Sağlık çalışanlarını unutmadılar

Kapaklı Belediye Başkan vekili Muzaffer Yıldıran, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla ilçede görev yapan doktorları ve sağlık çalışanlarını ziyaret ederek günlerini kutladı.

Sağlık çalışanlarını unutmadılar

Çerkezköy Bakış - Yıldıran,  sağlık çalışanlarının görevlerinin çok önemli olduğunu hatırlatarak, onları bu özel günlerinde yalnız bırakmak istemediklerini, Kapaklı Belediyesi olarak sağlık çalışanlarının yanlarında olduklarını ifade etti.
İlçedeki sağlık sektöründe hizmet eden personelleri ziyaret ettiklerini ifade eden Yıldıran, insan hayatında en önemli şeyin sağlık olduğunu dile getirdi. Yıldıran, sağlık personellerinin de insan hayatında önemli rol oynadığını söyleyerek, açıklamalarını şöyle devam ettirdi: “Sağlık personellerimiz, mesai gözetmeksizin canla başla mesleklerini idame ettirmektedirler. Kendileri büyük bir öz veri ile çalışmaktadırlar. Sağlık çalışanlarımız belki de dünyanın en zor mesleğini yapıyorlar. Onlar için kapılarını çalan hastaların her türlü dertlerini dinleyerek merhem olmaya çalışıyor. Yaşam içerisinde değişik statülere sahip olan hekimlik mesleği, insanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı amaç edinen yaklaşımıyla, kutsal, saygın ve onurlu bir meslektir. Sağlığımızı emanet ettiğimiz hekimlerimizin, günümüzün zor şartlarına rağmen mesleklerini yılmadan icra etmesi hepimiz tarafından bilinen bir gerçektir. ‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’ diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hekimlerimize olan inancının isabetliliğini, bu özel günde bir kez daha görüyor ve anlıyoruz. Ben bu vesile ile tüm sağlık sektöründe çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramlarını kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.”dedi.