Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi TEKNOFEST 2021'de

Çerkezköy Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi, Teknofest İHA yarışmasına 3 takım ile katılıyor. Takımların hedefi derece elde edebilmek.

Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi TEKNOFEST 2021'de

Çerkezköy Bakış - Eğitimdeki başarısıyla dikkat çeken Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi, katıldığı yarışmalarda da adından sıkça söz ettiriyor.
Bu yıl 13-19 Eylül tarihleri arasında Bursa’da düzenlenecek olan yarışmaya, Türkiye'nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi, TEKNOFEST 2021 kapsamında TÜBİTAK öncülüğünde düzenlenen Liseler Arası İHA yarışmasına sabit kanat Kategorisinde 2, döner kanat kategorisinde 1 olmak üzere toplam 3 takım ile katılıyor.


Uzun ve zorlu aşamaları geçerek final aşamasında mücadeleye hak kazanan ekip, yarışma öncesi desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen hayırsever Atakan Çetin’i ziyaret etti. Okul Müdürü Fahrettin Karaman, proje boyunca Seval Çetin, Ahmet Çetin ve Atakan Furkan Çetin’in kendilerine büyük katkı sunduğunu ve her zaman destek verdiklerini belirterek,  çok teşekkür etti. Karaman, derece yapmayı hedeflediklerini ekledi.