Raylar üzerinde yürüyen gence tren çarptı

Çerkezköy'de raylar üzerinde yürüyen 30 yaşındaki Serkan Ç.'ye tren çarptı. Yaralanan genç, aynı trenle en yakın hemzemin geçide getirildi ve ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Raylar üzerinde yürüyen gence tren çarptı

Çerkezköy Bakış-Çerkezköy’de raylar üzerinde yürüyen 30 yaşındaki Serkan Ç.’ye tren çarptı. Yaralanan genç, aynı trenle en yakın hemzemin geçide getirildi ve ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Olay, tren yolunun Kızılpınar mevkiinde meydana geldi. İstanbul-Kapıkule arasında sefer yapan yolcu treni, Çerkezköy istasyonunda yolcu aldıktan sonra Edirne’ye doğru hareket etti. İddiaya göre, Kızılpınar mevkiine geldiği sırada makinist raylar üzerinde yürüyen birini fark etti. Makinistin siren çalmasına rağmen dalgın olduğu öğrenilen genç kenara çekilmeyince frene bastı. Tren durmayınca Serkan Ç.’ye çarptı. Makinistin dikkati ve trenin hızını zamanında düşürmesi sonucu hafif yaralanan gencin karayolu ile hastaneye sevk imkanı olmayınca hızlı bir karar alındı. Yaralı genç hemen treni bindirildi ve ray makası değiştirilerek tren geri manevra ile en yakındaki BSH hemzemin geçidine geldi. Burada hazır bekletilen ambulansla Serkan Ç. Çerkezköy Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaşananları trendeki yolcular korku dolu gözlerle izledi. Tren ardından yoluna devam etti. 
Olayla ilgili polis soruşturma başlattı.