atatürk

En genç nüfusa sahip ilçelerin başında gelen Çerkezköy’ü voleybol branşında başarı ile temsil eden ve sayısız sporcu yetiştiren Atatürk Spor Kulübü, parasızlık nedeniyle sıkıntı yaşıyor. Üye aidatı ile ayakta kalmaya çalışan kulübün masrafları, gelirinden fazla olunca zora girdi.

“SPONSORA İHTİYACIMIZ VAR”

Yüzlerce fabrikanın bulunduğu, her ay milyonlarca dolar ihracatın yapıldığı, sanayi üssü Çerkezköy’de, hiçbir fabrika veya büyük şirketler kulübe destek olmuyor. Kulüp Antrenörü Metin Demirbağ, çok zor durumda olduklarını belirterek, her türlü sponsorluk desteğine ihtiyacımız var. Çerkezköy, genç nüfusun olduğu bir yer. Spora ve sporcuya destek olunması lazım.“ dedi.

2 metin

BİN 120 TANE LİSANSLI SPORCU

Kulübün yeni başarılara ev sahipliği yapması için destek istediklerini ifade eden Demirbağ, “Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü voleybol antrenörüyüm. 2011 yılında bu kulübün kurulmasında, beden eğitimi hocalarımızla öncülük ettik. Çerkezköy’de ilk voleybol takımlarından bir tanesiyiz. Kulübümüzde hali hazırda bin 120 tane lisanslı, 385 tane de fail lisanlı öğrencimiz bulunuyor. 2022-2023 yılında kulübümüz Tekirdağ’da en fazla takımla liglere katılan bir kulüp unvanını yakaladı. Hali hazırda yaz döneminde 300 yakın sporcumuz var, bizim beklentimiz geçen sene büyük bir emekle lige çıkardığımız ikincilik, erkek voleybol takımına Çerkezköy’ümüzden destek bekliyoruz. Bu desteği öncelikle ilçemizi yöneten, sayın kaymakamımızdan, ilçe belediye başkanımızda, Ticaret Sanayi Odası başkanımızdan, sendikalarımızdan, STK’larımızdan, fabrikalarımızdan destek bekliyoruz.” dedi.

“YETERİNDE DESTEK BULAMIYORUZ”

“Buradaki gençler, kendi emekleriyle, kendi imkanlarıyla, kulübün imkanlarıyla 2. lige çıktılar. Bu kolay bir şey değil, biz bu hedefi koyduk ve başardık.” diyen Demirbağ, “Şimdi de bu başarıyı ligde tutmak, ilçeyi bu organizasyonu da ligde tutmak adına destek bekliyoruz. İnanın çok çalışıyoruz çok uğraşıyoruz, her yere, her davet edene yüzümüzü kızartarak, boynumuzu bükerek gidiyoruz ama yeterinde destek bulamıyoruz. Şu an da görüştüğümüz birçok oyuncu var ve bizden haber bekliyor. Ve çok cüzi miktarlar da. Bazı takımların kurulduğu miktarları biliyoruz, fiyatları biliyoruz. Yanı başımızda Kapaklı Sitespor var. Trilyonlarca, milyarlarca para harcadılar. Biz onların 20’de 1’ine harcasak lig şampiyonu takım yapabiliriz. Ama inanın lige destek bulmakta zorlanıyoruz. Bu gençlerin hayata bakış açılarının devam etmesi, mutlu olabilmesi için istiyorum. Çerkezköy’de mutlu gençlik görebilmek adına istiyorum. Sorunsuz bir gençlik görebilmek adına istiyorum ve destek bekliyorum. Lütfen bu gençlere destek olun, lütfen geleceğinize destek olun.” ifadelerini kullandı.

SPORCULAR ÇAĞRIDA BULUNDU

Kulübün başarılı sporcuları tek tek destek çağrısında bulundular. Kulübün başarılı sporcularından Erdem Kutay Başol, “Voleybola 2016 yılında Atatürk Spor Kulübünde başladım. 2017 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesine transfer oldum. Orada 6 yıl boyunca voleybol oynadım, sayısız Türkiye derecelerim ve İstanbul şampiyonluklarım var. Liseden mezun olduktan sonra buraya geri döndüm. Burada Bölgesel Lig Takımından 2. lige çıktık. Çok güzel başarılar elde ettik. Bu sene 2. Lig de mücadele edeceğiz. Güzel yerlere geleceğimizi düşünüyorum. Buradan Kaymakamımız Nazmi Günlü’den, Belediye Başkanımız Vahap Akay’dan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Ahmet Çetin’den destek bekliyoruz.” dedi.

2 konuşan

Bir diğer başarılı milli sporcu Can Koç, “2013 yılında Çerkezköy Atatürk Spor Kulübünde voleybola başladım. 2017 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesine transfer oldum. Aynı zamanda milli sporcuyum. Şuan Akkuş Belediyesi’nde forma giyeceğim. Buraya destek bekliyoruz. Bütün voleybol severlerin buraya destek vermesini bekliyoruz.” Diye konuştu.

3 konuşan

“ÇERKEZKÖY HALKININ DESTEKLERİNİ BEKLİYORUZ”

Bir diğer başarılı sporcu Güven Altan, “Bu kulübe 2020 yılında geldim. Bölgesel Ligde mücadele ettik. Bu senede hiç mağlup olmadan Bursa’da 2. Lige katılma hakkı kazandık. Tüm sporseverlerimizin, Çerkezköy halkının desteklerini bekliyoruz.” dedi.

son konuşan

Kulübün başarılı kadın sporcusu Aleyna Su Yılmaz, “2019 yılından beri bu kulüpte oynuyorum. Yıldız Kızlar, Genç Kızlar ve Bölgesel Ligde Libero olarak oynadım. Voleybol severlerin kulübümüze destekte bulunmasını bekliyoruz.” diye konuştu.

5-5

“DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR”

Bir diğer başarılı kadın sporcu Ezgi Beyaz, “2021 yılında bu kulüpte oynamaya başladım. Yıldız Kızlar, Genç Kızlar ve Bölgesel Ligde oynadım. 2. Lige çıkmak için desteğe ihtiyacımız var. Desteklerinizi bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Tuba TURHAN