Aktarda yoğunluk başladı

Sonbahar ile birlikte değişen hava etkisini göstermeye başladığı bugünlerde aktarlarda da yoğunluk başladı. Pek çok kişi soğuk algınlığı ve kış hastalıklarından korunmak için zencefil, ıhlamur, adaçayı almak için aktarların yolunu tuttu.

Aktarda yoğunluk başladı

Çerkezköy Bakış - Hava sıcaklığının düşmesi, soğuk algınlığnıı da beraberinde getirdi. Doğal tedavi yöntemi arayan vatandaşlar da aktarların yolunu tuttu. Kış hastalıklarından korunmak isteyenler bitkisel tedavilere başvuruyor. Kış aylarında çoğunlukla tüketilen zencefil, ıhlamur, adaçayının da aralarında bulunduğu daha birçok çeşitten oluşan bitki karışımından oluşan kış çaylarına talep arttı.
“BİTKİ KÖKLERİNE İLGİ YOĞUN “
Azelya Aktar işletmecisi Reyhan Soydan, vatandaşların genellikle bitki köklerinden oluşan ve savunma etkisi barından hastalıklara karşı koruyan bitkilerin köklerinden oluşan karşımı tercih ettiklerini belirtti. Bitki köklerinin yanı sıra kışın soğuk algınlığından ve mevsim hastalıklarından korunmak isteyenlerin vücudu sıcak tutan bitki çaylarını tükettiklerine değindi.

banner287

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306