Şehidimiz kabri başında anıldı

Siirt'in Pervari İlçesinde düşen helikopterde şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Dinçer Ersoy, şehadetinin 9'uncu yıl dönümünde kabri başında, adının verildiği okulun öğrencilerinin de katılımıyla anıldı.

Şehidimiz kabri başında anıldı

Çerkezköy Bakış - Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu tarafından erkezköy Şehitliği’nde hazırlanan düzenlenen anma törenine, Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Osman Akyıldız, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, STK temsilcileri, okul yönetimi ve öğrenciler katıldı. Programda Şehit Dinçer Ersoy’un ailesi Nilüfer Ersoy ve Mustafa Ersoy da hazır bulundu.
Program öncesinde kısa bir konuşma yapan Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu Müdürü Muharrem İlgar, aynı gün iki hüznü bir arada yaşadıklarını söyleyerek “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83’üncü, Şehit Dinçer Ersoy’un ise 9’uncu yılında bir aradayız.” dedi.
Okul Müdürü Muharrem İlgar’ın konuşmasını tamamlaması sonrasında Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu öğrencisi Erdem Ökmener, Şehit Dinçer Ersoy’un özgeçmişini okurken, Eda Naz Marangoz ‘Şehidim Geliyor’ adlı şiir seslendirdi. Kuran tilaveti ve dua okunmasının ardından Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru yaptığı konuşmada, “Şehidimize yakışır bir program oldu. Emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Öğrencimizin anlatmasına göre şehidimiz ne kadar hayat doluymuş, ne kadar cıvıl cıvıl başarılı bir çocukmuş. Böyle bir kardeşimiz vatanı uğruna gözünü kırpmadan şehadete intikal etmiş. Şehit aileleri bizlerin kutsal emanetidir.” dedi.
Anma programı protokol ile öğrencilerin şehit Dinçer Ersoy’un kabrine çiçek bırakarak dua etmesiyle son buldu.