Serinlemek için baraja giren kardeşlerden biri hayatını kaybetti

Malkara ilçesinde Karaidemir Barajı'na serinlemek için giren 2 kardeşten 18 yaşındaki Can Hisa boğularak hayatını kaybetti. 

Serinlemek için baraja giren kardeşlerden biri hayatını kaybetti

Malkara ilçesinde Karaidemir Barajı’na serinlemek için giren 2 kardeşten 18 yaşındaki Can Hisa boğularak hayatını kaybetti. 

Olay, Malkara ilçesinde bulunan Karaidemir Barajı’nda meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Can Hisa ağabeyi ve kuzeni ile birlikte serinlemek için baraja girdiler. Bir süre sonra 18 yaşındaki Can Hisa’nın suda çırpındığını gören ağabeyi kardeşini kurtarmaya çalıştı. Kendisinin de boğulma tehlikesi yaşaması üzerine ağabeyi kıyıya çıkarak yardım istedi. Bir süre sonra Can Hisa suda gözden kayboldu. 

İhbar üzerine olay yerine jandarma, UMKE, su polisi ve sağlık ekibi sevk edildi. Gelen ekiplerce yapılan yaklaşık 2 saatlik çalışmalar sonucu 18 yaşındaki Can Hisa’nın cansız bedeni sudan çıkartıldı. Hisa’nın yakınları olay yerinde sinir krizi geçirirken gencin cansız bedeni otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Kaynak: corluhaber.com.tr / Rahim Taşkın - Ünzile Coşkun

Serinlemek için baraja giren kardeşlerden biri hayatını kaybetti

Çerkezköy Bakış Gazetesi