Sarbak Metal Cumhuriyet Anadolu Lisesi kapılarını açtı

Çerkezköy'de devlet-hayırsever işbirliğiyle yapılan yeni eğitim yuvalarının açılışları devam ediyor. Geçtiğimiz ekim ayında temeli atılan 21 derslikli Sarbak Metal Cumhuriyet Anadolu Lisesi yaklaşık 8 ay içinde tamamlanarak düzenlenen törenle kapılarını açtı.

Sarbak Metal Cumhuriyet Anadolu Lisesi kapılarını açtı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’ün çabaları, devlet-hayırsever işbirliği ile Çerkezköy’de kazandırılan yeni eğitim yuvalarının açılışı sürüyor. Sarbak Metal Ticaret ve Sanayii A.Ş. adına Andon Arekelyan tarafından Kızılpınar Mahallesi’ne yaptırılan 21 derslikli Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin açılışı gerçekleşti.
Açılış törenine, hayırsever Andon Arekelyan’nın yanı sıra Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile kamu kurum müdürleri, siyasiler ve davetliler katıldı.


Pandemi tedbirleri kapsamında düzenlenen açılışta kısa bir konuşma yapan Vali Aziz Yıldırdım ve Kaymakam Abban hayırsever Andon Arekelyan’a ve tüm hayırseverlere teşekkür etti.
Çerkezköy’e devlet-hayırsever işbirliğiyle yeni eğitim yuvalarının kazandırıldığını belirten Başkan Akay, bunda en büyük pay sahibinin Kaymakam Abban olduğunu belirterek hem kendisine, hem de hayırseverlere teşekkür etti.
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından davetiler okulu gezdi.
 

Yorumlar 3
berfin 07 Haziran 2022 15:15

iyide sarbak metal cumhuriyet anadolu lisesinin bölümleri ne bilen yazsın lütfen

Nehir 30 Haziran 2021 19:51

Keşke bulabilsem hiç biyerde yazmıyor

Ayşegül 03 Haziran 2021 16:14

acaba başarı puani kac sinavsiz alınıyormusta