Devlet Hastanesi’nde Mesai dışı poliklinik hizmeti başlıyor

Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Necati Karaoğlu, en fazla ihtiyaç hissedilen 5 ayrı branşta mesai dışı poliklinik hizmeti vermeye başlayacaklarını söyledi. Karaoğlu “26 Kasım’dan itibaren Kadın Doğum, Genel Cerrahi, Dahiliye, Kardiyoloji ve Çocuk Hastalıkları branşlarında saat 17.00-19.00 saatleri arasında mesai dışı poliklinik hizmeti başlatıyoruz” bilgisini verdi.

Devlet Hastanesi’nde Mesai dışı poliklinik hizmeti başlıyor
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Gün içerisinde ortalama 1700 hastaya sağlık hizmeti veren Çerkezköy Devlet Hastanesi, artan ihtiyaç doğrultusunda, mesai dışı poliklinik hizmeti uygulamasına başlıyor.
ACİL DOLUP TAŞINCA
Mesai saatleri içerisinde yaşanan yoğunluğun mesai saatleri dışında da Acil Servis’e taştığını vurgulayan Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Necati Karaoğlu, “İlçemizin sanayi bölgesi olması nedeniyle ortaya çıkan hızlı nüfus artışı, mesai saatleri dışında da hastanemizde yoğun müracaatlara sebep olmaktadır. Acil müdahale gerektirmeyen ve tedavisi ayakta sağlanabilecek durumdaki hasta başvuru sayısının oldukça yüksek olması, durumları acil olan diğer hastaların Acil Servisimiz’den gereği gibi hizmet almasını güçleştirmektedir. Hem Acil Servis’te yaşanan yoğunluğu azaltmak, hem de, uzmanlık isteyen branşlarda uzman hekimlerimizle sağlık hizmeti vermek için 26 Kasım’da mesai dışı poliklinik hizmeti uygulaması başlatıyoruz.” Açıklamasını yaptı.    
HANGİ DALLARDA VERİLECEK?
banner287
Mesai dışı Poliklinik Uygulaması’nın, yoğunluğun yaşandığı Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerini kapsayacağını ifade eden Başhekim Karaoğlu “Merkez Binamız’da  26 Kasım’dan itibaren Kadın Doğum, Genel Cerrahi, Dahiliye, Kardiyoloji ve Çocuk Hastalıkları branşlarında saat 17.00-19.00 saatleri arasında mesai dışı poliklinik hizmeti başlatıyoruz” bilgisini verdi.
TAHLİL VE TETKİKLER DE YAPILACAK
Mesai dışı Poliklinik Uygulaması kapsamında, söz konusu saatlerde hastalara tetkik ve tahlil hizmeti de verileceğini kaydeden Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Necati Karaoğlu “Uygulama kapsamında,  mesai saatleri harici hastanemize başvuran hastalarımızın tetkik ve tahlil talepleri de karşılanacaktır.” Diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sedat
Sedat - 6 yıl Önce

tebrikler necati bey. insanlar hastaneden memnun ayrılıyorsa ne mutlu size...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306