190 BİN KALP BİR DOKTORA EMANET

Çerkezköy, belde ve köylerinin yanı sıra, Büyükçavuşlu ve Büyükyoncalı halkının da etkin bir şekilde sağlık hizmeti aldığı Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde sadece bir Kardiyolog’un bulunması, hastaların sıkıntı yaşamasına neden oluyor.

190 BİN KALP BİR DOKTORA EMANET
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Bünyesinde, EFOR, EKO ve EKG gibi, kalp rahatsızlıklarının tespitine yönelik önemli üniteler bulunduran Çerkezköy Devlet Hastanesi’nin, kardiyolog eksiği nedeniyle, tam kapasite ile sağlık hizmeti vermekte yetersiz kaldığını söyleyen hastalar “Nüfusu 84 bini aşan Çerkezköy ve nüfusu 65 bini aşan Kapaklı’nın yanı sıra, Kızılpınar, Veliköy, Karaağaç beldeleri ile Karlıköy, Bahçeağıl, Pınarça, Uzunhacı, Yanıkağıl’da yaşayan 190 bin kişi, kalp rahatsızlıkları için, Devlet Hastanesi’ndeki tek kardiyolog olan Uzm. Dr. Metin Çetin’e bakıyor. Bu da, kardiyoloji alanında verilen sağlık hizmeti kalitesini doğal olarak düşürüyor.” Diyerek, Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne ikinci, hatta üçüncü bir kardiyologun atanması gerektiğini ifade ettiler.
TRAKYALI SAĞLIK BAKANI VARKEN
banner287
Kabine değişikliği ile Sağlık Bakanlığı’na atanan Edirne Milletvekili Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun Trakyalı olduğunu ve Çerkezköy’deki gelişim potansiyelini yakından bildiğini kaydeden vatandaşlar “İktidar partisinin Çerkezköy’deki temsilcileri, Sağlık Bakanlığı’na bu talebi iletirse, kardiyolog atanmaması için hiçbir neden bulunmuyor.” diyerek, gerekli girişimlerin başlatılmasını istediler.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 12:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
yorumcu
yorumcu - 6 yıl Önce

çerkezköy devlet hastanesine 2.bir kardiyolog önümüzdeki hafta başlayacakmış,merkez ssk da olacakmış,dün hastanede söylediler.

Kalp Hastası
Kalp Hastası - 6 yıl Önce

Ozel hastanelerde de var kardiyologlar sayi olarag azlar evet ama biz de domtorlara iyi davranmiyoruz ki...dediyini

yorumcu
yorumcu - 6 yıl Önce

doktorlarımıza iyi davranmak lazım,eski ssk daki yeni gelen çocuk hastalıkları uzmanı da istifa etmiş,tek çocuk uzmanımız kaldı.

vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

sağlıkta uçuyoruz diyenlere ithaf olunur! eskiden her alanın doktorları vardı hastanelerde bir kere gider tedavi olur çıkardın, şimdi doktor yok, var olanlarda 2 metre öteden göz kararı teşhis koyup yolluyor 1 ayda aynı doktora 3 kere gittiğimi biliyorum.eczanedede ilaç üzerine muayene parası tahsil ediliyor.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306