Proje başladı

Kavak Dere Islah Projesi ile ilgili bilgi veren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay 'Vatandaşlarımızın yaz aylarında kötü koku ve sivri sinekten, kış aylarında ise su taşkınından dolayı şikayetçi olduğu Kavak Dere, Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz ve Çerkezköy Belediyesi tarafından ıslah ediliyor' dedi.

Proje başladı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “Kava Dere’nin ıslahı ile birlikte artık Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde oturan vatandaşlarımızın koku, sinek şikayetleri ortadan kalkacak. Ayrıca kış aylarında zaman zaman yaşanan su taşkını yaşanmayacak” dedi.

“EN BÜYÜK SORUN ÇÖZÜLMÜŞ OLACAK”

Akay, yaklaşık 1700 metrelik Kavak Dere Islah Projesi’nin Namık Kemal Bulvarı üzerinde bulunan Kumlu Geçit Kavşağı’ndan başladığını ve Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Putzmeister Fabrikası’nın arkasına kadar yapılacağını ifade ederek “Kava Dere Islah Projesi’nde Kava Dere’nin taban genişliği 4 metre, tavan yüksekliği 2.60 metre olacak. KDV dahil yaklaşık 6 milyon TL’lik bir yatırımın ardından Kavak Dere ıslah edilmiş olacak. Islah çalışmalarının tamamlanmasının ardından Kava Dere’nin etrafında Çerkezköy Belediyesi tarafından çevre düzenleme ve yeşillendirme çalışmaları da yapılarak Yıldırım Beyazıt Mahallesi sakinlerinin en büyük sorunları çözülmüş olacak” dedi.

“SU TAŞKINI YAŞANMAYACAK”

TESKİ tarafından yapılan Kavak Dere Islah Projesi’nin 2017 yılının Mart ayı içerisinde bitirileceği bilgisini veren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “Kava Dere’nin ıslahı ile birlikte artık Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde oturan vatandaşlarımızın koku, sinek şikayetleri ortadan kalkacak. Ayrıca kış aylarında zaman zaman yaşanan su taşkını yaşanmayacak” diye konuştu.