Anne sütünün önemi anlatıldı

1-7 Ekim Emzirme Haftası nedeniyle Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde de etkinlikler düzenlendi. Yenidoğan bölümü doktorları ve hemşireleri, hastaneyi çeşitli pankartlarla süsledi. Ayrıca anne ve anne adaylarına eğitimler verildi.

Anne sütünün önemi anlatıldı

Çerkezköy Bakış - 1-7 Ekim Emzirme Haftasında Çerkezköy Devlet Hastanesi Yenidoğan bölümü doktorları ve hemşireleri, yaptığı etkinliklerle anne ve anne adayların eğitimler verdi. Düzenlenen etkinlik kapsamında hastane, “Anne sütü bebek ile anne arasındaki en güçlü bağdır”, “Bebeğinize ilk 6 ay sadece anne sütü verin” gibi yazı ve fotoğraflarla donatıldı. Ayrıca anne sütü ve emzirmenin önemine dikkat çekmek için hastanede bilgilendirme standı kurularak tüm hafta boyunca hastalara eğitim verildi. Emzirme konulu eğitimler sırasında lohusa şerbeti de dağıtıldı.

İŞARET DİLİYLE ANLATTILAR

banner287
Öte yandan Yenidoğan bölümü doktor, hemşire ve personeli, işaret dili ile videolar çekti. “Bebeğinize ilk altı ay sadece anne sütü verin.” “Anne sütünün her damlasında sevgi var.” “Bebeğiniz için en yararlı besin anne sütüdür.” gibi cümleler farkındalık amacıyla işaret diliyle anlatıldı. 


Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306