Seçmen listeleri askıya çıkarıldı

Çerkezköy'ün Kızılpınar Mahallesi 3'e bölünde ve 1 Mart günü muhtarlık seçimi yapılacak. 3 yeni muhtar seçecek olan Kızılpınar Atatürk, Kızılpınar Gültepe ve Kızılpınar Namık Kemal Mahallesi için seçmen listeleri askıya çıkarıldı.

Seçmen listeleri askıya çıkarıldı

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ’ın en büyük mahallesi olan ve 40 binin üzerinde vatandaşın yaşadığı Kızılpınar, kendi içerisinde 3 mahalleye bölündü. Nüfus olarak birçok ilçeden büyük olan ve tek muhtarı bulunan Kızılpınar Mahallesi’nin 1 Mart tarihinden itibaren Kızılpınar Atatürk, Kızılpınar Gültepe ve Kızılpınar Namık Kemal Mahallesi olarak 3 muhtarı olacak. Mahalle, 1 Mart günü 3 ayrı muhtar seçmek için sandık başına gidecek.


 

HAFTA SONU AÇIK
Çerkezköy Kaymakamlığından yapılan açıklamada, “1 Mart 2020 tarihinde yapılacak olan Muhtarlık ve İhtiyar Heyeti Seçimlerine esas olmak üzere seçmen listeleri askıya çıkarılmıştır. Askı süreci devam ettiğinden seçim kanunları doğrultusunda Kızılpınar Atatürk Mahallesi, Kızılpınar Gültepe Mahallesi ve Kızılpınar Namık Kemal Mahallelerine adres kaydı yapılmak üzere Nüfus Müdürlüğü 25 Ocak ve 26 Ocak 2020 tarihleri arasında açık olacaktır.” denildi.