Raylar üstünde tehlikeli oyun

Hemzemin geçitlerde, tren geçişlerini hiçe sayarak, yola devam eden sürücüler, birkaç dakika için canlarını tehlikeye atıyor.

Raylar üstünde tehlikeli oyun

Hemzemin geçitlerde, tren geçişlerini hiçe sayarak, yola devam eden sürücüler, birkaç dakika için canlarını tehlikeye atıyor.Ölüm ile aralarına konulan bariyerleri de kaldırıp, hareket halindeki yük trenlerine meydan okuyan sürücüler, büyük kazalara davetiye çıkarıyor.

Çerkezköy Bakış - İstasyon Mahallesi Hükümet Caddesi bitiminde bulunan hemzemin geçitte, hergün kazalarla burun buruna geliyor.

BİRKAÇ DAKİKA İÇİN

Yük trenlerinin geçişleri sırasında kapanan bariyerleri kaldıran sabırsız sürücüler, gelen trenleri hiçe sayarak, hemzemin geçitten karşıya geçiş yapmaya çalışıyor. Bu tehlikeli oyun, görenlerin yüreklerini ağızlarına getirirken, akıllara “Bir veya birkaç dakika için, canını tehlikeye atmaya değer mi?” sorusunu getiriyor. Yurt genelinde hergün ölümlü tren kazası haberlerinin geldiğini anımsatan vatandaşlar “Yüzlerce ton ağırlığındaki yük trenlerinin önünde, hemzemin geçidi geçmeye çalışmak, canını yok saymaktan başka bir şey değildir.” Diyerek, sürücülere, biraz sabır tavsiyesinde bulundular. Trenin yaklaşması ve sert sireniyle heyecana kapılacak sürücülerin, hemzemin geçit üzerinde heyecana kapılıp, karşıya geçemeyebileceğine dikkat çeken vatandaşlar “Tren kazaları genellikle bu şekilde meydana geliyor. Tren yaklaşınca, sürücüler heyecan yapıp, demiryolu üzerinde kalakalıyor” uyarısında bulundular.