Sabaha kadar gözlerini kırpmadan çalıştılar

Çerkezköy'de yenilenen içme suyu hatlarının devreye alınması nedeniyle yapılan planlı su kesintisi beklenenden kısa sürdü. TESKİ ve Çerkezköy Belediyesi ekiplerinin sabaha kadar yaptığı aralıksız çalışma sonrası su abonelere planlanandan daha kısa sürede ulaştırıldı. Belediye Başkanı Vahap Akay, 'Bugünden itibaren 1. etap 2. kısımda kanalizasyon ve içme suyu hattı imalatı çalışmalarına başlıyoruz' dedi.

Sabaha kadar gözlerini kırpmadan çalıştılar

Çerkezköy Bakış - Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım Projesi 1. Etap çalışmaları kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı TESKİ tarafından yeni içme suyu hattının devreye alınması nedeniyle planlı su kesintisi yapıldı. Dün saat 17.00 itibariyle vanalar kapatıldı ve Yıldırım Beyazıt, Fevzipaşa, Gazi Osman Paşa, Gazi Mustafa Kemal Paşa, Bağlık ve Fatih Mahallerinin tamamı ile İstasyon Mahallesi’nin bir kısmında kesinti oldu.
Kesinti ile birlikte TESKİ ekipleri hummalı bir çalışmaya girdi. 19 saat süreceği ifade edilen su kesintisi çalışmaların planlandığından daha erken bitmesiyle kısa sürdü.

ANA İSALE HATTINDAN SU BAĞLANTISI YAPILDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çerkezköy Belediyesi ve TESKİ’nin (Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü) ortak hayata geçireceği Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulaması 1. Etap çalışmalarının 1. Kısım Altyapı çalışmaları tamamlandı. Yenilenen 1. Kısımdaki içme suyu hatlarına dün gece süren yoğun çalışmalar neticesinde ana isale hattından su bağlantısı yapıldı.
Atatürk Caddesi 1. Etap 1. Kısımda imalatı tamamlanan içme suyu hattına su verilmesi çalışmalarını gece geç saatlere kadar yerinde takip eden Belediye Başkanı Vahap Akay, Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulama Projesi 1. Etap 1. Kısım Altyapı çalışmalarının tamamlandığını belirterek, “Projemizin 1. etabı 1. kısımda kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu hattı imalatları tamamlandı. Pazar günü itibari ile 1. etap 2. kısımda kanalizasyon ve içme suyu hatları imalatlarına başlayabilmek için yolun diğer yarısında asfalt kazıma çalışmalarına başladık. Kazınan asfaltı altyapısı tamamlanan bölgeye geçici olarak sererek, trafik akışını buradan sağlamaya başladık. Tamamlanan 1. etap 1. kısımdaki içme suyu hattına dün gece su bağlantısı yapıldı. İçme suyu hattına su verilebilmesi için yapılan planlı su kesintimiz Pazartesi saat 17.00’da başladı ve Salı 08.00’de sona erdi. Bu süre zarfında öz veri ile çalışan ekiplerimiz tamamlanan içme suyu hattına başarılı bir şekilde su bağlantısını gerçekleştirdi. Bugünden itibaren 1. etap 2. kısımda kanalizasyon ve içme suyu hattı imalatı çalışmalarına başlıyoruz” dedi.

“ÇERKEZKÖY’ÜN ALTYAPI SORUNUNU ORTADAN KALDIRIYORUZ”

Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulama Projesi kapsamında Atatürk ve Öztrak Caddeleri ile bağlantılı sokaklarda 15 bin 990 metre içme suyu hattının yenileneceğini belirten Başkan Vahap Akay, “11 bin 700 metre kanalizasyon hattı, 4 bin 900 metre yağmur suyu hattı inşası gerçekleştireceğiz. Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulama Projesi 4 etapta yapılacak. Bu proje ile Çerkezköy’ün yıllardan beri süre gelen altyapı sorununu ortadan kaldıracağız” diye konuştu.

“ÇERKEZKÖY’ÜN İKİ BÜYÜK CADDESİNİ MODERN BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTURACAĞIZ”

Cumhuriyet Meydanı’na Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Tam Otomatik Yeraltı Otoparkı yapılacağını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy Belediyesi olarak Cumhuriyet Meydanı’nda modern bir Kent Meydanı yapacağız. Bununla birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ tarafından altyapısı tamamlanan Atatürk ve Öztrak Caddelerinde 20 bin 160 ton sıcak asfalt çalışması yapacağız. Ayrıca altyapısı tamamlanan Atatürk ve Öztrak Caddelerinde üstyapı çalışmalarına başlayacağız. İki caddemizde engelli erişebilirliğinin sağlandığı, bisiklet yollarının, yaya kaldırımlarının, peyzaj düzenlemelerinin ve modern aydınlatma çalışmalarının olduğu üstyapı projesini hayata geçireceğiz. Çerkezköy’ün iki büyük caddesini son derece modern ve estetik bir görünüme kavuşturacağız” ifadelerini kullandı.

“ÇERKEZKÖY’ÜN ALTYAPI SORUNUNU ORTADAN KALDIRIYORUZ”

Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulama Projesi kapsamında Atatürk ve Öztrak Caddeleri ile bağlantılı sokaklarda 15 bin 990 metre içme suyu hattının yenileneceğini belirten Başkan Akay, “11 bin 700 metre kanalizasyon hattı, 4 bin 900 metre yağmur suyu hattı inşası gerçekleştireceğiz. Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulama Projesi 4 etapta yapılacak. Bu proje ile Çerkezköy’ün yıllardan beri süre gelen altyapı sorununu ortadan kaldıracağız” diye konuştu.