Beyninden yumurta büyüklüğünde tümör alındı

Çerkezköy’de beyninde yumurta büyüklüğünde tümör çıkan 46 yaşındaki Osman Topuz, 5 saat süren ameliyatın ardından sağlığına kavuştu ve ertesi gün yürümeye başladı.

Beyninden yumurta büyüklüğünde tümör alındı

Çerkezköy Bakış - İlçede yaşayan Osman Topuz, sol kolunda ve sol bacağında uyuşma, hissizlik ve cansızlık hissedince Çerkezköy Özel İrmet Hastanesi’ne gitti. Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Miktat Kaya tarafından yapılan muayenenin ardından beyin MR’ının çektirilmesi kararı verildi.  Çekilen beyin MR'ında Topuz’un beynin ortasında 6x5 santimetre büyüklüğünde tümör izlendi. Yumurta büyüklüğündeki tümör beynin etkili bir bölgesinde olduğu için ameliyat kararı aldındı.
 

banner287
ERTESİ GÜN YÜRÜMEYE BAŞLADI

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Miktat Kaya tarafından yaklaşık 5 saat süren ameliyatla hastanın beynindeki tümör çıkartıldı. Başarılı geçen ameliyatın ardından yoğun bakım ihtiyacı duyulmadı ve hasta servise alındı. Hastalarının sağlık durumun iyi olduğunu belirten Doç. Dr. Kaya, “Hastamız ameliyattan önceki sağ kol ve bacaktaki şikayetlerin tamamen geçti. Ertesi günde hastamız yürümeye başladı. Hastamızı 5 gün misafir ettikten sonra sağlıklı bir şekilde taburcu ettik.”dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306