Şampiyonlardan ziyaret

Mersin'de düzenlenen Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası'nda derece elde eden Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Satranç Takımı ile İstanbul'da düzenlenen 11. Dünya Shotokan Karate Şampiyonası'ndan altın madalya ile dönen Karate Takımı Belediye Başkanı Vahap Akay'ı ziyaret etti.

Şampiyonlardan ziyaret

Çerkezköy Bakış - 11-15 Kasım tarihleri arasında Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Mersin'de düzenlenen Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası’nda 12 Yaş Genel kategorisinde ikinci olan Çerkezköy Belediye Gençlik Spor Kulübü Satranç Takımı ile İstanbul WOW Hotel Convention Center’da 5–7 Kasım tarihlerinde yapılan 11. Dünya Shotokan Karate Şampiyonası’nda 3 altın madalya kazanan Çerkezköy Belediye Gençlik Spor Kulübü Karate Takımı, Çerkezköy Belediye Gençlik Spor Kulübü Başkanı M. Şahin Yılmaz ile birlikte Belediye Başkanı Vahap Akay’ı ziyaret ettiler.

SATRANÇ TAKIMI 2’NCİ OLDU

Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Satranç Takımı’nın Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası’nda 12 yaş altı Türkiye ikincisi olduğunu kaydeden Çerkezköy Belediye Gençlik Spor Kulübü Başkanı M. Şahin Yılmaz, “Takım 2.’liğinin yanında sporcularımız masa derecelerinde de başarılı oldu. 2’nci masa oyuncumuz Ege Yiğit Çelik 2’nci; 4’üncü masa oyuncumuz Bartu Arı 2’nci; 3’üncü masa oyuncumuz Yağız Efe Deniz 3’üncü ve 1’inci masa oyuncumuz Efe Yalçınkaya da 4’üncü oldu” dedi. 

DÜNYA ŞAMPİYONU OLDULAR

Ayrıca İstanbul WOW Hotel Convention Center’da 5–7 Kasım tarihlerinde yapılan 11. Dünya Shotokan Karate Şampiyonası’nda Çerkezköy Belediye Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları Murat Kıroğlu, Mustafa Oğulcan Alımcı ve Uğur Cengizhan Kaptan'ın, kentimizi ve ülkemizi başarıyla temsil ederek Kata Takımı Dünya Şampiyonu olduğunu kaydeden Çerkezköy Belediye Gençlik Spor Kulübü Başkanı M. Şahin Yılmaz, “Turnuvada Çerkezköy Belediye Gençlik Spor Kulübü Büyükler Kata Takımı Dünya Şampiyonu oldu. Aynı zamanda 35-40 Yaş Veteran Kata kategorisinde de Uğur Cengizhan Kaptan ile 41-46 Yaş Veteran Kata kategorisinde de Murat Kıroğlu 1’inci olarak altın madalya kazandı” ifadelerini kullandı.

“İNANCIMIZ VE GÜVENİMİZ TAM”

Çerkezköy Belediye Gençlik Spor Kulübü Satranç Takımı ve Karate Takımlarının elde ettiği başarılar ile sevindiklerini ve gururlandıklarını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Satranç Takımımıza ve Karate Takımımıza güvenimiz ve inancımız tam. Sporcularımızı ve antrenörlerimizi, kentimize yaşattıkları gururdan dolayı tebrik ediyor; bundan sonraki turnuvalarda da başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.