Şehidimiz vatan toprağına emanet edildi

İdlib'de rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan piyade uzman onbaşı Nihat Kara için baba ocağı Saray'ın Büyükyoncalı Mahallesinde cenaze törenini düzenlendi. 2 bin 500 nüfuslu mahallede şehidimiz yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı cenaze namazının ardından vatan toprağına emanet edildi.

Şehidimiz vatan toprağına emanet edildi

Çerkezköy Bakış-İdlib'de rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan piyade uzman onbaşı Nihat Kara için baba ocağı Saray’ın Büyükyoncalı Mahallesinde cenaze törenini düzenlendi. 2 bin 500 nüfuslu mahallede şehidimiz yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı cenaze namazının ardından vatan toprağına emanet edildi.

Suriye'nin İdlib bölgesinde Esed rejiminin hava saldırıları sonucu şehit olan Saraylı Piyade Onbaşı Nihat Kara’nın naaşı Büyükyoncalı Mahallesi'ndeki babaevinde helallik alınmasının ardından cenaze namazının kılınacağı Aziziye Mahallesi Yeni Cami'ye götürüldü.  Şehidimizin Türk bayrağına sarılı naaşı Büyükyoncalı meydanında on binlerce kişi tarafından tekbirlerle karşılandı.
Büyük Yoncalı Mahallesi'ndeki babaevinde helallik alınmasının ardından şehir Kara'nın Türk bayrağına sarılı tabutu, cenaze namazının kılınacağı Aziziye Mahallesi Yeni Cami'ye götürüldü.  Buradaki törene, şehidin ailesi ve yakınları TBMM Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof.Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Çerkezköy 3'üncü Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Ömercikli, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ile Çiğdem Koncagül, CHP Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer ile İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, İlçe Belediye Başkanları, Askeri Erkan ve yaklaşık 20 bin vatandaş katıldı.
Şehidin annesi Hinar ve babası Kemal Kara, oğullarının al bayraklı tabutuna sarıldı. Şehidin bir ağabeyi ve küçük erkek kardeşi ise gözyaşlarına boğuldu.

“BİZ BUGÜNÜ DÜĞÜN GÜNÜ İLAN ETTİK KENDİMİZE”

Şehidin Ağabeyi Suat Kara, cenaze töreninde şöyle konuştu, "Allah hepinizden razı olsun. Uzak yakın demediniz bugünümüzde bizi yalnız bırakmadınız. Biz bugünü düğün günü ilan ettik kendimize. Benim kardeşim kandil gecesi şehit edildi. Elhamdülillah bir cuma gecesiydi. Bunlar çok büyük nimetlerdir. Her babayiğide nasip olacak şeyler değildir. Benim kardeşim, büyük küffarla mücadele ederken şehit oldu. PKK, YPG gibi arta kalmışlarla değil, küffarın düşmanın büyüğü ile mücadele ederken şehit oldu. Allahımız ayeti kerimesinde şöyle buyuruyor, 'Müminlerden canları ve malları karşılığında cenneti satmıştır. Kim ki, Allah yolunca mücadele eder, çarpışır düşmanı öldürür veya kendisi şehit olursa Allah ona müjdelediği cenneti verecektir' Biz Allah'a iman etmiş insanlarız. Elhamdülillah, Allah bilincimiz yerindedir. Bizi biz yapan Allah bilincimizdir. Bize veren, aldı onu Elhamdülillah. Sanki biz dünyadayken şehidimize daha iyisini mi verecektik. Allah onlara cenneti müjdelemiş. Bizim istirhamımız, dualarınızda kardeşimi esirgemeyin. Yere düşen kanı hürmetine Allah onu cennetlik, bizi de onunla beraber eylesin. Peygamber efendimizin sofrasında yeyip, içmeyi nasip eylesin. Burada bir olduk, ahirette de bizi bir eylesin. Kardeşimize doyamadık, gül gibiydi. Allah ahirette doyursun. Biz, kardeşimle güzel ezan okuma yarışması yapardık, yetmedi kuran kursunda okurken ben 1 sene 1 ayda hafız oldum, o da bana bakıp sen Rahman suresini kaç günde ezberledin diye soruyordu. Ben senden daha çabuk ezberleyeceğim diyordu. Meğerse o bizi çoktan geçmiş. Rasulayn harekatında kardeşim yaralandı. Geldi ve tekrar gitti. Geri dönmek istedi, isteseydi gitmezdi ama silah arkadaşlarını yalnız bırakmak istemedi." dedi.

“BU TÜR ACILARI BİZE YAŞATANLARDAN HESABINI SORABİLECEK GÜCE SAHİBİZ”

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof.Dr. Mustafa Şentop ta cenaze namazı ardından konuştu. Başkan Şentop," Bugün burada Nihat Kara kardeşimizin cenazesi için bir araya geldik. Memleketimiz için acı bir gün. Şehitlerimiz var farklı şehirlerde. Kalplerimize, yüreklerimize acı ateş düştü. Bu acıyı ancak Cenab-ı Hakkın vereceği rahmet durdurabilir. Böyle şerefli, izzetli bir ölümü canabı hak herkese nasip etsin. Milletimiz, devletimiz büyük. Bu tür acıları bize yaşatanlardan hesabını sorabilecek güce sahibiz. Bunun için gerekenler zaten yapıldı. Bundan sonrada yapılmaya devam edecektir. Bizim şehitlerimizdeki vatan, millet ve Allah sevgisi, sevdası ailelerimizdeki metanet ve sabır olduğu sürece milletimizin, devletimizin geleceğinde hiçbir endişemiz, ümitsizliğimiz olamaz. Kardeşimize cenabı haktan rahmet diliyorum." diye konuştu.
Büyükyoncalı Mahallesi Aziziye Cami'nde Tekirdağ İl Müftüsü İsmail İpek'in kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin cenazesi, mahalle mezarlığında toprağa verildi.