Randevu saati değişiyor

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde geçtiğimiz 16 Temmuz itibariyle saat 06.30’dan itibaren başlayan muayene barkot işlemleri Kurban Bayramından sonra saat 08.00’a çekilecek. Bu uygulama ile saat 09.00’da başlayan poliklinik hizmetleri için vatandaşların hastanede uzun süre beklemesinin önüne geçilecek. 

çerkezköy bakış
Randevu saati değişiyor

Çerkezköy Bakış - Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) telefon ya da internet üzerinden 36 muayene sırası veriliyor. Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fergan Genç ise, Çerkezköy’ün yanı sıra Kapaklı ve Saray’da hizmet veren hastanede daha fazla hastanın sağlık hizmeti alabilmesi için doktorların desteğiyle bu sayının daha çok üstüne çıkıldı.

banner287
Gece ve hafta sonu birçok poliklinik hizmetinin verildiği hastanede, daha önce vatandaşlar poliklinik için gece saat 04.00’da barkot almak için hastaneye geliyor ve hastaların büyük çile çekiyordu. İlk olarak bu barkot alma işlemi saat 04.00’dan 06.30’a çekildi ve barkot almak işlemi tek bir vezne yerine her polikliniğin katında yapılmaya başlandı. Bu da yaşanan yoğunluğu azalttı. Vatandaşlar muayene olmak istediği poliklinik katına çıkarak barkotu alıp sırası geldiğinde muayenesini olabiliyor. 

“HASTANEMİZDE GELEN HİÇBİR HASTAYA SIRA KALMADI DENİLMEMEKTEDİR”

Vatandaşların saat 04.00’da muayene olmak için hastaneye gelmelerinin önüne geçtiklerini belirten Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fergan Genç, “Gündüz poliklinik randevuları sabah 06.30 da verilmeye başlandı. Bayramdan sonra da bu saati  07.30 ile  08.00 civarına çekeceğiz. Bu uygulamaya geçtikten sonra hastanemizde artık kuyruk oluşmuyor. Muayene olacak her hasta poliklinik katlarındaki bankolara giderek barkotunu alıyor. Bir bankoda aynı anda en fazla 12 kişi oluyor ve maksimum 4 dakikada randevusunu almaktadır. Ardından da birçoğu evine geri dönüyor ya da burada muayene saatini beklemeyi tercih ediyor. Artık hastanemizde gelen hiçbir hastaya sıra kalmadı denilmemektedir.” dedi. 
Öte yandan, şuan da hastanede 67 doktor hastalarımıza sağlık hizmeti veriyor. Dahiliye, Ortopedi, Genel Cerrahi, Kulak Burun Boğaz, Göz ve Çocuk poliklinikleri gündüz normal mesaisinin yanı sıra akşam 17.00 ile 21.00 saatleri arasında da acildeki hizmeti veriyor. Cumartesi ve pazar günleri ise 14.00 ile 23.00 saatleri arasında çocuk ve dahiliye poliklinikleri açık. İlerleyen günlerde ise Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı da gece 21.00’a kadar poliklinik yapacak.  
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306