Şehir Hastanesi inşaatı başladı

Tekirdağ Milletvekili ve AK Parti MKYK üyesi Mustafa Yel, Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin inşaatına başlandığı müjdesini verdi. Yel, hastanenin 2019 yılı sonunda halkın hizmetine açılacağını ifade etti.

Şehir Hastanesi inşaatı başladı

Çerkezköy BakışYel, İl Sağlık Müdürü Cengiz Becerir ile birlikte inşaat sahasını gezdi ve müteahhit firma yetkililerinden Şehir Hastanesi inşaatı ile ilgili bilgi aldı. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Yel “Tekirdağlı hemşerilerimizin özlemle bekledikleri Şehir Hastanemizin inşaatı 13 Nisan Cuma günü, yani tam da Miraç Kandili günü başladı. 2019 yılı sonunda bitmesi planlanan hastanemizin Tekirdağlı hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. “dedi

banner287
Sağlık Bakanlığının kamu özel ortaklığı modeli ile Türkiye’nin birçok şehrinde gerçekleştirdiği tam teşekküllü hastanelerden birisi olacak olan Tekirdağ Şehir Hastanesi; 480 yataklık kapasitesi ile bölgenin en büyük hastaneleri arasında yer alacağını ifade eden Yel, “Toplam 171.609 metrekare  inşaat alanına sahip olacak Tekirdağ Şehir Hastanemiz inşallah faaliyete geçtiğinde 128 adet poliklinik,16 adet ameliyathane, 50.000 metrekare kapalı otopark alanı, 1.660 araçlık otopark kapasitesine sahip olacaktır. Sağlık Bakanlığı şartnamelerine uygun olarak en yeni teknoloji ve ekipmanlar ile donatılacak olan Şehir Hastanemiz güçlü altyapının yanı sıra dijital teknolojilerle de desteklenecek, Sağlık Bakanlığı'nın öngördüğü şekilde “akıllı hastane” formatında hizmet sunacaktır. Şehir Hastanemiz 2019 yılı sonunda faaliyete geçtiği zaman sahip olacağı konfor ve hizmet kalitesi ile de farklılık yaratacak, aynı zamanda yaratacağı istihdam imkânı ile İlimizin kalkınmasına da destek sunacaktır.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 13:34

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
türk..
türk.. - 12 ay Önce

CHP..HEMEN KARŞI ÇIKAR)))

hela..
hela.. - 12 ay Önce

akp anca yol..köprü..hastane ..hızlı tren ..havalimanı yapar..chp..karşı çıkar onlarında mesleği..))

ali ihsan
ali ihsan - 12 ay Önce

Yapmak zorundalar. Devletin asli görevidir vatandaşa hizmet sunmak. Yol hastane yapılıyor diye sevinmeyin..

SELİM..
SELİM.. - 12 ay Önce

CHP..YAĞMUR YAĞSA ONADA KARŞI ÇIKICAK..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306