Şehir Hastanesi'nin bağlantı yolları tamamlandı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Süleymanpaşa ilçesinde 13 Kasım tarihinde açılması planlanan Şehir Hastanesi'nin bağlantı yollarının yapımını tamamladı. Bağlantı yolları için 5.7 milyon TL'lik yatırım yapıldığı ifade edildi.

Şehir Hastanesi'nin bağlantı yolları tamamlandı

Çerkezköy Bakış - Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, vatandaşların yeni açılacak olan Şehir Hastanesi'ne rahat, güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Mayıs ayından bu yana sürdürülen bağlantı yolları yapım çalışmaları tamamlandığı belirtildi.

5,7 MİLYON TL HARCANDI

Proje kapsamında ekiplerin son olarak aşınma tabakası serimini de gerçekleştirdiği, proje alanında ayrıca Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerince peyzaj çalışması da yürüttüğü bildirildi.
Açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerince yürütülen çalışmalar sonucunda toplamda 3 bin 800 metre yol yapıldı. Bu işlemler için 1 ekskavatör, 1 kanal kazıcı, 1 greyder, 2 silindir, 1 asfalt serici kullanıldı. Ayrıca günde ortalama 10 Kamyonla 126 gün boyunca çalışma yapıldı. 63 bin metreküp hafriyat, 11 bin metreküp alt temel, 3 bin 500 metreküp SSB beton yol, 3 bin ton binder asfalt yapımı tamamlandı.  Yapılan çalışmalar kapsamında bugüne dek malzeme bedelleri de dâhil 5,7 milyon TL harcandı.” denildi.


Tekirdağ Şehir Hastanesi'nin bağlantı yollarının tamamlanması konusunda Fen İşleri Dairesi ekiplerinin mesai mefhumu gözetmeksizin özverili bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Süleymanpaşa ilçemizde yapımı devam eden şehir hastanesinin bağlantı yollarının yapımını tamamladık. Vatandaşlarımızın Şehir Hastanesi'ne güvenli ve rahat bir şekilde ulaşımını sağlayabilmek için gerekli tüm çalışmaları yaptık. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, bundan sonra da her alanda geniş bir hizmet yelpazesi ile Tekirdağ için çalışmaya devam edecek. Şehir Hastanesi bağlantı yollarımız halkımıza hayırlı olsun" dedi.