Trakya’nın ilk, Türkiye’nin de 29’uncu ‘Anne Dostu’ hastanesi

Çerkezköy Devlet Hastanesi, yaklaşık bir yıldır yaptığı çalışmanın meyvesini aldı. Sağlık Bakanlığı değerlendirme ekibi tarafından yapılan ziyaretin ardından Çerkezköy Devlet Hastanesi tüm kriterleri başarıyla tamamlayıp Trakya’nın ilk,  Türkiye’nin ise 29’uncu anne dostu hastanesi unvanını aldı.

Trakya’nın ilk, Türkiye’nin de 29’uncu ‘Anne Dostu’ hastanesi

Çerkezköy Bakış - Sağlık Bakanlığı Değerlendirme ekibi tarafından Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne ziyaret gerçekleştirildi. Yapılan ziyarette Bakanlık yetkilileri Çerkezköy Devlet Hastanesi’nin yaklaşık 1 yıldır yaptığı çalışmalarını değerlendirerek ‘Anne Dostu’ hastanesi unvanını verdi. Hastanedeki tüm doğumhanene personelleri ile Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fergan Genç, Trakya’nın ilk, Türkiye’nin ise 29’uncu ‘Anne Dostu’ hastane unvanını almakta emeği geçen tüm çalışan personele teşekkür etti. 

banner287
Genç, “Çerkezköy Devlet Hastanesi, Tekirdağ’da bir yıl içerisindeki doğumların yüzde 40’ı gibi ciddi bir oranını bünyesinde yapıyor. Bununla beraber ücretsiz gebelik okulu eğitimi ile beraber anne adaylarını doğru bir gebelik dönem geçirmesini sağlıyor. Bunun da meyvelerini ilk mezunlarımızı verdiğimizde aldık. Tam 101 annemizi gebelik okulundan mezun ettik” dedi.

Başhekim Genç, doğumhane hakkında da bilgi aktararak, “Hastanemiz, ‘Anne Dostu’ kapsamında 4 adet SDL (Sancı-Doğum-Lohusa) odası bulunuyor. Bu odalarda anne adaylarının kendilerini evlerinde hissetleri ve konforlu bir ortamda doğumlarını gerçekleştirilmesi sağlanıyor” diye konuştu.
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Uzun
Osman Uzun - 11 ay Önce

Teprik ediyoruz Halka hizmet hakka hizmet .

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306