"Kan Kardeşim" projesi destek bekliyor

Beşir Derneği ve Türk Kızılayının "Bir Damla, Bin Umut" sloganıyla başlattığı "Kan Kardeşim" projesi kapsamında, cumartesi ve Pazar günü Çerkezköy'de kan bağışı toplanacak.

&quotKan Kardeşim" projesi destek bekliyor

Çerkezköy Bakış - Dernekten yapılan açıklamada, "Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır" mottosuyla 9 Şubat'ta Türk Kızılayı ile ortaklaşa başlatılan kampanyaya destek istendi. “Bir Damla, Bin Umut" sloganıyla başlattığı "Kan Kardeşim" projesi kapsamında 16 Şubat cumartesi ve 17 Şubat pazar günü saat 10.30 ile 18.30 saatleri arasında kan bağışı toplanacak. Beşir Derneği ve Kızılay, tüm vatandaşları kan bağışı yapmaya davet etti.

AMACIMIZ DAHA FAZLA BAĞIŞÇIYA ULAŞMAK"

Beşir Derneği Genel Başkanı Fatih Sarıyar, her yıl 2 milyona yakın insanın kan ihtiyacı olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Bu ihtiyaç her geçen gün artarak devam ediyor. Acil durumlarda ise bu ihtiyaç çoğunlukla hasta yakınlarından karşılanıyor. 18-65 yaş arası, bulaşıcı hastalığı veya riski olmayan, 50 kilogram üzerinde her sağlıklı insan, kan bağışlayabilir. Tüm halkımızı 'Kan Kardeşim' kampanyamıza davet ediyoruz. Çünkü paylaşmak mutluluktur. İlgili noktalara gelemeyecek durumda olanlar ise kankardesim.org sayfasına gönüllü üye olarak acil bir durum ortaya çıktığında en yakın ihtiyaç sahibine hızlıca ulaşabilir. Amacımız daha fazla bağışçıya ulaşmak.”dedi.

Yorumlar 1
Necati güven 12 Şubat 2019 20:14

Sağlığı yerinde olan kan versin çok büyük ihtiyaç büyük sevap ücretsiz çekap haydi trakya ha o elinde dosyayla dikilen arkadaş benim yine aynı fotoğrafı kullamışlar...