Göğüs Büyütme Estetiği Cerrahisine Genel Bakış

Göğüs Büyütme Estetiği Cerrahisine Genel Bakış

Göğüs Büyütme Estetiği Cerrahisine Genel Bakış

Göğüs büyütme estetiği cerrahisi, küçük göğüslerinden dolayı rahatsız olan kişiler için onları ideal göğüs büyüklüğüne kavuşmasını sağlayan bir estetik prosedürüdür.

Göğüs implantı tuzlu su (tuzlu su) ya da silikon jel ile doldurulmuş yumuşak bir silikon kabuktur. Silikon daha doğal görünümlü bir göğüs yaratabilir, çünkü ağırlığı ve dokusu daha çok göğüs dokusuna benzer. Bu nedenle günümüzde silikon jel implantlar çok daha fazla tercih edilmektedir. Göğüs büyütme estetiği cerrahisi estetik cerrahlar tarafından yapılır.

3D model göğüs büyütme

Sizin için en ideal göğüs tasarımına karar vermek için önce estetik cerrah ile görüşmelisiniz. Estetik cerrahınız size 3D model göğüs büyütme tekniğinde kullanılan 3D tasarımı cihazları desteği ile yapılabilecek en ideal göğüs şekli ve boyutunu gösterebilir. 3D model göğüs büyütme estetiğinde kişinin yüksek çözünürlüklü fotoğrafları üzerinden simülasyon görüntüleri hazırlanır. Vücudun genel yapısı üzerinden çeşitli ölçümlemeler yapılarak ideal meme boyutu ve şekline karar verilir. 3D model göğüs büyütme hasta ile cerrahın ideal göğüs şekline birlikte karar vermesini sağlayan estetik cerrahi tekniğidir.

Operasyon öncesinde, ameliyat süresince ve sonrasında neler yapmanız gerektiği konusunda bilgi verebilir. Cerrahi teknikler, dikişler, kullanmanız gereken ilaçlar ve dikkat etmeniz gereken konular ile ilgili size öze ayrıntılı bilgi verebilir.

Göğüs büyütme estetiği cerrahisi nasıl yapılır?

Göğüs büyütme estetiği cerrahisi genellikle genel anestezi kullanılarak yapılır, bu nedenle prosedür sırasında uyursunuz. Ameliyattan uyandığınızda, ameliyat yerlerinde bandajlar olacak ve bandajlarınızı yerinde tutan özel bir sutyen takabilirsiniz.  Sadece göğüs büyütme estetiği yapılırsa muhtemelen aynı gün eve gidebileceksiniz.

Çoğu kadın implant ameliyatından sonra göğüste ağrı, kızarıklık ve şişlik vardır. Bir ya da iki hafta boyunca ağrı kesici ilaca ihtiyacınız olabilir. Cerrahınız, insizyonunuza nasıl bakacağınız konusunda size talimat verecektir. Cerrahınız ayrıca enfeksiyonu önlemek için antibiyotik de reçete edebilir.

Çalışmaya ya da normal rutininize 3 gün içinde dönebilir. Diğer aktivitelerinize ise 6 hafta ya da daha erken bir zamanda geri dönebilirsiniz. Çoğu kadının birkaç hafta boyunca yorucu aktivitelerden kaçınması gerekir.

Göğüs büyütme estetiği neden yapılır?

banner287
Göğüs büyütme estetiği göğsünün görünümünü düzeltmek için yapılabilir. Göğüs gelişimi ile ilgili boyut ve asimetri gibi sorunlar yaşayan kadınlar tarafından tercih edilir.

Göğüs büyütme estetiği, bir kadının görünüşü hakkında daha iyi hissetmesine yardımcı olabilir. Bazı kadınlar, bedenleri hakkında daha iyi hissetmelerine, daha canlı, kadınsı ve cinsel yaşam hakkında daha mutlu olmalarına yardımcı olduğunu söylüyor.

Göğüs büyütme estetiğinin sağladığı faydalar nelerdir?

Göğüs implantları, küçük göğüsleri (A ya da B fincanı) olan ya da her iki göğüssi de (bilateral mastektomi) olan kadınlar için en iyi sonucu verir.

Göğüs estetiği için doku flep cerrahisi ile karşılaştırıldığında, göğüs implantı daha kısa bir ameliyat gerektirir ve daha hızlı iyileşme süresi vardır.

Göğüs büyütme estetiğinin riskleri nelerdir?

Göğüs estetiği ile bağlantılı risklerin çoğu, herhangi bir cerrahi operasyonda olanlarla aynıdır: enfeksiyon, zayıf yara iyileşmesi, kanama ya da ameliyatta kullanılan anestezi reaksiyonu. Bu riskleri temassız göğüs büyütme tekniği sayesinde daha düşük bir hale getirilebilir.

Temassız göğüs büyütme tekniğinde implant küçük bir kesi içerisinden meme dokusunun altına ya da içine yerleştirilebilir. Daha sonra belirlenen boyuta gelinceye kadar jelle doldurulabilir. Tüm bu işlemler temassız bir şekilde yapıldığı için enfeksiyon kapma riski oldukça düşük olur.

Temassız göğüs büyütme estetiğinde diğer tekniklere göre kesiler çok daha az olur. Var olan kesi izleri de zamanla azalır. Cerrahınız, mümkün olduğunca az yara izi bırakan kesikler yapmaya çalışacaktır. Belli olmasını önlemek için izleri göğsün doğal kıvrımlarına gizleyecektir.

Göğüs büyütme estetiği cerrahisi hakkında size özel daha fazla bilgi almak için Op. Dr. Güncel Öztürk’ten bilgi alabilirsiniz.

#göğüsbüyütme #3Dmodelgöğüsbüyütme #temassızgöğüsbüyütme

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 15:50

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306