yaşamaktadır. Bu bir kader midir, değildir. Yeniden Türk milletini milli kimlikli, karakterli, disiplinli, kültürlü, namuslu insanları halkla beraber iktidara taşıyarak, bu gidişi durdurmak hepimizin görevidir. Yurt Partisinin kuruluş amacı buydu zaten. Ama bugüne kadar neden bunu başaramadık. Çünkü insanlarda neden şu partiye, bu partiye girmiyorsunuz algısı oluşturuldu. Bugün iktidar da muhalefet de halka hizmet değil kendisini belli yerde tutarak, kendi çıkarını düşünen bir yaklaşım içerisinde. Oysa bugün AK Parti’nin ülkeyi tek kişiye teslim etmesi, muhalefet bu şekilde dizayn edilmemiş olsaydı, iktidar sahipleri halkı bu kadar köleli mahkûm edemez, kendi yandaşlarını zenginleştiremez ve bununla beraber cemaatlerin de örgütlerinde bu kadar zenginleşmesine asla müsaade edilemezdi. Bize düşen görev hep birlikte önümüzdeki süreçte süratli bir şekilde bu ülkenin namuslu karakterli, vatansever insanlarını bir araya getirerek siyasi partileri bu kirlilikten ve kimliksizlikten uzaklaştırmak. Bu ülkenin evlatlarını iktidara taşımaktır. İnançlı bir halk hareketiyle bu milletin önünü açmak hepimizin görevi. Ben inanıyorum ki bu mücadeleyi hep beraber vereceğiz. İnanan bir halk hareketinin sayısal çoğunluğa ihtiyacı yoktur.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510