'Rahmet, minnet ve sevgiyle anıyoruz'

MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, 'İstiklal Marşını, bu vatanı ve bayrağı bizlere bırakarak bağımsız ve hür yaşamamızda vesile olan Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğrunda en değerli varlığını adayan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.' dedi.

'Rahmet, minnet ve sevgiyle anıyoruz'

 “CESARET VE FEDAKARLIK”

İstiklal Marşı’nın kabulünün 96’ncı yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü dolayısıyla yazılı basın açıklaması yapan bulunan MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, şunları ifade etti: Aziz vatanımız tarihten yok edilme niyetlerine konu edilmişken, Necip milletimizin kahramanca mücadelesi neticesinde Kurtuluş Savaşı kazanılarak, Türkün hürriyet ve bağımsızlığa aşkı, vatan topraklarını savunmada üstün cesaret ve fedakarlığı tüm dünyaya bir kez daha ilan edilmiştir. Aziz milletimizin hürriyet ve bağımsızlığın kazanılması yolunda gösterdiği azim ve gayretin, şanlı bir mücadele sonunda elde edilen emsalsiz zaferin, yürekten bir sesle tüm dünyaya duyurulması, tüm mazlum milletlere örnek bir şekilde ifadesi, ay yıldızlı bayrağımızın göklerde özgürce dalgalanışına eşlik etmek üzere, Milli Marş ihtiyacı duyulmuştu.

“SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ”

Milletimizin kahramanlık, bağımsızlık ve hürriyet aşkını en yüce duygularla ifade ettiği bu muhteşem eserinin her satırında, şehit kanlarıyla ıslanmış vatan toprakları ve bağımsızlığımızın korunması konusunda Yüce Milletimizin tarihten gelen yüksek irade, azim ve kararlılığına olan inancını belirtmiştir. İstiklal Marşını, bu vatanı ve bayrağı bizlere bırakarak bağımsız ve hür yaşamamızda vesile olan Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğrunda en değerli varlığını adayan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anarım. İstiklal Marşımız esaretten kurtulan, küllerinden yeniden doğan bir milletin marşıdır. İstiklal Marşı, emperyalizme karşı verdiği destansı kurtuluş mücadelesi ile mazlum devletlere örnek olmuş bir devletin Türkiye Cumhuriyeti Devletinin marşıdır.