Anne ve ikiz bebekleri kurtarıldı

Çerkezköy’de erken doğum şüphesiyle hastaneye getirilen ve sağ yumurtalığının kendi̇ etrafında döndüğünü tespit edilen Yasemin Argun’a yapılan erken müdahale ile ikiz bebekleri, zarar görmeden bu süreç atlatıldı.

Anne ve ikiz bebekleri kurtarıldı

Çerkezköy Bakış - Başka bir hastaneden Çerkezköy Özel İrmet Hastanesine sevk edilen ve erken doğum şüphesi taşıyan ikiz gebe Yasemin Argun’un sağ yumurtalığının kendi etrafında döndüğü tespit edildi. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jin. Op. Dr. Özgül Kafadar ise duruma hemen müdahale etti.
Annenin ve karnındaki bebeklerinin durumunun iyi olduğunu belirten Kafadar, “Hastanemize erken doğum şüphesiyle dış merkezden sevk edilen Yasemin Argun'un yaptığımız muayenelerinde sağ yumurtalığının kendi̇ etrafında döndüğünü tespit ettik. Bu durumun annenin sağlığını büyük oranda tehlikeye atıyordu ve hemen ameliyat olması gerekiyordu. Hastamızın ikiz ve ilk gebeliği olması nedeniyle ameliyat oldukça riskliydi. Ameliyata alınan hastamızın sağ yumurtalığı detorsiyone (normal pozisyonuna geri döndürme) işlemine yanıt vermediği, kanlanması sağlanmadığı için Ooferektomi (Yumurtalık Alınması) yapıldı. Bebeklere herhangi bir zarar gelmeden erken müdahale ettiğimiz annenin sağlığını çok büyük oranda tehlikeye atabilecek bu durumu önlediğimiz için İrmet ailesi̇ olarak mutluyuz ve gururluyuz. Ameliyat sonrası hastamızı sağlıkla taburcu ettik.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 15:50

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510