Sen, neye dikkat ederdin?

Bildiğimiz gibi Çerkezköy bir sanayi kenti. İçerisinde yüzlerce fabrika var. Bu durum böyle olunca, haliyle, işe dışardan bakanlar buradaki amatör spor kulüplerinin durumunun iyi olduğunu düşünür. Ama yüzlerce fabrikanın olduğu Çerkezköy’de kulüplere yardım ediliyor mu? Ben ediliyor diyeni duymadım…

Zor da bir şey değil aslında…

Bir de şöyle bir şey var tabii ki. Bu desteği hak edecek kaç kulüp var.

Bence çok fazla yok… Bir fabrikatörsünüz ve amatör kulüplere destek olmak istiyorsunuz, destek olacağınız kulübü neye göre seçerdiniz?

Ben olsam şunlara dikkat ederdim: Kulübün durumu, yönetim anlayışı, vizyonu. Hedef ne? Bu hedef doğrultusunda bir çaba var mı? Yoksa sadece boş sözler mi? Yani bir çaba var mı çaba… Verilecek para nereye gidecek? Nasıl kullanacak? Bir işe yarayacak mı? Peki bu kriterleri göz önünde bulundurarak bakarsak, yardım edilecek kaç kulüp var?

***

Bu hafta Bölgesel Amatör Liginde 1911 Çerkezköy Doğanspor – Kartalspor ve Yeşilköyspor – Modafenspor, karşılaşmaları UEFA Regions cup nedeniyle oynanmadı.

Süper Amatör’de ise hareketli bir hafta geride kaldı. Kapaklıspor, lige ilk kez çıkan Büyük Yoncalıspor’u ağırladı.

Ligin yeni takımı Yoncalı, ‘bir puan olsun bizim olsun’ dedi. Biraz zamana oynadı, biraz maçı soğuttu. Açıkçası ilk 45 dakikada da bunu başardı. Yoncalı’nın, bu isteğine Kapaklıspor da ayak uydurdu. Haliyle ilkyarı 0 – 0 eşitlikle sonuçlandı.

Tabi ikinci yarıda Kapaklıspor, işi böyle götürmek niyetinde olmadığını hemen belli etti. İkinci devrede erken gelen golle de maç zaten koptu.  Rakibin biraz daha açılması ile daha geniş alanlar bulan Kapaklıspor, golleri de peşi sıra yolladı. Karşılaşma 4 – 0 bitti.

Kapaklıspor’un bu oyunları erken fark etmesi, ikinci yarıyı beklememesi lazım. Yoncalı ise daha yeni… kadro Süper Amatör için ne kadar yeterli?

YORUM EKLE

banner265

banner479

banner306

banner510