İlk 30 hastane arasına girdi

Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz nisan ayında yerinde yapılan değerlendirmenin ardından Çerkezköy Devlet Hastanesi, “Anne Dostu Hastane” ünvanı alarak Türkiye’deki ilk 30 hastane arasına girdi. Hastanede düzenlene programda Sağlık Müdürü Cengiz Becerir, Başhekim Doç. Dr. Fergan Genç’e “Anne Dostu Hastane” sertifikasını teslim etti.

İlk 30 hastane arasına girdi

Çerkezköy Bakış - Doğumun normalleştirilmesi, gebe olan kadınların güçlendirilmesi ve otonomisinin sağlanması, sağlık hizmeti sunanlar açısından zarar vermemek ve sunduğu hizmetlerden sorumlu olmak şeklinde uluslararası temel yaklaşıma sahip anne dostu felsefesi çalışmaları Türkiye Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanlığı tarafından başlatıldı. Bu kapsamda, anne adaylarına güvenli, konforlu ve kaliteli doğum hizmetinin sunumu açısından doğum ünitesi fiziki durumu ve ekipmanları, enfeksiyonun önlenmesi, hasta ve ilaç güvenliği, anne- bebek bakım ve izlenimine ve çalışanlara yönelik düzenlemeler ile transfüzyon güvenliği ile ilgili kriterler Çerkezköy Devlet Hastanesi yerine getirdi. Nisan ayında bakanlık yetkililerinin yaptığı incelmemenin ardından Çerkezköy Devlet Hastanesi Anne Dostu Hastane” ünvanı alarak Türkiye’deki ilk 30 hastane arasına girdi.
Dün Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde sertifika teslim töreni düzenlendi. Törene, Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Cengiz Becerir, Başhekim Doç. Dr. Fergan Genç, Pharmactive İlaç Fabrikası Genel Müdürü Fatih Elay ile hastane personeli katıldı. Burada Becerir, Genç’e “Anne Dostu Hastane” sertifikasını teslim etti.
PHARMACTİVE’YE BEBEK DOSTU DESTEKLEYİCİ KURULUŞ ÜNVANI
İşletmesine emzirme odası kuran Pharmactive’ye “Bebek dostu destekleyici kuruluş” unvanı verildi. Unvan belgesini Genel Müdür Elay teslim aldı. Elay teşekkür ederek, ellerinden gelen desteği vermeye devam edeceklerini belirtti.

banner287
HASTANE PERSONELİNE TEŞEKKÜR
“Anne Dostu Hastane” olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Genç ise, “Önemli olan belgeyi almak değil, koruyabilmek. Bizde bunun için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Ben geldiğimde bu projenin altyapısı hazırdı. Bana küçük bir dokunuş yapmak kaldı. Bunu da yapabildiysek ne mutlu. Tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”dedi.
Başhekim Doç. Dr. Fergan Genç ve tüm hastane çalışanlarını tebrik eden Sağlık Müdürü Cengiz Becerir, “Doğum sayıları her şeyi ortaya koyuyor. Başarılı çalışmalar sergiliyorlar. Hepinize teşekkür ederim.” dedi.
Konuşmaların ardından Sağlık Müdürü Cengiz Becerir, Başhekim Doç. Dr. Fergan Genç’e  “Anne Dostu Hastane” sertifikasını teslim etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 09:13

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Trakya lı..
Trakya lı.. - 9 ay Önce

Devlet hastanesi güzel randevu sistemi de tam düzelirse.. özel hastaneler soyguncu..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510