Ramazan ayı kültür gezileri başladı

Çerkezköy Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen fakat pandemi nedeniyle 2 yıldır yapılamayan İstanbul Sultan Ahmet Camii ve Edirne Selimiye Camii gezileri yeniden başladı.

Ramazan ayı kültür gezileri başladı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi Ramazan Kültür Gezilerine, vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, haftanın 5 günü devam edecek geziler kapsamında Çerkezköylü vatandaşlar İstanbul Sultan Ahmet ve Edirne Selimiye Camilerine görüp, gezme, Ramazan ayının manevi iklimini Sultan Ahmet ve Selimiye Camilerinde geçirme imkanı buluyorlar.

Kültür Gezilerinin 4 Nisan Pazartesi günü başladığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay,”Pandemi nedeni ile maalesef 2 yıldır Ramazan ayında kültür gezilerimizi yapamıyorduk. Pandemi tedbirlerinin kalkması ile birlikte rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan’da yine hemşehrilerimiz ile birlikte buluşarak, Sultan Ahmet Camii ve Selimiye Camii’nin manevi atmosferini teneffüs etme, tarihi ve turistik yerleri görme fırsatı yakaladık” dedi.

HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Çerkezköy Belediyesi kültür gezilerine katılan vatandaşlara teşekkür eden Belediye Başkanı Vahap Akay, “2 yıl aradan sonra düzenlediğimiz gezilerimize hemşehrilerimizin ilgisi yoğun oldu. Başvurular kısa sürede tükendi. Gezilerimize katılan, ilgi gösteren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

KUMANYA İKRAM EDİLECEK

Ramazan ayı boyunca düzenlenecek ücretsiz Çerkezköy Belediyesi kültür gezileri kapsamında 8 Nisan Cuma, 12 Nisan Salı, 14 Nisan Perşembe, 18 Nisan Pazartesi, 20 Nisan Çarşamba, 22 Nisan Cuma, 26 Nisan Salı, 28 Nisan Perşembe günleri İstanbul Sultan Ahmet Camii’ne, 7 Nisan Perşembe, 11 Nisan Pazartesi, 13 Nisan Çarşamba, 15 Nisan Cuma, 19 Nisan Salı, 21 Nisan Perşembe, 25 Nisan Pazartesi, 27 Nisan Çarşamba ve 29 Nisan Cuma günleri ise Edirne Selimiye Camii gezileri yapılacak. Gezilere katılan vatandaşlarımıza ücretsiz kumanyaları da Çerkezköy Belediyesi görevlileri tarafından verilecek.