'Satranç ile Tanışmayan Çocuk Kalmasın'

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Çerkezköy Temsilciliği, 'Satranç ile Tanışmayan Çocuk Kalmasın' projesi kapsamında Şehit Dinçer Ersoy okulunu ziyaret ederek satranç ile ilgili kitap dağıttı.

'Satranç ile Tanışmayan Çocuk Kalmasın'

Çerkezköy Bakış - Türkiye Satranç Federasyonu Çerkezköy Temsilcisi Ömür Çelik, öğretmen ve veliler ile birlikte Şehit Dinçer Ersoy Okulunu ziyaret etti. 6 şubesi bulunan okula yardımseverlerin almış olduğu 130 kitap hediye edildi. Çelik, yaptığı açıklamasında, “Amacımız okul öncesi çağındaki çocukların satrancı severek, eğlenerek öğrenecekleri eğitici bir boyama kitabı ile buluşturmak.” dedi.
Okul Müdürü Önder Ayaz’a ve öğretmenlere de misafirperverliklerinden dolayı teşekkürlerini ileten Çelik, “Tüm satranç sever dostlara çocuklarımız adına teşekkür ederim. Projemiz devam ediyor. Kitap bağışı yaparak destek olmak isteyen, çocuklarımıza satrancı sevdirmek isteyen vatandaşlarımız 0551 907 15 71 numarasından bizlere ulaşıp bilgi alabilirler” dedi.

Yorumlar 1
Nurdan Bayrak 15 Ocak 2019 22:52

Bize bu kampanyaya katılmamız konusunda öncü olan öğretmenimiz Sevnur Aksoy size minnettarız. Ömür Çelik hocam ve satrançseverler sayenizde çocuklar anaokulunda daha satranç öğrenecekler.