Kalbi durdurmadan 3 damara bypass

Çerkezköy Özel İrmet Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. İlhan Mavioğlu, 59 yaşında Ömer Yılmaz, kalbi durdurulmadan 3 damara bypass yapılarak sağlığına kavuştu.

Kalbi durdurmadan 3 damara bypass

Çerkezköy Bakış - Göğüsünde ağrı şikayeti ile hastaneye başvuran Ömer Yılmaz, Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Turgay Işık tarafından yapılan muayenesinin ardından yüksek kalp krizine yol açacak damar tıkanıklığı tespit edildi. Kalp ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. İlhan Mavioğlu tarafından kalbi durdurmadan meme altından küçük kesi ile 3 damarına bypass yapılan Yılmaz,  başarılı geçen ameliyatın ardından sağlığına kavuştu. Ameliyattan bir hafta sonra normal yaşantısına geri döndü.

banner287
Mavioğlu, “Göğüs kemiği kesilmeden kaburgalar arasından pencere açılarak yapılan bu ameliyat sonrasında hastalar çok kısa sürede normal hayatlarına dönebiliyor. Hastaneden çıkar çıkmaz otomobil kullanabiliyor, işlerinin başına erkenden dönebiliyor ve kozmatik olarak özellikle kadınlarda mükemmel sonuç alınabiliyor. Ameliyat olması sakıncalı veya yüksek riskli olan, fazla kilolu, obez veya 80 yaşını geçmiş ileri yaştaki hastalarda da güvenle uygulanabiliyor.” dedi.


 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306